Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
noodly

Serwer Streamingu - Co Wybrac ?

Polecane posty

Witam

 

Chcialbym prosic o polecenie mi jak najlepszego rozwiazania pod serwer obslugujacy serwery shoutcast (do 700zl). aktualnie posiadana przezemnie maszyna nie daje juz rady (obciazenie jest ogromne). Obecna konfiguracja to http://www.ovh.com/pl/products/ded_streaming40_details.html

 

Serwer w 3 dni wygenerowal 58 gb ruchy co dawalo by okolo 580 gb miesiecznie w szczycie maxymalna przepustowosc to 7mbps .

 

Mam wiec pytanie czy kupic jakis solidny serwer (jakis pentium 4 albo xeon) z duzym limitem transferu czy szukac laczy nielimitowanych ?? - zalezy mi na rozwojowosci serwera.

 

Inna opcja bylo by stawianie powiedzmy na pare shoutcastow osobnych maszyn...

 

Albo np. rozdzielic to na 2 serwer - z laczem nielimitowanym sam streaming a na jakiejs innej mocnej maszynie z limitem piloty ?? (wlasnie one generuja najwieksze obciazenie)

 

Jakie jest wasze zdanie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta maszyna ma dość kiepskie parametry, więc nic dziwnego żę nie wyrabia, lekko za mało ramu... Poleciłbym Ci netdirekt.de, masz tam dość dobre ceny, oraz dużo lepsze serwery :P Do Twoich zastosowań nie jest potrzebna jakaś duża maszyna, myślę że 512 MB ram powinno wystarczyć w zupełności. Przykładowo za p4 3.0 z 2x120HDD i 4TB transferu(wystarczyło by Ci spokojnie) kosztuje około 350 zł, co jest o 150 zł taniej niż płacisz obecnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×