Skocz do zawartości
dzony

Jaki hosting

Polecane posty

Witam,

 

wiem, że pewnie było już milion razy ale proszę spróbujcie odpowiedzieć.

Po analizie wybrałem do testów dwie firmy: Linuxpl oraz NetDC

Za Linuxpl przemawia szybki i sprawny support oraz wielkość i udział w rynku "gracza". Ping ok 25 ms

minus: podstawowy pakiet i limit miejsca może mi nie pomieścić poczty.

Za NetDC większy limit miejsca oraz prędkości, które przetestowałem - www oraz ftp. PIng ok 7 ms

minus: zdecydowanie mniejsza firma.

Nie wiem czy to istotny wskaźnik. Może znacie jakiś serwis online który pokaże mi konkretne liczby, wykresy? Planuje zakup podstawowego pakietu. Strona waży ok 12 mg, responsive design, one page i wczytuje się nieszybko - na razie nie chcę nic tym robić.

Polećcie mi coś proszę.

 

Pozdrawiam

 

P.S. Nie jestem spamerem ani szeptającym promotorem żadnej z tych firm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strona waży ok 12 mg

Nigdy nie słyszałem o zastosowaniu takiej jednostki w przypadku stron, no ale 12 miligramów to chyba niewiele...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strona waży ok 12 mg, responsive design, one page i wczytuje się nieszybko

Jedna strona i 12 mb (?). Webmaster/grafik się nie postarał.

 

Na pojedynczą stronę nada się właściwie hosting. Ja polecam linuxpl, kiedyś u nich się hostowałem i było wszystko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Wprawdzie spytałeś o wybór między dwoma markami, jednak ja polecę naszą ofertę. Najtańszy pakiet (1 GB pojemności i 50 GB transferu) kosztuje 18,45 PLN rocznie. Nasze wsparcie techniczne działa przez cały tydzień, praktycznie od świtu do późnej nocy ;)
Zapraszam do zapoznania się z ofertą: http://hostinghouse.pl/oferta/serwery-wirtualne/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

​​

Jedna strona i 12 mb (?). Webmaster/grafik się nie postarał.

 

Na pojedynczą stronę nada się właściwie hosting. Ja polecam linuxpl, kiedyś u nich się hostowałem i było wszystko dobrze.

​Zipnij wordpressa, bo na 99% na tym stoi, z ciężkim szablonem, to spokojnie wyjdzie 8-16MB ;)

Odkąd NetDC miało rebranding nie miałem już z nim styku, ale z info od jednego użytkownika ponoć przydzielają z defaulta 512MB dla kont współdzielonych. Bardzo przydatne w przypadku wiecznie nienażartego WP.


W linuxpl bodaj 256MB po ręcznej zmianie dla mniejszych kont. To i tak wcale mało.

Pozostaje jeszcze wydajność i pojemność bazy. Niemiło się robi, gdy WP zaczyna mielić coraz dłużej. A okazuje, że sama baza rozrosła się do 4-6GB przez wersjonowanie treści.

Ale kto by się tym przejmował. Przecież stronka na WP to 10min roboty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

Dlaczego netDC to zdecydowanie mniejsza firma ?

 

linuxpl chyba ma swoje serwery z hetzner a netdc ma swoje data center w Poznaniu razem z biznes-host ....z tego co mi wiadomo.

Edytowano przez Rafiki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wielkość firmy ma tu jakieś znaczenie, moim zdaniem nie.

Różnica pingu (te kilkanaście ms) dla potocznego odbiorcy nie ma w zasadzie znaczenia i jest niezauważalna.

Nie za bardzo rozumiem sens konkurencji, kiedy różnica w pingu jest tylko kilkanaście ms.

 

Czy będziesz miał serwer w UK, czy w Polsce nie ma większego znaczenia, może mieć znaczenie kiedy miałbyś serwer umieszczony w USA, wtedy ping może wynieść nawet do 150 ms i to już można zauważyć, ale tez nie tak jak było kiedyś połączenie modemowe o ile ktoś pamięta taką szybkość ładowania stron.

Oczywiście zdania na ten temat są podzielone.

