Skocz do zawartości
°K°

[opinie] Home, I365, Progres, A Może Vps ?

Polecane posty

Czy "optymalizacja" portfela poprzez grę na giełdzie się nie opłaca? :P

Jak nie grzebiąc w kodzie, to można przecież spróbować odchudzić

Apacha(albo wręcz go zastąpić...), php i tym podobne...

Chociaż z drugiej strony, jak ktoś ceni sobie wygodę i go na to stać,

to niech i sobie HP 9000 pod Nuka stawia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
Round Robin?

 

to nie przejdzie jak juz to jakis load balancer z prawdziwego zdarzenia ale to za droga zabawka. Ja bym zmienil soft z tego PN bo jak by nie bylo sprzet bedzie drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak będziemy pewnie optymalizować nuke, na razie jednak wysłałem maile do kilkunastu polskich firm oferujących hosting.

Jak na razie jedna z nich powiedziała, że 8-15K unik dziennie, to minimum dedyka za 1500 zł za miesiąc (przegieli trochę).

Jednak po optymalizacji pewnie nawet progreso.pl by wytrzymało jednak specyfika serwisu się znajdzie i te 500 Gb transferu miesiąc to minimum :P

 

Niektóre strony PN oparte o nuke mają po 40K i stoją na zwyczajnym hostingu. Więc tutaj wina tak czy inaczej leży w optymalizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Round Robin?

Musiałby sesje z tych nuków wrzucić do sql'a i robić na bierząco replikację baz danych.

Mysle, ze by starczylo robic LB dla maszyn www. A serwer z baza miec jeden. Czyli na trzech slabych maszynkach mozna by to puscic (i w miare zwiekszenia obciazenia dokladac kolejne boxy na www).

Tyle, ze to troche bezsensu bo zdecydowanie lepiej po prostu kupic sobie jedna porzadna maszyne :P

 

to nie przejdzie

Moglbys rozwinac dlaczego?

 

system jest koszmarnie nieoptymalny, ale w takim wypadku trzeba myśleć o jego zmianie a nie o ulepszaniu sprzętu...

I to jest 100% prawdy :)

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
Moglbys rozwinac dlaczego?

 

hmm moze dlatego, ze PN opiera sie MySQL i jezeli ktos laczac sie z tym portalem wpierw dostanie jedno ip od binda a potem nastepne to jak beda wygladaly sesje/logowania ?

Przeciez algorytm ten dziala na podstawie mieszania kilkoma ip wpisanymi w rekord A, moze to bardzo dobrze rozkladac obciazenie na stronach statycznych. Oczywiscie istanieja opcje replikacji MySQL etc.

Choc z tego co wiem ten algorytm jes troche nie bezpieczny bo nie wie kiedy padnie poszczegolny serwer www, oczywiscie mozna kombinowac z dynamicznym dns'em. Ale ja mysle, ze to by byl nie wypal. Jedna porzadna maszyna taniej i sprawniej wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tak od siebie:

Co mi oferują firmy do których pisałem, pytanie brzmi który pakiet wydaje się najbardziej opłacalny:

Firma puretec.pl

Na moje wymagania odpowiedziała

Serwer Dedyktowany

Rs 101 + monitoring i aktulizacja co miesiąc + 75 zł

Czyli całościowo 200 zł miesiecznię Brutto

Chociaż jak mówią, że 101 Rs wystarczy to i tak dla pewności Rs 201 bym wziął jak się zdecyduje.

 

Firma Hostings.pl

Zaoferowała mi 2 możliwości

Resel za 900 zł netto miesiąc

Lub dedyka z wydzielonym łączem za 1500 zł netto

Opcja dość kosztownam no ale cóż każda firma się ceni.

 

Firma Host1.pl

Zaoferowała 2 możliwości

Albo Dedyka za 5200 rocznie

Albo Dedyka za 6890 rocznie

Więc tak w miare te 400-500 zł miesiecznie (nie jest źle).

 

Firma ehost.pl

Uświadomiła mnie, że gdy Post Nuke generuje te 8000-15000 unik to jak nic trzeba dedyka za 1000-1500 netto miesiecznie (tutaj już lekko przesadzli ale ja się nie znam oni wiedzą lepiej).

 

Reszta firm nie odpisała no ale rozumiem mają dużo klientów.

Tak więc na razie etap przemyślenia, a poźniej jak mi czas pozwoli i wybiorę i postawię ten portal to opiszę jak sprawa wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi!

 

Rs 101 ...

 

Odpowiedz brzmiala RS102 :P RS101 jest za slaby.

 

Firma ehost.pl

Uświadomiła mnie, że gdy Post Nuke generuje te 8000-15000 unik to jak nic trzeba dedyka za 1000-1500 netto miesiecznie (tutaj już lekko przesadzli ale ja się nie znam oni wiedzą lepiej).

