Skocz do zawartości
djdafy

Serwer VPS - Windows

Polecane posty

Witam.

Jestem zainteresowany kupnem serwera VPS na Windowsie.

 

Zależałoby mi przede wszystkim na większym dysku twardym, niekoniecznie musi to być SSD, nielimitowanym transferze oraz jak najszybszej prędkości (w sensie port).

 

Jestem również otwarty na wszelakie propozycje dotyczące mniejszych, budżetowych serwerów dedykowanych opartych na systemie Windows.

 

Czekam na propozycje, z góry bardzo dziękuje za pomoc! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko okej, ale powierzchnia dyskowa 'od 20 GB SSD' widnieje w każdej ofercie, więc jak to się ma do wyboru przeze mnie serwera VPS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod torrenty to najlepiej wziąć dedyka z Linuksem (Kimsufi, Online.net) albo torrentowe konto shell (czyli najczęściej od dostawcy sprzedającego dostęp do serwerów w OVH), a nie VPS-a z Windowsem. Na VPS-ie zawsze będziesz miał mało miejsca, a do tego operatorowi nie będzie się podobało zużycie IO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze uważałem, że Windows po prostu jest wygodniejszy.

 

Na chwilę obecną posiadam VPS Linux w serwisie MintsHost, ale niestety prędkość nie jest zadowalająca. Download na torrentach wynosi 4-6 mb/s, gdzie podobne łącze posiadam w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest z winy systemu. Weź sobie jakiegoś małego dedyka z OVH i wgraj uTorrenta, w którym wszystkim będziesz sterował graficznie przez przeglądarkę na twoim komputerze - tak jak na Windowsie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie jest to wina systemu. Chodziło mi o to, że Mintshost pod względem prędkości nie spełnił moich oczekiwań.

 

Na stronie online.net w VPS za 19.99 euro widnieje opcja zainstalowania systemu Windows. Czy wiąże się to z jakimiś dodatkowymi opłatami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postaw sobie rtorrent + rtgui + nginx i będzie to o wiele wydajniejsze, szybsze od czegokolwiek na windowsie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na stronie online.net w VPS za 19.99

Pod torrenty wybierz serwer dedykowany. Zwróć uwagę, że chociaż Online.net normalnie oferuje gigabitowe łącze, to jak pociśniesz mocno torrentami (wygenerujesz duży ruch), przytną je (na stałe) do 150Mbit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że ludzie dedyki na online.net kupują właśnie głównie po to, sprawdzałem kiedyś swoje IP i w virustotal zostały ślady po jakimś syfie + podpięte były domeny z torrentami w nazwie i oczywiście wykresik.

94489277624727730605.png

Niestety nie da się mieć dobrze i tanio.

Edytowano przez protoplasta (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie nigdzie nie dostanę powiedzmy 100Mbit łącza? W MintsHost podczas pobierania download wynosi około 7-11mb/s, przy czym takie samo łącze posiadam w domu, tak jak wspominałem kilka postów wyżej więc nie jest to dla mnie żaden plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie, 11MB/s to jest 100Mbit. Tyle (i trochę więcej) wyciśniesz też z Kimsufi, a zdecydowanie więcej z Online.net (ale zwróć uwagę na ograniczenie wyżej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że jeśli podobne łącze mam w domu, to nie opłaca mi się kupować gdziekolwiek serwera jeśli wycisnąłbym tą samą prędkość?

 

Swoją drogą ponawiam pytanie - czy w online.net przy VPS za 19.99$ można wybrać system Windows bez dodatkowych opłat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w online serwer dedykowany za 20E nie tak dawno był jeszcze gigabitowy, masz tam ipmi to sobie wgrasz swojego windowsa z iso jak go tak bardzo chcesz

https://oneprovider.com/dedicated-servers/paris-france

 

Czyli oznacza to nic innego, jak to, że będę mógł instalować system w dowolnej chwili z puli tych, które są podane na ich stronie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli oznacza to nic innego, jak to, że będę mógł instalować system w dowolnej chwili z puli tych, które są podane na ich stronie?

 

nie ich systemy tylko swoje wlasne obrazy iso co tam chcesz sobie zainstalujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób? Ściągam powiedzmy obraz ISO Ubuntu i mogę go bez problemu zainstalować? I co np. wtedy z piracką wersją Windowsa, gdyby ja/ktokolwiek inny chciał ją w taki sposób zainstalować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie, 11MB/s to jest 100Mbit. Tyle (i trochę więcej) wyciśniesz też z Kimsufi, a zdecydowanie więcej z Online.net (ale zwróć uwagę na ograniczenie wyżej).

 

Wracając do tematu - 100Mb, czyli tyle powinien pokazywać mi jakikolwiek speedtest, tak? Aktualnie pokazuje 8Mbit, czyli jest to pobieranie na poziomie 1MB/s, zgadza się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie pomyliłeś nigdzie jednostek, to tak.

 

Swoją drogą, nie ma sensu używanie seedboksa do przyspieszenia pobierania, bo i tak będziesz musiał pobrać potem ten sam materiał do domu i to połączenie będzie ograniczone szybkością (przynajmniej) Twojego łącza. Takich serwerów używa się głównie do seedowania: żebyś nie musiał trzymać uruchomionego komputera i zapychać swojego uploadu (zazwyczaj mniejszego niż prędkość pobierania na konsumenckich łączach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to mi chodzi, seedowanie. Gdybym mógł mieć włączony komputer 24h, seedowałbym od siebie z domu (łącze 100MBit/s).

 

Czyli najlepszą opcją będzie wykupienie serwera w online.net, gdzie dostanę o wiele szybsze łącze, niż MintsHost, zgadza się?

 

Co w takim razie z systemem - czy na prawdę powinienem zainteresować się instalacją torrentów na Linuxie, czy Windows pozostaje dalej korzystną opcją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×