Skocz do zawartości
chinchill

Konfiguracja domeny na VPS

Polecane posty

Witam, skonfigurowałem serwer VPS pod strone www z ISPconfig, Po skonfigurowaniu wszystkiego w panelu AZ.pl tam gdzie mam domene ustawiłem rekord A który przekierowuje na ip mojego serwera - domena podpięta w panelu vps zadzialala i strona działała pod podanym adresem. Jednakże wszelkie próby dodania subdomeny w ispconfig nie dały żadnego efektu, więc uznałem że należy oddelegować domenę na adres mojego serwera.

Zalogowałem się do panelu AZ.pl i w ns1 wpisałem adres serwera: vps162507.ovh.net a w ns2 adres z http://www.buddyns.com, wcześniej próbowałem podać IP: 92.222.161.66 ale po zatwierdzeniu az zwracal blad:

 

Delegacja dla domeny potrzebujeprawnika.pl NIE została zmieniona (Wartość parametru poza zakresem/Host o podanej nazwie nie istnieje w systemie)

 

dodałem rekord glue, w polu nazwa wpisalem ns1.potrzebujeprawnika.pl i pod spodem ip, po czym w polu delegacji domeny moglem wpisac ns1.potrzebujeprawnika.pl. po zatwierdzeniu domena przestala zwracac jakikolwiek ip przez 6 godzin, az do teraz (wiec zmienilem na vps162507.ovh.net)

 

Teraz nasuwa się pytanie, czy gdzieś zrobiłem błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodając subdomenę w ISPConfig, musisz dodać odpowiedni rekord A na serwerze DNS (AZ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest - wystarczy postawić serwer DNS (ISPConfig powinien zrobić to za Ciebie) i wydelegować na niego domenę. Przy pojedynczym serwerze DNS jest to bez sensu - w takim przypadku lepiej DNSy trzymać na zewnątrz, np w CloudFlare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×