 

Zapraszam do testów naszych serwerów, będziesz miał porównanie: https://www.service.mzone-net.eu/cart.php?a=add&pid=30&carttpl=cart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Linuxpl ma serwery w Rzeszowie

 

Dla niektórych Gunzenhausen to pewnie dzielnica Rzeszowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Do FireFoxa jest taki fajny dodatek o nazwie FlagFox. Pokazuje on flagę państwa w jakim jest zlokalizowana strona. Po kliknięciu można dowiedzieć się jaki jest adres IP danej strony oraz u jakiego usługodawcy jest ona trzymana. Polecam, bardzo dobre rozwiązanie, nie trzeba chodzić i szukać.

Jak masz domenę .pl a serwer w USA (google.pl) to pokazuje ci się komunikat który wyłączasz. I tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź samodzielnie u siebie zamiast polegać na jakimś serwisie, bo to wygląda różnie z różnych perspektyw. Zobacz:

 

» dig +short a google.pl
46.28.247.104
46.28.247.98
46.28.247.99
46.28.247.89
46.28.247.93
46.28.247.118
46.28.247.114
46.28.247.119
46.28.247.109
46.28.247.88
46.28.247.103
46.28.247.113
46.28.247.123
46.28.247.108
46.28.247.84
46.28.247.94
To są adresy, których Google używa dla google.pl, kiedy zapytasz z Polski (a przynajmniej z mojego komputera). One są zarejestrowane na Pliksa i Polskę,

 

inetnum: 46.28.244.0 - 46.28.247.255
netname: PLIXDC
descr: PLIXDC SP. Z O.O.
country: PL
a co ważniejsze, do Pliksa kieruje również traceroute.

 

To samo możesz zrobić dla IPv6

 

dig +short aaaa google.pl
2a00:1450:401b:801::2003
i, chociaż adres formalnie jest irlandzki,

 

inet6num: 2a00:1450::/29
netname: IE-GOOGLE-20091005
descr: Google Ireland Limited
country: IE
odpowiada znów Plix.

 

Zresztą, pingnij google.pl.

 

$ ping google.pl
PING google.pl (46.28.247.93) 56(84) bytes of data.
64 bytes from 46.28.247.93: icmp_seq=1 ttl=58 time=8.71 ms
64 bytes from 46.28.247.93: icmp_seq=2 ttl=58 time=8.89 ms
64 bytes from 46.28.247.93: icmp_seq=3 ttl=58 time=9.43 ms
64 bytes from 46.28.247.93: icmp_seq=4 ttl=58 time=8.40 ms

$ ping6 google.pl
PING google.pl(waw02s06-in-x03.1e100.net) 56 data bytes
64 bytes from waw02s06-in-x03.1e100.net: icmp_seq=1 ttl=58 time=10.6 ms
64 bytes from waw02s06-in-x03.1e100.net: icmp_seq=2 ttl=58 time=10.0 ms
64 bytes from waw02s06-in-x03.1e100.net: icmp_seq=3 ttl=58 time=10.8 ms
64 bytes from waw02s06-in-x03.1e100.net: icmp_seq=4 ttl=58 time=9.93 ms
Spodziewasz się odpowiedzi z zachodniego wybrzeża USA w niecałe 10ms? Edytowano przez blfr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

 

Spodziewasz się odpowiedzi z zachodniego wybrzeża USA w niecałe 10ms?

Za cholerę nie w UPC które leci po kosztach. Co do reszty sprawdziłem i się wszystko zgadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do FireFoxa jest taki fajny dodatek o nazwie FlagFox. Pokazuje on flagę państwa w jakim jest zlokalizowana strona. Po kliknięciu można dowiedzieć się jaki jest adres IP danej strony oraz u jakiego usługodawcy jest ona trzymana. Polecam, bardzo dobre rozwiązanie, nie trzeba chodzić i szukać.

Jak masz domenę .pl a serwer w USA (google.pl) to pokazuje ci się komunikat który wyłączasz. I tyle :)

 

Mam nadzieje że mowa o tym dodatku?

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/flagfox/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście - niezły jest ten dodatek. A wiecie może czy jest cos takiego że pokazuje Ci wszystkie domeny jakie kierują na dany adres www? tzn. np. domena A, B, C -> kierują na domenę Z, jak odkryć czy i jakie to domeny A, B i C?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od siebie polecam hosting od linuxpl.com, na którym mam najtańszy pakiet (kilkadziesiąt zł/rok). Na hostingu trzymam dwie małe stonki i jak dotąd nie miałem żadnych problemów - wszystko chodzi bez najmniejszych problemów, a strony ładują się szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×