Skocz do zawartości
PanDoktor

Domena u rejestratora

Polecane posty

Cześć wszystkim,

 

Mam pytanie gdzie mogę znaleźć infomacje, gdzie wcześniej domena była zarejestrowana (u jakiego rejestratora) who.is niestety, ale nic nie mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla części domen takie historyczne dane ma zgromadzone serwis DomainTools, jednak oferuje wgląd do nich odpłatnie.

 

Być może istnieją również inne tego typu serwisy, nie wiem. Ale z pewnością istnieją takie, które rzadko odświeżają dane, można więc czasem - ale tylko czasem - natrafić na info o jakiejś domenie sprzed wielu miesięcy (możesz wpisać w Google nazwę domeny i porozglądać się po tych wszystkich "website info, domain info" itp.).

 

Oczywiście jak najbardziej wpisać możesz nazwę domeny pod adresem whois.domaintools.com i przekonasz się, czy DomainTools ma w ogóle jakieś historyczne wpisy zgromadzone czy nie (ile ich jest i datę najstarszego). Jeśli ma i bardzo będzie Ci zależało na tych informacjach, możesz wziąć 7-dniowy darmowy okres testowy u nich. Potem tylko odpłatnie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ blfr

Mają pełne whois - oczywiście tylko z tych konkretnych momentów, kiedy akurat wykonywali zapytanie - zatem rejestratora też. Myli się czasem ich automatyczny interpretator danych (dla jednej z moich domen obecne dane z "technical contact" bierze jako rejestratora), ale z pewnością udostępniają również czyste odpowiedzi z whois.

 

@ PanDoktor

Jeśli tak bardzo Ci zależy, to pisz do nich.

dns.pl/kontakt.html

 

Daj znać później, czy i w jaki sposób na takie pytania odpowiadają.

 

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oki dam znać, a mam jeszcze jedno pytanie przy rejestracji domen często jest brane PESEL czy to jest wysyłane do CS bądź NASK czy po prostu wewnątrz firmy partnera w celu jakiej weryfikacji?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×