Skocz do zawartości
Ravv

Hosting dla portalu z forum

Polecane posty

Witam. Potrzebny mi jest tani hosting dla portalu i forum, które mają dopiero powstać, więc nie będą one generowały zbyt dużego ruchu przez co najmniej kilka miesięcy. Na hostingu umieszczę:
- najprawdopodobniej forum MyBB (lub phpBB3 / inny darmowy skrypt),
- CMS typu Wordpress, Drupal, itp. Nie podjąłem jeszcze decyzji - tutaj zadałem pytanie w tej sprawie, jeśli ktoś chciałby pomóc mi z wyborem.
- na FTP trzymane będą również awatary, załączniki, obrazki z newsów i artykułów na portalu. Większe pliki nie.

Szczerze powiedziawszy, nie mam pojęcia ile będę potrzebował przestrzeni ani transferu na to wszystko. W tej chwili mam "forum" MyBB (bo w zasadzie pełni ono funkcję czatu), z którego regularnie korzysta około 20 osób i wykorzystuje ono jedynie kilkaset MB transferu miesięcznie.

Mile widziana możliwość opłacania hostingu co miesiąc/kwartał/pół roku (chyba, że cena byłaby naprawdę niska).

Mam również kilka pytań dotyczących kupna domeny, jako że nigdy takowej nie posiadałem. Zauważyłem, że ceny domen są bardzo rozbieżne - widziałem ceny typu 10zł+40zł przedłużenie oraz 30zł+80zł przedłużenie. Od czego zależy taka rozbieżność? Czy w razie jakby projekt okazał się niewypałem będę musiał przedłużyć domenę (mam na myśli to, czy po tym okresie zostanie ona po prostu zablokowana?)? Rozumiem też, że domeny nie muszę kupować od tej samej firmy, od której mam hosting. Czy w przypadku kiedy domenę mam od firmy A, a hosting od firmy B ponoszę jakieś dodatkowe opłaty?

Byłbym bardzo wdzięczny za w miarę najtańsze i stabilne opcje (wiem, że zazwyczaj tanie =/= dobre, ale jako student jestem bardzo ograniczony finansowo, a portal nie będzie generował zysków oprócz ew. GoogleAds).

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

Polecam skorzystać z hostingu Sixwishlist.com, domenę najbardziej opłaca się zarejestrować w OVH. Jeśli kupisz domenę na rok po czym nie będziesz chciał jej przedłużyć nie ponosisz dodatkowych kosztów(chyba, że korzystasz z firmy krzach i regulamin mówi inaczej).

 

Podpięcie domeny z firmy A do hostingu w firmie B jest darmowe i nie stanowi żadnego problemu.

 

@edit:

 

Co do CMSa to wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem będzie WordPress. Duża liczba pluginów, szablonów, łatwość w obsłudze i administracji dla świeżaka na start jest w sam raz. Co do forum to imho lepszym rozwiązaniem będzie wybór MyBB - argumenty podobne co WP.

Edytowano przez Filipsiu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mzoneBanner.jpg

Zapraszam do naszej oferty, tu polecam serię Basic:

 

http://www.mzone.uk/basic-ssd

 

W pakiecie otrzymujesz:

  1. darmowa domena przy opłacie rocznej
  2. dwa miesiące gratis przy opłacie rocznej
  3. wsparcie techniczne w systemie 24/7
  4. wykresy użytych zasobów w systemie "live"
  5. trzy kopie zapasowe na zewnętrznym serwerze (wykonywane co 24h, co 7dni oraz co 30 dni)
  6. monitoring systemu 24/7 (aż dwa niezależne systemy monitorujące)

W przypadku zainteresowania zapraszam do kontaktu z nami, w każdym momencie trwania usługi jest możliwość zmiany serwera na większy bez konieczności migracji plików na inną maszynę.

 

Formularz kontaktowy: http://www.mzone.uk/kontakt

 

Chat z konsultantem znajduje się na naszej stronie głównej, w prawym dolnym rogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Zauważyłem ,że zostaliśmy już poleceni ale mimo to nie wykluczam faktu napisania o dodatkowych elementach w ramach naszych usług. Obecnie zakupując usługę Simple Hosting http://sixwishlist.com/hosting/ o powierzchni od 2GB do 20GB (w cenie od 5.96 zł do 59.58 zł rocznie) dodajemy usługę FTP Storage 10GB pod backup na niezależnych zasobach popartych przyjaznym panelem zarządzania zupełnie za darmo. Jest to dodatkowa opcja by posiadać prywatny backup którego tworzenie można ustawić o dowolnej porze dnia.

