Skocz do zawartości
Shirako

Problem z poprawnością wiadomości e-mail

Polecane posty

Witam :)

 

Podobny temat już był na forum, ale ja potrzebuję dokładniejszego tłumaczenia ze względu na moją "zielonkowość" w temacie ;D

 

Także tego:

 

Mam panel VPS'a z zainstalowanym panelem VestaCP. Jako że sam miałem problemy z odpowiednią konfiguracją (cały czas coś sie sypało) zapłaciłem pewnej osobie z tego forum za konfigurację. Pan zrobił kawał dobrej roboty (i bardzo mu za to dziękuję!), ale sądząc po braku aktywności etc. stwierdzam że prawdopodobnie ma urlop :) Dlatego potrzebuję pomocy. Moje maile nie dochodzą do Gmail'a :/ Odrzuca je z taką wiadomością:

SMTP error from remote mail server after end of data:
    host gmail-smtp-in.l.google.com [64.233.184.27]:
    550-5.7.1 [195.64.158.216      12] Our system has detected that this message is
    550-5.7.1 likely unsolicited mail. To reduce the amount of spam sent to Gmail,
    550-5.7.1 this message has been blocked. Please visit
    550 5.7.1 https://support.google.com/mail/answer/188131 for more information. m8si26489521wje.41 - gsmtp

Mój Mail-tester: https://www.mail-tester.com/web-fb1BH7

 

Proszę o wytłumaczenie krok po kroku jak mam to naprawić :)

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!

Shirako

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

1 - więcej szczegółów - distro jakiego używasz etc.
2 - sprawdź klucze DKIM - albo wywal je kompletnie wraz z wpisami w domenie
3 - skonfiguruj odpowiednio rekordy dla domeny shirako.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, ustaw poprawny hostname dla swojego serwera. Wybierz mu jakąś nazwę, na przykład chiba, i ustaw wszędzie (hostname, hosts, exim) chiba.shirako.pl. Dodaj rekord A do strefy shirako.pl wskazujący IP serwera. Po drugie, ustaw poprawnie rdns. Albo w panelu dostawcy, albo poprzez zgłoszenie do nich, zmień 195a64b158c216.greendata.pl na chiba.shirako.pl.

 

Wreszcie, znajdź jakiego klucza DKIM używasz. On ma publiczną część i prywatną. Publiczną opublikuj jako rekord TXT we właściwym selektorze (chyba mail._domainkey.shirako.pl).

Edytowano przez blfr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś zepsułem całkowicie. Poprosiłem o zmianę rDNS na swój i coś się całkowicie posypało. Mail-tester: http://www.mail-tester.com/web-LeuGcx

 

Jest tu jakaś dobra duszyczka która by zerknęła do maszyny na PW i poprawiła? Dogadamy się ;)

Edytowano przez Shirako (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda OK. Pewnie się jeszcze nie rozpropagowało wszędzie.

 

host 195.64.158.216 
216.158.64.195.in-addr.arpa domain name pointer s1.shirako.pl.
Teraz ustaw na serwerze wszędzie, żeby używał tej nazwy s1.shirako.pl. W szczególności, żeby exim się nią przedstawiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy, jak masz skonfigurowanego exima. Ustaw najpierw poprawnie w systemie, a jak nie łyknie to w primary_hostname.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×