Skocz do zawartości
cdcd

zakup serwera

Polecane posty

Witam szukam maszyny do kupienia

procesor coś z E3-12xx zegary minimum 3GHz

pamięć z 8GB na początek starczy

i do tego 4 dyski SAS 15K przynajmniej takie 450 w raid10

obudowa rack a może 4 sztuki ssd ?

 

budżet na zakup maszyny 10K

 

Jaki powinien być zasilacza serwera do takiej konfiguracji 250W starczy ?

myślałem nad HP 320 może jakiś dell 2xx

maszyna będzie na wewnętrzne potrzeby firmy wiec nie jest krytyczny zasób

na maszynie będzie aplikacja typ mantis i parę drobnostek

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Actina Solar 112 S6 może tu zdać egzamin. W razie czego mam dobre rabaty na nie.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widziałem to dziś ale jakoś nigdy nic poza HP i dell nie miałem w ręce i jakoś nie mam przekonania maszyna musi być pewna ,będzie tam centos i aplikacja komercyjna za duuuzo$ i nie chce żeby sie nagle pojawiło jakieś "ale" przez serwer

Edytowano przez cdcd (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam parę sztuk i nie ma z nimi stresu. Może nie są tak szałowo wykonane jak Dell, ale poprostu działają. Komponenty są praktycznie te same tj. procesor, chipset, kontrolery itp. Serwery z E3 to budżetowe modele, więc i tak szału w nich nie ma nawet od topowych producentów.

 

Poza tym Solary są made in Poland, ale nie wiem czy to dla Ciebie zaleta czy wada. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak bym to dla siebie kupował to bym zaczął od śrubokręta i blachy.. ;) tu mnie bardziej martwią te "approved certified no supported itp"

żeby mi się ktoś kiedyś D nie wrypią i nie powiedział ze to wina sprzętu a nie jego oprogramowania..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym Solary są made in Poland, ale nie wiem czy to dla Ciebie zaleta czy wada. ;)

 

Ta... Pewnie nawet blacha na bude jest gięta u skośnych.

 

Support taki jak w Supermicro? Wysyłasz z nadzieją, że kiedyś tam w możliwie niedalekiej przyszłości odeślą?

 

 

Komponenty są praktycznie te same tj. procesor, chipset, kontrolery itp

 

Coś jak karty sieciowe intela i350-T4 ;) Intel/Winyao/LR-Link

intel http://infonet-projekt.platforma.ab.pl/files/photos/34/172734/141318/original.jpg

lr-link http://i01.i.aliimg.com/photo/v0/60047632865/LR_LINK_Support_VDMq_Intel_I350AM4_Chipest.jpg

winyao http://p.lefux.com/61/20130707/T0002CUTLB/cie-x4-four-gigabit-ethernet-i350t4-9404pt-e1g44ht-p15270676-1-big.jpg

 

Ceny: 250-300$ / ok 110$ / ok 100$

 

Powyższe działają tak samo, równie dobrze. Jak nie widać różnicy, to po co przepłacać :) Zastanów się czy potrzebujesz supportu do sprzętu (całego serwera). Bo jak nie i w przypadku padu hardware'u możesz tydzień siedzieć i myśleć czy już kupić nowy, czy może reanimować, to można nieco zaoszczędzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie wysyłam, gwarancje mam on-site. :)

 

Nie porównuj chińskich podróbek do Solarów, bo to nie ta sama półka. To poprostu inna marka serwerów, a nie kopia IBM-a czy Della.

 

Zresztą obecnie i tak najtańsze są HP jak rozmawiamy o cenie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

W nawiązaniu do Pana zapytania odnośnie zakupu serwera chciałbym zaprosić Pana do kontaktu i zaprezentować ofertę cenową w zasadzie każdej marki - począwszy od serwerów Actiny, których jesteśmy największym resellerem w PL poprzez serwery Della, HP, IBM itd. Mamy najlepsze ceny w PL z uwagi na duży wolumen sprzedaży. W naszej serwerowni używamy zwykle serwerów Actiny - mamy takich serwerów kilkaset by nie powiedzieć ok 1 tyś i nie możemy o nich złego słowa powiedzieć w odróżnieniu do DELLa gdzie różne historie przerabialiśmy. Actina to płyty supermicro, procesor np: intela, dyski intel, WD itd. Niczym się to nie różni w zasadzie od bardziej markowych serwerów. Może na IBMie widać jakąś znaczącą różnicę jakościową. Przy innych producentach nie widać większej różnicy - to już nie te czasy.

