Skocz do zawartości
murgal

Postfix - jak się pozbyć spamu?

Polecane posty

Cześć!

Ostatnio na skrzynkę rozpoczął się zmasowany atak spamu z "fakturami", "potwierdzeniami wysyłki DHL" etc. Szukam jakiegoś sposobu by na bieżąco aktualizować listę blokowanych domen z pliku TXT.

Aktualnie kopiuje całą zawartość spam list (np. joewein.net) do pliku wpisane w konfiguracji jako " smtpd_sender_restrictions", ale to troszkę żmudna praca

Macie jakieś pomysły? Nie mogę instalować zwykłych filtrów, maile latające po tym serwerze są dość ważne i nie mogę dopuścić na przyblokowanie czegoś istotnego.

Dodatkowo prosiłbym o jeszcze jakieś listy domen rozsyłających spam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli absolutnie nie możesz zablokować żadnego wartościowego maila, to nie ma wyjścia, bo każdy filtr spamowy czasem coś błędnie zaklasyfikuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zastosować weryfikację rekordu spf (http://man.sethuper.com/integracja-spf-policy-debianubuntu) do tego dodać weryfikację rbl (reject_rbl_client cbl.abuseat.org, reject_rbl_client zen.spamhaus.org). Na domenę dhl.com nie pomoże podstawowa konfiguracja spfa, bo oni korzystają z miękkiego spfa ~ zamiast z tawrdego - all. Na razie zrobiłem w pliku konfiguracyjnym pakietu postfix-policyd-spf-python, tzn. policyd-spf.conf dodałem linie Reject_Not_Pass_Domains = dhl.com, co poskutkowało weryfikacją spfa dhl-owego jako twardego, czyli ostatecznie błąd Fail i odrzucenie emaila. Warto wdrożyć weryfikacje spfa wycina sporo korespondencji, w której ktoś pod kogoś się podszywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×