Skocz do zawartości
Wuzzy

Licencja AAL / Non Profit

Polecane posty

Witam

Mam pytanko odnośnie licencji teamspeak3.

Mianowicie chodzi mi o to, czy opłacalne jest pchanie się w licencję non profit ? Czy lepiej już warto te 300$ zapłacić i mieć spokój?

Jeszcze jedno czy taką licencją można handlować ?

Jeśli chciałbym kupić taką licencje od osoby prywatnej, jak to cenowo stoi ?

W razie co zostawiam moje gg : 43156239

Pozdrawiam.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mianowicie chodzi mi o to, czy opłacalne jest pchanie się w licencję non profit ?

 

Wpierw poczytaj trochę o tym czy w ogóle dostaniesz taką licencję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do dalszej odsprzedaży jest licencja Authorized TeamSpeak Host Provider (ATHP)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ATHP jest dla operatorów, którzy chcą sprzedawać hosting teamspeaka. Natomiast zwykłą licencję można chyba komuś po prostu sprzedać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwykłą licencję można odsprzedać (AAL). Licencja ATHP jako sprzedaż slotów (hosting) natomiast non-profit do prywatnego użytku bez zarobków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie dostanie NPLki jest praktycznie niemożliwe, nawet jeśli spełniasz ich śmieszne wymogi, bo mogą się doczepić o byle gówno jak będą mieli taką potrzebę.

 

Żeby było śmieszniej, pakowanie się w TSa W OGÓLE jest nieopłacalne, jakkolwiek. Oczywiście są wyjątki, pojedyncze serwery, które rzeczywiście wychodzą na jakieś plusy, tyle że te pojedyncze serwery kontrolują cały rynek i dopóki nie znajdziesz dochodów, to tracisz podwójnie - na licencji, i na serwerze.

 

Przykładowo mój serwer działa tylko dlatego, że mam NPLkę, i jakby mi ją zabrali to prawdopodobnie bym stwierdził, że mi się to po prostu nie opłaca i zmieniłbym serwer z publicznego na prywatny 32-slotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam na początku szaleli z licencjami NPL dawali każdemu, kiedyś sie słyszało że ten i ten posiada tyle i tyle licencji.. teraz ogarniają ten burdel za przeproszeniem. Tak jak ktoś napisał wyżej zjadają ich problemy finansowe, a poprzez zabieranie, teraz coraz częstsze licencji pewnie próbują na myśl logiczną zachęcić do zakupów licencji płatnych. Ktoś się zabrał od tyłu do tego i jak ktoś słyszy że da się zhakować licencje czy jak tam to woli olać NPL i coś nakrecić samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×