Skocz do zawartości
exe

Warez Legalny :|

Polecane posty

serwer w nazwa.pl w pełni legalne umieszczenie za zgoda obsłubi, grak nielegalnych plików na serwerze, opłacony do grudnia,

Te zdanie najbardziej mnie zdumiało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To czemu nazwa.pl pozwala na to :| Przecież to jeden z liderów w branży hostingowej, więc jak widać nie trzeba się bać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być w regulaminie. Wystarczy, że narusza prawo w jakikolwiek sposób ułatwiając popełnienie przestępstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest twoja wlasna interpretacja? Pod ten zapis, moznaby duuuzo rzeczy podciagnac.

 

Prosilbym o jakies konkretne zapisy w prawie etc. bo jakos jeszcze nie widze zlamania prawe przez fora warezowe.

 

Zeby bylo jasne, nie mam zadnego takiego sajta, ani nawet nie korzystam z nich, jestem poprostu ciekaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karalne jest nakłanianie i pomocnictwo w popełnieniu wykroczenia/przestępstwa. Jeśli na takim forum znajdziesz jakiekolwiek odnośniki albo instrukcje określające jak można wejść w posiadanie nielegalnych kopii oprogramowania, to takie coś mieści się w zakazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może lekko offtopikuje ale np. sklepy z marychą też sobie działają w necie w najlepsze i niestety nikt sie tym nie chce zająć ... kiedyś nawet wysłałem zapytanie w tej sprawie do naszej kochanej policji, od pół roku brak odzewu nawet na maila ... heh ... a to jest dokladnie ten sam sposob działania i do tego zarobkowy ... pomijając o wiele większą szkodliwość dla społeczeństwa / zdrowia niż warezy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to już nie jest kwestia legalności, tylko tego, że w sprawach internetu nasza policja i wymiar "sprawiedliwości" to po prostu dupy wołowe. Warezy to głównie zabawa dla półgłówków, którzy chcą być kul... ale tym bardziej powinno się działać skutecznie na tej płaszczyźnie, żeby taki początkującyłebhakier porządnie dostał po łapach, może by mu to coś ruszyło w miejscu przeznaczonym na mózg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Pokaz taki sklep z "marycha". Wiesz sprzedaz nasion konopi indyjskiej w Polsce jest w pelni legalna ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholercia jasna tyle się napisałem to sie musiało forum zwiesić i mi przepadł post .... grrrrrrrrrrrrrr

 

Pokaz taki sklep z "marycha". Wiesz sprzedaz nasion konopi indyjskiej w Polsce jest w pelni legalna ...

Chyba patrick sobie ze mnie jaja robisz albo próbujesz usprawiedliwiać takich ludzi i serwisy ...

 

Wystarczy, że (jak powiedział też shive):

 

Wystarczy, że narusza prawo w jakikolwiek sposób ułatwiając popełnienie przestępstwa.

A są to zarówno sklepy z nasionami jak i sajty, które zawieraja dokładne instrukcje robienia fajek i innych urządzeń domową robotą ...

 

Jedna z pierwszych stron, i autor nawet się nie ukrywa ze swoimi intencjami:

 

"Sklep "xxxxx.xxx" działa w tzw. "luce prawnej"- nasiona marihuany nie są całkowicie legalne( wiecej o tym możecie przeczytać w kwestiach prawnych). Jednak Polskie prawo zakazuje namawiania kogokolwiek do produkcji/spożywania konopi. Udzielanie informacji na temat hodowli natomiast mogłoby zostać za takowe uznane. Nie łamiąc prawa, możemy za to polecić Tobie strony które mają charakter informacyjny. Taką stroną jest np. aaaaa.xxx"

 

Aż mnie krew zalewa jak widze, że takich stron jest mnóstwo ... chodzi o zdrowie i dobro ludzi, szczególnie młodych ... a tu daje im się wszystko na tacy.

