Skocz do zawartości
Cameleon

Jak jest liczone zużycie prądu w serwerowniach ?

Polecane posty

Jeśli mam np. serwer HP 380p G8 z 3 dyskami SAS, 1 zasilacz 460wat.

Jestem pewny że zużycie prądu jest dużo mniejsze niż tyle ile wyciągnie zasilacz.

Więc z tąd pytanie - Jak są liczone koszty, wedle faktycznego zużycia czy oni alokują na te 460wat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

MH oblicza zużycie na podstawie komponentów z tego co pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy kolokacja jednego serwera zwykle liczy się na podstawie zasilacza bo:

Klient zawsze może coś dołożyć do serwera

Nie ma liczników na każdym gniazdka

 

Jak masz cześć szafy masz własny licznik i z niego jest odczytywane zuzycie

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to ujowo....

Nie mam szafy, chcę zacząć z jedną maszyną ale jestem pewien że hardware nie będzie brał 460watów.

Ciekawe czy można się dogadać w przypadku dokładania wtedy jest weryfikacja poboru...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Zapraszam do kontaktu. Porozmawiać zawsze warto : )

Spróbujemy podejść niestandardowo.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

kont: info@sprintdatacenter.pl

tel. 696 021 304

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×