Skocz do zawartości
Lokator

Co do cacheowania strony?

Polecane posty

Hej wszystkim,

 

Co polecacie do cacheowania strony i dlaczego?

OpCache, memcache, memcached, xcache?

 

A może polecicie co innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co chcesz cache'ować? : )

Bo Twoje pytanie jest bardzo bardzo źle zadane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Malu,

 

Podaj przykłady do cacheowania wszystkiego (bazy danych, treść statyczna, php, itp).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Podaj przykłady do cacheowania wszystkiego (bazy danych, treść statyczna, php, itp).

 

 

Do tego to chyba najlepsze będzie

wget -mk http://www.example.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile możesz ingerować w cały setup, ale memcached/redis wywoływany z PHPa. Do tego bardzo umiejętnie przeprowadzone cache'owanie tylko fragmentów strony. Do tego dorzucasz Varnisha. Cache gotowy.

 

Można w ramach cache'owania fragmentów wrzucić SSI/ESI (nginx/Varnish), można pokusić się o coś, do (roz|do)grzewa cache i wtedy w redis'ie, czy memcached trzymasz też dane z bazy, sesje i wszystko inne co ma jakiś TTL, a jego pobranie ze źródła trwa dłużej niż z memcached.

 

Najbardziej szalony setup jaki zrobiłem to sesje + zapytania do redis'a, W3TC, Varnish i własne ESI (mocno modyfikowałem WP pod to). Było szybko i żadna ilość użytkowników jaką byłem w stanie zasymulować nie popsuła strony na małym VPSie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×