 

Nikt inteligentnemu człowiekowi nie wmówi, że np. jakieś brzydki zielony krzaczek, który wyrośnie z nasionek za 200-300 zł ... ktoś sobie będzie tylko i wyłącznie stawiał na parapecie jako ozdobę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
Chyba patrick sobie ze mnie jaja robisz albo próbujesz usprawiedliwiać takich ludzi i serwisy ...
nie ale czemu sklepy nie maja sprzedawac czegos co jest legalne ?

Wiesz prawa nie studiuje ale posiadanie nasion na terenie Polski jest w pełni legalne, uprawa nie jest legalna. Dla mnie to jest proste B)

 

ps.

kiedyś nawet wysłałem zapytanie w tej sprawie do naszej kochanej policji

Początek wiadomości to " Uprzejmie donoszę..." ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy sobie aż ktoś z twoich znajomych wpadnie przez coś takiego albo jakiś script-kiddie hakier przypadkowo podziała ci na szkodę :] Każda osoba robiąca witryny w tym stylu powinna tak dostać "po mordzie" od odpowiednich organów lub działów danej firmy, żeby jej się raz na zawsze odechciało zabaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
Poczekamy sobie aż ktoś z twoich znajomych

 

jakis rozkojarzony jestem ostatnio ale czy to bylo skierowane do mnie ?

 

Jezeli tak to nie znam nikogo kto by handlowal jakimis glupimi nasionami przez internet ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aż mnie krew zalewa jak widze, że takich stron jest mnóstwo ... chodzi o zdrowie i dobro ludzi, szczególnie młodych ... a tu daje im się wszystko na tacy.
dlaczego? jest popyt to jest i rynek proste. nie wiem jak jest w kodeksie, ale jeżeli posiadanie nasion jest legalne to czemu mają ich nie sprzedawać? (powtarzam, pod warunkiem, że jest LEGALNE). Lepiej już kupić w takim sklepie i samemu hodować niż kupować kilka razy drożej i jeszcze nie wiadomo jak zmodyfikowane zeby szybciej rosło.

 

 

jak już powiedziałeś:

 

chodzi o zdrowie
żeby nie faszerowali się sztucznymi dodatkami

 

i dobro ludzi, szczególnie młodych
żeby nie przepłacali bo wiadomo młodzi ludzie nie spią na pieniądzach

 

 

Pozdro i nie ma co sie tak gorączkować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak potrzebujesz coś ściągnąć to zapuszczasz DC i się tym nie podniecasz. Robienie stron warezowych to już kretynizm dla dzieciaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlaczego? jest popyt to jest i rynek proste. nie wiem jak jest w kodeksie, ale jeżeli posiadanie nasion jest legalne to czemu mają ich nie sprzedawać? (powtarzam, pod warunkiem, że jest LEGALNE). Lepiej już kupić w takim sklepie i samemu hodować niż kupować kilka razy drożej i jeszcze nie wiadomo jak zmodyfikowane zeby szybciej rosło.

 

Nasiona może i sa legalne ale uprawa tego co z nich wyrasta jak i konsumpcja nie ... dotarła różnica wreszcie ? Dodam jeszcze, że czesto w logach takich sklepów są karykatury jakiś gości palących "zioło" ...

 

Nie będę się powtarzał, już napisałem wcześniej, że się z intencjami często nie ukrywają, a wystarczy że pomagają w popełnieniu przestępstwa więc taki sklep nie jest legalny ... strasznie dużo zwolenników takich sklepów tutaj widze ... a przynajmniej takich co to przyzwalają ... "a niech se będzie" ... gratulacje.

 

Patrick: nie, nie uprzejmie donosze, tylko było to zapytanie odnośnie faktu co oni sądzą o takich stronach i co mogą w tej sprawie zrobić. Zresztą uprzejmie donoszę też mógłbym napisać ... a ze stylu Twojej wypowiedzi rozumiem, że kpisz z osób które informują o przestępstwie, bo dla ciebie to wstydliwe bycie donosicielem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×