Skocz do zawartości
malpka

Maszynka do codziennej pracy i filmów

Polecane posty

Cześć. Złożyłem sobie taki zestawik. Jego głównym przeznaczeniem jest praca w rozdzielczości 1920x1080. Korzystam z prostych programów typu: przeglądarka, office, filezilla etc. Wszystko będzie pracowało na systemie Windows 7. Ważne jest dla mnie żeby ta maszynka bez zająknięcia odtwarzała filmy FHD i najwyższą jakość wideo na YouTube.

 

Zestaw:

 

Zasilacz Be Quiet! SYSTEM POWER 7 300W

 

Płyta główna MSI H81M-E34

 

Pamięć GoodRam 4GB CL9 1333 MHz

 

Obudowa SilentiumPC Alea M50 Pure Black

 

Dysk SSD Silicon Power VELOX V70 120GB

 

Chłodzenie CPU Raijintek Themis

 

Procesor Intel PENTIUM G3240

 

GPU XFX Radeon HD7770

 

Co sądzicie?

Edytowano przez malpka (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbuduj sobie coś z nowym Intelem i3 albo i5, 6 GB RAM. Zintegrowana karta graficzna bezproblemowo pociągnie FullHD - a nawet 4K ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bartosz Z powiedz mi tylko po co mi ta i5 do przeglądania internetu? Chyba, że mnie źle zrozumiałeś. Na tym komputerze nie będą odpalane żadne gry, a tym bardziej nie ma mowy o renderingu.

Edytowano przez malpka (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każda niezabytkowa karta graficzna powinna mieć sprzętowe wsparcie dla dekodowania video.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bartosz Z powiedz mi tylko po co mi ta i5 do przeglądania internetu?

Po to jest potrzebny ten procesor żebyś za 2 lata nie leciał do sklepu po nowy komputer. Jak się składa komputer, to taki który będzie działał szybko i wydajnie przynajmniej przez 5 lat, a nie taki który po kilku aktualizacjach przeglądarki zacznie łapać zadyszki przy otwartych 3 kartach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

robson345 nie przesadzajmy... Ja jakoś potrafię na starym Pentiumie normalnie pracować, a on jest starszy ode mnie... Przeglądarka to nie super wymagająca gra żeby kupować tylko do niej procesor za grube pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

robson345 nie przesadzajmy... Ja jakoś potrafię na starym Pentiumie normalnie pracować, a on jest starszy ode mnie... Przeglądarka to nie super wymagająca gra żeby kupować tylko do niej procesor za grube pieniądze.

 

Co nazywasz normalną pracą? Czekanie kilka sekund aż komp przemieli stronę otwartą w karcie? Jeśli tak to bierz to co zaplanowałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×