Skocz do zawartości
Micchaleq

Konfiguracja VPS - pod mailing

Polecane posty

Witam wszystkich.

 

Posiadam swój serwer ( jeżeli można to tak nazwać ). Do mojego serwera podpięte jest tylko jedno stałe IP. Podpięty jest po prostu pod internet i można powiedzieć, że jest to zwykły komputer z jedną kartą sieciową.

 

Mam tam swój serwer www, na który przekierowywuje swoje domeny przez IP i odpowiednio je sobie tam rozdzielam. Chyba nie napisałem najważniejszego, że jest tam Debian 7

 

Aktualnie mam problem ponieważ muszę zainstalować pocztę dla potrzeb mass mailingu, ale nie na potrzeby spamu a jedynie dobrowolnego newslettera. Moje poczty obsługują 2000 / dziennie a ja potrzebuje 15 000 - 20 000 dziennie. Chcę robić szybkie promocje więc potrzebuje takich limitów dziennych, ale oczywiście nie zamierzam dziennie wysyłać tych 20 000 tylko raz w miesiącu.

 

Przepustowość zatem około 800/godzina.

 

Wiem że trzeba zaistalować sobie postfix-a etc, nie mniej jednak nie jestem specem od serwerów ( linux-a ) i nie wiem czy uda mi się to zrobić posiadając tylko jeden adres IP.

 

Wyszukałem tu jakiś poradnik: http://securesmtp.pl/index.php/serwer-do-mailingu-out-of-box/

Tylko jest tam napisane o 11 adresach IP których nie posiadam :)

 

Czy ktoś mógłby darmowo czy też odpłatnie udzielić mi wsparcia? Podpowiedzieć co powinienem przeczytać zrobić? Czy w ogóle uda mi się to zrobić czy łatwiej wykupić VPS-a w jakiejś firmie?

 

Edytowano przez Micchaleq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To masz serwer, czy chcesz jakiś dopiero wykupić? Czy ten obecny serwer jest na domowym łączu internetowym? Jeśli tak, to zapomnij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dzięki za odpowiedź.

 

Serwer a w zasadzie komputer jest na ( niby domowym ) łączu, ale na tym internecie jest jedynie ten komputer. Po drugie jest tam 50/50 mb. Oraz stały IP, w dodatku nie ma żadnych limitów. Aktualnie działa bardzo dobrze do celów Git-a, oraz serwera www dla stron które jedynie są testowane. I przechodzą testy z powodzeniem.

 

Jeżeli da się to skonfigurować to na pewno wystarczy do moich celów czyli raz na miesiąc 20 000 maili.

 

Ahh jeszcze tak jak napisałem, jeżeli nie ma takiej opcji na jedyn IP to potrzebuje czegoś by ten mailing puszczać.

Edytowano przez Micchaleq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej wykupić hosting na mydevil.net gdzie limit wiadomości E-mail to:

 

Limit wysyłki wiadomości e-mail: 2000 / doba.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej wykupić hosting na mydevil.net gdzie limit wiadomości E-mail to:

 

 

A czy ty kolego raczyłeś przeczytać mój post? Takie serwery to i ja posiadam. Wymagam od serwera 20 000/doba a totalne minimum 10 000/doba. Tak by max posztło to w dwa dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem nie jest w obciążeniu, tylko w zakresie adresów, który pewnie wielu dostawców potraktuje jako "residential" i skierują maile prosto do spamu. Jeśli w ogóle je dostarczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Przeczytałem i źle go zinterpretowałem. Zrozumiałem że 20 000 potrzebujesz na miesiąc.

Da się to zrobić tylko obawiam się że jeżeli wiadomość będzie źle ułożona, będzie brana za spam dlatego potrzeba minimum ustawić rekord SPF, klucze DKIM itp. ale i tak nie wiem czy dasz radę to wysłać na domowym łączu. Dodatkowo możesz zmienić revers ip ?

 

Polecam narzędzie http://www.mail-tester.com/do sprawdzania wiadomości

 

Szczerze kiedyś może obiły mi się zagadnienia o których piszesz ale niezbyt mam o nich pojęcie. Jestem programistą i generalnie mam stworzony system do wysyłania maili do tej pory wszystko lata do googla czy innych polskich poczt bez żadnego problemu. Więc o to będę się martwił na samym końcu. Z drugiej strony są to jak napisałem klienci zapisani do substytucji którzy wymieniali z nami wiadomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masowa wysyłka na Gmaila bez pojęcia na temat choćby SPF czy DKIMu? Nie ma mowy.

 

Jejku, kiedy ja przestanę otrzymywać bezsensowne wiadomości? Wiesz wszystko? Zapewnie nie więc jest na conajmniej dwóch.

 

Napisałem na tym forum bo poszukuje kogoś kto się na tym zna chyba proste. Jeżeli osoba dodatkowo chce jakies wynagrodzenie równiez zaznaczyłem to że jestem gotów zapłacić nawet za pomoc !

 

Napisałem również ze jeżeli jest coś wymagane jakieś definicje czegoś ok moge to przeczytać/poszukać jednak wolałbym jeżeli istnieje taka opcja aby ktos mi powiedział o tym dwa zdania bym nie tracił na to czasu.

 

Po co więc pisać takie kretyńskie odpowiedzi?

 

Dla tych którzy chcieliby pomóc dobrą radą czy też mają jakieś konkrety w stylu nie da się tego zrobić bo coś to ok. Kup to i to zainwestuj pare groszy w to i to i kumam. No problem.

 

Serwisy typu gruper gruppon jakoś dziennie wysyłają po 100 000 ( dzień w dzień ) a nawet więcej i nie mają problemów. Wieć jakoś dać się musi. Moje potrzeby są dużooo nizsze więc może metodą drucika na razie da się to obejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze opcja skorzystania z jakiegoś mailgun-a.

Polega to na skonfigurowaniu MTA aby korzystał ze swojego rodzaju relay-a.

 

Jeśli chodzi o sam serwer chyba jednak taniej by było wziąć jakiegoś VPS-a (zależy jeszcze jakie zasoby są obecnie wykorzystywane)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×