Skocz do zawartości
kori

Cloudflare a blokady dostawcy hostingu

Polecane posty

ostatnio miałem sytuację że moja strona schowana za cloudflare u mnie przestała działać
napewno wiele osób ma podobny problem nawet o tym nie wiedząc
gdyż strona do różnych osób może być pobierana przez różne IP cloudflare

 

powyłączałem firewale antywirusy na kompie, na routerze też
dalej nie działa, więc piszę do hostera podając https://www.cloudflare.com/ips, odpowiedź: nie blokują

piszę do cloudflare i w końcu po kilku pytaniach podali mi blokowane przez hostera IP

"Are you still seeing 522 errors or are you seeing other errors now?
If you are still seeing 522 errors this is due to packets not being returned from the origin so you need to make sure our IPs are whitelisted. I see that the IP 108.162.229.95 is being blocked along with several others. Please check your firewall log for 108.162.229.95 and make sure it, along with all of our IPs is whitelisted"

 

 

zatem pytanie:

jak mogę sprawdzić sam czy i które IP jest blokowane przez hosting by podać hosterowi do odblokowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, nie możesz. Dostawca zawsze może zablokować (umyślnie czy przypadkiem) jakieś adresy w sposób niewidoczny dla klienta.

 

Natomiast możesz skorzystać z usług ISP, który zazwyczaj tego nie robi. Względnie, jakiegoś niezarządzanego środowiska (VPS, dedyk), gdzie to się w ogóle rzadko zdarza.

Edytowano przez blfr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może te IPki cloudflare czymś się zgłaszają na jakimś porcie i to możnaby oprogramować w php?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdy cloudflare pokazywało komunikat braku połączenia z hostingiem od kilku dni, podesłałem ten link do suportu,

odpowiedź: "Nie blokujemy adresow IP cloudflare moze ma Pan ataki ddos z ktorymi cloudflare sobie nie radzi"

a strona wszędzie chodziła, ale akurat nie u mnie, tak więc rozumiesz że dobrze by było mieć własną sprawdzajkę,

 

kombinowałem z ssh na hostingu + proxifier + Angry IP Scanner

niestety icmp proxifier nie przekierował na tunel (najwidczniej się nie da tak zrobić... braki wiedzy)

 

ostatecznie stwierdziłem że moje działanie nie ma sensu, ponieważ: cloudflare kontaktuje się z hostingiem z roznymi IP i część ich może być poprostu wyłączona a nie zablokowana przez firewall hostera

 

 

reasumując te potyczki:
cloudflare korzysta z wielu bloków IP, użytkownik strony generuje ruch do tego samego IP CloudFlare,

ale dalej CloudFlare kontaktuje się z hostingiem używając różnych swoich IP
co za tym idzie przy blokadzie jednego z IP CloudFlare na hostingu,
okazuje się że strona u pewnych użytkowników strona przestaje działać
niestety my nie mamy możliwości sprawdzenia ani monitorowania tego i w nieświadomości być długi czas

Edytowano przez kori (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×