Skocz do zawartości
aff007

Limit wyświetleń strony/skryptu dla niezalogowanych

Polecane posty

Witam!

 

Szukam sposobu na ograniczenie liczby wyświetleń podstrony dla osób niezalogowanych. Nie udało mi się znaleźć w google nic takiego. Jedynie znalazłem wtyczki myBB.

 

Chciałbym, aby skrypt można było wyświetlić np 3 razy, a potem trzeba się zalogować. Będę wdzięczny za pomoc w odnalezieniu podobnych gotowych rozwiązań i coś sobie z nich zmajstruję.

 

Pozdr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zbieraj IPki i po 3 wystąpieniach, przekierowuj na stronę logowania


//najpierw utworz folder IP

$IP=$_SERVER['REMOTE_ADDR'];

file_put_contents("IP/$IP",0,FILE_APPEND);

if(@filesize("IP/$IP")>3) header("Location: http://www.domena.pl/logowanie");

Edytowano przez kori (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz ciasteczko, ale wtedy wystarczy, że użytkownik je skasuje. Swoją drogą, po co drażnić ludzi? Niech się rejestrują, jak chcą coś napisać, albo i wtedy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz ciasteczko, ale wtedy wystarczy, że użytkownik je skasuje. Swoją drogą, po co drażnić ludzi? Niech się rejestrują, jak chcą coś napisać, albo i wtedy nie.

 

Można ewentualnie w bazie zapisywać unikalny ahsh user agenta, ale nie IP. Żadne rozwiązanie nie jest idealne, ale każde jest lepsze niż blokowanie IP :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IP - zmienne + wiele wielu użytkowników ma współdzielone przez NAT'a.

Cookies - użytkownik może sam usunąć ciasteczko, no chyba że jest "zwykłym śmiertelnikiem".

Hash user agenta - też do ominięcia, każda wartość wykorzystana w tej metodzie jest do zmienienia.

 

Problem z niezarejestrowanymi użytkownikami jest tak że nie da się ich zweryfikować. Jak już wyżej pisano, nie ma metody idealnej, najgłupsza będzie na IP, o wiele lepsza na ciastkach.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Precelek - w jednej apce kiedyś wykorzystywaliśmy właśnie ciastko + hash. Jeszcze jak trzymasz sesje w bazie czy innym Memcached można mieć nad tym całkiem fajną kontrolę, ale i to wszystko jest do ominięcia :) Gdyby dla każdego usera był jakiś fingerprint, nie było by problemu. Heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim. Nie zależy mi tak strasznie na ograniczeniu dostępu. Chciałem tylko lekko zachęcić ludzi do zakładania kont. Póki co wstrzymam się z tym bo nie chcę za bardzo odstraszyć userów. Strona dopiero się rozwija...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×