Skocz do zawartości
meny

[Opinie] Hosting Domena.pl

Polecane posty

Cześć wszystkim. Niestety jestem zmuszony do napisania negatywnej oceny dla hostingu Domena.pl.

Moja firma korzysta z ich usług i staram się przekonać mojego szefa na zmianę.

 

1 I to największy jak dla mnie dyskomfort to uprawnienia ftp. Gdy tworzę stronę i stawiam na nią wordpressa, muszę ustawiać ręcznie chmody 777 na wp-config aby wordpress mógł cokolwiek w nim zmienić. Gdy instaluje wordpressa, muszę wrzucić ręcznie wp-config. Gdy chce wrzucić pliki przez serwer, muszę utworzyć konto ftp z dostępem do katalogu strony (jeżeli mam 30 stron muszę 30 kont ftp utworzyć!!) a następnie wpisać te dane w wp-config. Gdy wordpress utworzy katalog (przy wcześniejszym nadaniu chmodu 777 na katalog w którym znajduje się tworzony katalog - nie usuniemy go przez ftp. Support powiedział mi, że "katalog jest utworzony przez skrypt i tylko skrypt może go usunąć" - zapytałem jak mam to usunąć, powiedzieli mi że muszę sobie skrypt napisać... żenada.

 

2. Support jest tragiczny. zazdwoniłem dzisiaj z błędem, 10 minut wisiałem w ciszy żeby usłyszeć że facet pierwszy raz spotyka taki błąd i nie umie mi pomóc. Jaki to jest błąd? Wrzucam PUSTY plik .htaccess do głównego katalogu i w tym momencie strona przestaje działać. Szkoda słów.

 

3. Czas odpowiedzi serwera jest masakryczny! Na czystym wordpressie wynosi 0,35 sek, nie mówiąc już o szablonie ze skryptami i wtyczkami.

 

korzystał ktoś z ich usług hostingowych?

Edytowano przez meny (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem problem z htacces, który okazał się banalny... a support domena.pl nie potrafił sobie z nim poradzić... a jestem prostym grafikiem, bez znajomości php.

 

Rozwiązaniem było kodowanie pliku w utf-8, które zmieniłem na utf-8 bez BOM ;)

 

Tym bardziej nie polecam domena.pl, skoro nie potrafili rozwiązać tak błahego problemu.

Edytowano przez meny (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz powiem ci że faktycznie z tego co opisujesz hosting masakryczny jak może tak długo odpowiadać serwer.

Ja polecam ci wykupienie serwera na wordkom.pl. Hosting jest tani - a jakoś bardzo wysoka. Jest szybki, bezawaryjny i nie posiada limitów transferu ani kont pocztowych. I co ważne administrator zawsze odpowiada na pytania i rozwiązuje problemy niemalże natychmiastowo. Ja jestem bardzo zadowolony mam u nich konto już dwa lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up: marna szeptanka. W profilu imię "Beata", w wypowiedzi "jestem bardzo zadowolony (...)".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up: marna szeptanka. W profilu imię "Beata", w wypowiedzi "jestem bardzo zadowolony (...)".

 

Pewnie koleżanka Anny co Krzysztof ma na imię a ty tu zaraz wytykasz :D:P

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

behemoth a ty co robisz? krytykujesz tu ludzi po to tu jesteś? Wytykasz ludziom literówki. y ... a ... co to za różnica. Chyba nie o to tu chodzi żeby krytykować innych. Ja do ciebie nic nie mam wiec weź zejdź ze mnie. Nie rozumiem ludzi, którzy wszędzie wtykają swój nos, nawet tam gdzie ich nie chcą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko stwierdziłem, że jeśli to szeptanka, to mało udana. Z resztą niech sami użytkownicy ocenią wiarygodność Twojej oceny.

Literówka "a" z "y"? Jesli te klawisze sąsiadują u Ciebie ze sobą, to faktycznie całkiem możliwe.

Edytowano przez behemoth (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z uśmiechem na twarzy odczytałem maila, że są nowe odpowiedzi... a tu taki bajzel. Beata czy tam rocky, to co napisałeś, jest to spam i marna reklamówka.

 

Wordkom? Naprawdę? Wklepałem adres, zobaczyłem logo i wyłączyłem okno.

Co do domena.pl, niestety dalej będę się męczyć z nimi, bo mój uparty szef nie lubi zmian i cały czas broni domena.pl argumentem, że to wszystko dlatego, że mają "dobre zabezpieczenia"... tsaa.

 

Wykpiłem hosting na rok w zenboxie, bo najwięcej pozytywnych opini słyszałem o nich i również osoby takie jak Kuras i Sadowski korzystają z Zena. Jak na razie jestem mega zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykpiłem hosting na rok w zenboxie, bo najwięcej pozytywnych opini słyszałem o nich i również osoby takie jak Kuras i Sadowski korzystają z Zena. Jak na razie jestem mega zadowolony.

Jak masz mały ruch to problemu nie ma, ale jak przyjdzie ci 200k uu to już nie jest tak kolorowo bo płacisz więcej niż za dedyka. Chociaż dziwnie to wygląda bo strona z podobnym ruchem jak moja płaci po 70zł a ostatnio ktoś się pytał zenboxa ile za taki ruch to zażyczyli sobie 150.

Jak dla mnie ten model rozliczeniowy nie jest doskonały, a widziałem też takie sytuacje gdy zenbox sobie nie dawał rady przy kilkuset userach online i tez zdarzały się sytuacje kiedy strona padała od tak na chwilę.

A jeżeli chodzi o zmianę hostingu z domeny.pl na coś innego no to nikt twojego szefa raczej nie przekona poza tobą, no więc albo się będziesz z tym męczyć dalej no albo szef otrzyma jakąś ładną laurkę od innej firmy hostingowej i w końcu zmieni zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale dedykiem musisz administrować. Wiadomo, że jak się trochę na tym znasz, to sklecisz tańsze rozwiązanie z VPS-ów albo dedyków niż współdzielony hosting.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×