 

Jesli maksymalne LA serwera ma byc 0,00 0,01 0,02 to potrzebujesz serwer za 1000-1500 PLN / mc

 

tomasz benert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

B)-->

CYTAT(tomasz.b @ 19.06.2006, 16:16) 34106[/snapback]

Odpowiedz brzmiala RS102 ;) RS101 jest za slaby.

Faktycznie, mój błąd literówka 102 :)

To wygląda na razie na najbardziej ciekawą propozycję testów, z tego względu iż wyrzucic 1500 zł za miesiąc z pomysłem który może się nie przyjąć nie jezt zbyt dobry.

Ale i tak wszystko okaże się w momencie użytkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej po prostu zapłacić jakiemuś programiście za przepisanie tego? Wydasz kilka tys. ale zwróci się z nawiązką na sprzęcie.

Postnuke to śmietnik w kodzie i pewnie najlepszą maszynę potrafi zajechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze aby wydanie kilku tysiecy zwróciło nam się nawet w ciągu roku.

Serwer dedykowany tak czy inaczej nam się przyda na nasze inne strony.

Jak na razie i365.pl też miał kilka zawieszek, jeszcze zostaje home.pl do testów, a tak najbardziej wychodzi purecto.pl z których usług zapewne skorzystamy (samo nuke bez downloadsu to niemiecki sprzet powinien wytrzymać).

A jak nie to wtedy będziemy szukać w bazach sql błędów i to optymalizaowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Nie sądze aby wydanie kilku tysiecy zwróciło nam się nawet w ciągu roku.

Serwer dedykowany tak czy inaczej nam się przyda na nasze inne strony.

Jak na razie i365.pl też miał kilka zawieszek, jeszcze zostaje home.pl do testów, a tak najbardziej wychodzi purecto.pl z których usług zapewne skorzystamy (samo nuke bez downloadsu to niemiecki sprzet powinien wytrzymać).

A jak nie to wtedy będziemy szukać w bazach sql błędów i to optymalizaowac.

 

Powiem Ci ze naprawde w zyciu nie widzialem bardziej dobijajacego maszyne serwisu ;) Mimo iz odwiedzalnosc byla nie tak duza (utrzymujemy dziesiatki wiekszych), to kazde wywolanie PHPca wykonywalo sie po 5-6 sekund czasu procesora (czyli wielkosc niewyobrazalna B)

 

IMO przy wymianie systemu na autorski (i solidnej optymalizacji) ruch moze spasc Ci kilkunastokrotnie :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adam no tak dziś mi jedna firma zaoferowała 500 zł za miesiecznie utrzymanie strony (tutaj za 500 zł to ja znajdę człowieka który mi własny CMS napisze). Jednak wszystkie kilkanascie stron firmowych stoi na tym, ten system znam od dobrych 2 - 2,5 lat (ale takie cyrki z serwerem) zaczęły się kilkanaście dni temu (i jak widać jakiś skyrpt w najnowszej wersji ma błędy). Ale nikt nie jest doskonały ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po prostu za późno się zorientowałeś, że nie należy stawiać serwisów na takich skryptach.

Tak, żeby nie przeciagać dyskusji bo lekko odbiegamy od tematu.

Są w Polsce serwisy znajomych co na nuke maja po 20-30K dziennie (jedyna ich róznica, to że do tego czasu my korzystaliśmy z wirtaulnych a oni z dedyków i reselów).

Temu zobaczymy jak to się teraz w purecto.pl sprawdzi.

Cms sam w sobie jest dobry (na małe jak i wielke portale). (Nie żebym zachwalał bo są lepsze, darmowe i płatne, autorskie itp....) każdy jedzie na tym na czym wygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko napiszę nazwa.pl od 3 dni śmiga jak burza żadnych maili, żadne nic. Serwer firmowy tam mam. Widać mają dobre maszyny.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałeś maila, bo akurat trafiłeś na weekend, a tam z tego co wiem o 18 w piątek wszyscy idą do domu :P. Spodziewaj się monitu w tygodniu (no chyba, że Adam fantazjował z tym generowanym przez Ciebie obciążeniem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obciążenie raczje było faktyczne chociaż swojego czasu na li.pl mieliśmy 30%, w progreso i w i365.pl było po 97-99%

Natomiast nie sądze aby nazwa się rzuciła (ale chętnie poczekam) sprawdze jak są dobzi, póki tak jak w innym temacie pisałem nie znajdę dedyka odpowiedniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

A może by tak leasing serwera np IBM 346/1xXeon 3.0GHz, 2GB ram, 2x74GB/ - przy umowie na 48 misiecy rata wyniesie ok 300zl. Do tego kolokacja z gwarantowanym pasmem i bedzie smigać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nazwa.pl jest dobrą solidną firmą, która chyba lekko "poszła po bandzie" z promocją usług.

Do rzeczy, mam pytanie do Karola, jaką liczbę un. wytrzymał server Nazwy pod PN? (ile zapytań miał PN przy pierwszej stronie? czy miałeś caschowanie? czy używałeś xanthi? Może jestem zbyt wścibski, ale to choroba zawodowa :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×