Skocz do zawartości
Igorek

Automatyczna reinstalacja Windowsa

Polecane posty

Potrzebuje wiedzieć jak zrobić by komputer oparty o Windows XP pro automatycznie przy ponownym uruchamianiu reinstalował się wywalał wszystko co mu wgrano oraz wszystkie pliki. Wiem, że coś takiej istnieje i jest taka możliwość. Niestety nie wiem nawet jak to się nazywa i nie wiem pod jakimi pojęciami tego szukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to się robi automatycznie. Zainstaluje jakiś soft czy wgram pliki uruchomie ponownie komputer i jest czysty są tylko te programu, który były wcześniej dograne typu office symfonie itp.

Bez żadnych płyt. Kolega ma tak na uczelni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzeba kart, 2 lata temu coś takiego mieliśmy w firmie, ale jest to drogie rozwiazanie od firmy Citrix nazywa sie chyba XenDesktop MCS, jak wrócę do domu to sprawdzę. Działa to na zasadzie terminala, robisz tak zwany template systemu, wgrywasz tam co chcesz i zapisujesz. Następnie ten template jest powielany podczas nowej sesji użytkownika, czyli jeśli masz 50 użytkowników to bedzie 50 kopii systemu, na tym systemie użytkownik ma prawa administratora i moze robić z nim co chce, wgrywać, wywalać itp. Po zakończeniu sesji profil jest usuwany z serwera i podczas kolejnego logowania tworzy sie nowa kopia systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Są do tego specjalne karty, kiedyś na PCI, postaram się zaraz znaleźć.

I oto karty: http://www.goliath.pl/

Jak robiłem technika informatyka to mieliśmy na wszystkich komputerach te karty zamontowane. Bardzo dobra rzecz i przy okazji człowiek się nauczył żeby nie trzymać ważniejszych danych na dysku C - po restarcie kompa dane szły precz, niektórych tygodniami to bolało :) Polecam, łatwe w ogarnięciu nawet dla dwu leworęcznego użytkownika. Jak dojdę w kwietniu finansowo do siebie to może sobie kupię. Planuję od kilku lat i zawsze jakieś ale :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Może tanim rozwiązaniem będzie a'la liveCD system + dorobić przy zamykaniu / uruchamianiu komputera automatyczne formatowanie dysku?

 

To chyba najtańsze rozwiązanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×