Usługa Simple Hosting generalnie stworzona jako doskonała podstawa dla wielu projektów. Łatwy i intuicyjny sposób zarządzania , doskonałe środowisko oparte na dyskach SSD. Dedykowany system pod bazy danych również oparty o dyski SSD.

Wspaniałe zaplecze pod projekty oparte na WordPress z systemem zarządzania bezpośrednio z panelu hostingowego nadzorujący również aspekty związane z bezpieczeństwem.

Dynamiczny przyrost zasobów bez dodatkowych kosztów zabezpieczający przed nagłym zapotrzebowaniem na zasoby w postaci np CPU.

Wsparcie techniczne bez względu na porę dnia odpowiada praktycznie natychmiast i służy pomocą w przypadku problemów z konfiguracją lub transferem witryn na nasze zasoby.

 

Jeżeli masz jakiś pytania pisz na adres: tom@sixwishlist.com

Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.

Tomek

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W hekko masz za 70 zł 100 GB transferu + domena PL w cenie. Wystarczy ci. Tutaj domenę masz za darmo, ale przedłużenie ma normalną stawkę - 54 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hekko to niestabilny syf, 2 miesiące się z nimi męczyłem...

 

Bardzo ciekawe jest to co piszesz. Jak zwykle łatwo kogoś bezpodstawnie oczerniać.

Edytowano przez Hekko.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

 

Bardzo ciekawe jest to co piszesz. Jak zwykle łatwo kogoś bezpodstawnie oczerniać.

Zamiatajcie temat bardziej:

http://www.webhostingtalk.pl/topic/50134-problem-z-wtyczkami-w-wordpressie-128mb-ram/

http://www.webhostingtalk.pl/topic/49790-optymalizacja-wordpressa-wp-ajaxphp/

Edytowano przez Filipsiu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nasza wina? Limity są określony w ofercie. Jeśli tego nie rozumiesz, nie potrafisz zoptymalizować aplikacji, przynajmniej nie oczerniaj nikogo bezpodstawnie, jasne?

Sam zresztą przyznałeś, że problem jest z aplikacją.

Edytowano przez Hekko.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

Co nie zmienia faktu, że WP ledwo u was ciągnie.

Zużycie CPU, zużyciem CPU. I tak wywalało błędy o MEMORY_LIMIT mimo nawet stockowej instalacji WP.

Edytowano przez Filipsiu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się. Gdyby tak było, na pewno takich wątków byłoby więcej przy tej ilości klientów. Zresztą łatwo to udowodnić, że nie piszesz prawdy. Stockowa wersja nie wywalała i nie wywala żadnego błędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

Tak bardzo nie piszę prawdy, że aż musiałem zmienić hosting mając opłacony na rok w hekko... Cóż... Pozostawię to bez komentarza bo to nie jest temat do takich dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie skorzystam z usług sixwishlist jeśli chodzi o hosting i domenę wezmę z ovh. Jak jest z fakturami w tych dwóch firmach? Wysyłane są elektronicznie czy również pocztą na wskazany adres? Nie znalazłem o tym informacji w ich dokumentacji.

Zauważyłem też, że gnum.pl ma identyczne ceny domen co ovh. Jakbym zdecydował się wykupić domenę od gnum, to zauważę jakieś różnice w usłudze? Jak wysyłają faktury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie skorzystam z usług sixwishlist jeśli chodzi o hosting i domenę wezmę z ovh. Jak jest z fakturami w tych dwóch firmach? Wysyłane są elektronicznie czy również pocztą na wskazany adres? Nie znalazłem o tym informacji w ich dokumentacji.

 

Zauważyłem też, że gnum.pl ma identyczne ceny domen co ovh. Jakbym zdecydował się wykupić domenę od gnum, to zauważę jakieś różnice w usłudze? Jak wysyłają faktury?

 

 

 

Witam

 

Faktury za usługę są dostępne w naszym panelu do pobrania w formacie PDF. Odnośnie domen internetowych zarówno OVH jak i gnum.pl jest doskonałym wyborem.

 

Pozdrawiam

Tomek

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie, mam nadzieję, pytanie. Co może być powodem tego, że gnum.pl nie chce zarejestrować żadnej domeny? W dosłownie każdym przypadku wyświetla, że jest ona niedostępna. Sprawdzałem na innych stronach i na nich te domeny są dostępne.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×