Wyceny których marek serwerów chciałby Pan poznać ? Actina, Dell, HP, IBM, Fujitsu, ??

Będę wdzięczny za informację.

 

Zapraszam do kontaktu.

 

Z poważaniem

---
Krzysztof Postek
Kierownik Zespołu

Sprint S.A. O/Olsztyn
10-062 Olsztyn, ul. Jagiellończyka 26
tel. 0 89 522 12 01, kom. 696 021 304
fax 0 89 522 11 25
www.sprintdatacenter.pl
www.sprint.pl

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Actina = Supermicro = bardzo dobry sprzęt w dobrej cenie; należy jednak pamiętać, że Supermicro jako tako nie produkuje gotowego sprzętu pod rynek masowy tak jak HP czy DELL, a raczej elementy z których serwery się składa, co robi właśnie Actina (Action) czy Thomas Krenn, dodając swój support i markę bazując na platformach Supermicro.

 

Z naszego doświadczenia support na poziomie bezpośredniej gwarancji w Supermicro też jest bezproblemowy. Posiadamy ich serwery kupowane bezpośrednio u nich z racji bycia ich partnerem i gdy w jednym serwerze padło dziwnie zasilanie, po szybkiej wymianie 2-3 maili opisujących problem i odczekaniu 1-2 dnich kurier dostarczył nam nową płytę główną, którą samodzielnie wymieniliśmy (co dla nas jest dużym plusem) i wadliwą odesłaliśmy do nich. I na tym historia się zakończyła, bez zbędnych pytań, kosztów etc. (poza kosztem kuriera aby odesłać im wadliwą MB).

 

Ale jak nie chcesz mieć nic wspólnego z tym sprzętem i gdy coś się stanie jedynie wyrazić swoje zakłopotanie poprzez "ooooo, zepsuło się!", to kup DELL'a z supportem NBD i masz po problemie :) Dzwonisz, mówisz to co zacytowałem i czekasz na technika max na drugi dzień roboczy :) Też to przerabialiśmy i działa.

 

Jak już tu ktoś napisał, sam sprzęt jakościowo i technologicznie nie różni się pomiędzy DELL vs HP vs Supermicro. Wręcz dla "majsterkowiczów" polecałbym Supermicro. Dla laików dla których ważny jest support DELL. HP nie korzystaliśmy nigdy :)

 

 

 

Dell jest super jak sporo pamieci ma.

A to inne serwery jak mają sporo RAMu to nie są super? Rozwiń proszę myśl :)

Edytowano przez Oskar (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Zapraszam do kontaktu.

 

Z poważaniem

---

Krzysztof Postek

Kierownik Zespołu

 

 

 

Witam na PW podeslalem zapytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze sobie popisze :)

maszynka pewnie będzie actina i do tego 2 dyski SSD w raid1 hardware LSI 2308 i mam pytanko

 

Jak wygląda sprawa z nagłym padem zasilania przy wbudowanym kontrolerze co z danymi ?

i jaki ewentualny ups zapewni mi zamkniecie systemu po padzie zasilania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To kontroler bez cache'u, więc ryzyko podobne do tego jakby go w ogóle nie było. UPS około 1000VA powinień spokojnie uciągnąć do momentu zamknięcia systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za info , na jakiej zasadzie będzie odbywało się to zamkniecie systemu ? pomijam opcje że będzie to robił człowiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapinasz sobie upsa po jakimś usb albo rs, odpalasz sofcik, który monitoruje go i zakładasz odpowiednie akcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za info doczytam o apcupsd i jakiś ups z usb do 1K powinien starczy do tej proste maszyny

jeszcze mam pytanko czy jest sens używać wbudowanego kontrolera raid sas do 2 ssd dysków sata "cywilnych" typu samsung pro itp czy rownie pewnie i sprawnie bedzie to dzialao w soft raid na Linux przez mdadm podłączone do 2x SATA (6Gbps)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Równie będzie chodziło na softraidzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na linxie szybciej bedzie chodzilo na softraidzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×