Skocz do zawartości
malpka

Zmiana adresów

Polecane posty

Witam, po sieci mam rozsiane sporą ilość zdjęć, a mam potrzebę przeniesienia ich na inny serwer, który będzie na subdomenie.

 

Obecnie:

 

domena.pl/folder/nazwapliku.png

 

 

Chciabym:

 

 

subdomena.domena.pl/nazwapliku.png

 

 

Mogę w jakiś sposób ustawić przekierowanie na subdomenę tak żeby stary adres wskazywał na nowy bez zmiany adresu na poszczególnych serwisach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, robisz przekierowanie 301. Ale to nie jest najlepsze rozwiązanie, bo spowalnia każdego odwiedzającego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rzeczywiście rozsiane po sieci, 301 pewnie lepsze niż pracowicie wszędzie zmieniać. Jeśli natomiast chodzi o Twoją stronę, to jakiś szybki sed i poprawisz.

 

Swoją drogą, czemu przenosisz zdjęcia z podkatalogu na subdomenę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne - jak napisał powyżej - zdjęcia przenosi na inny serwer, a samą stronę główną pozostawiając wciąż na tym samym.

 

Też podobnie robiłem, miałem adresy w formie grd.net.pl/nazwahostingu/monitor/, ale musiałem rozbić poszczególne strony na różne serwery, więc nie było rozsądniejszego wyjścia jak zmienić na nazwahostingu.grd.net.pl/monitor/

I mam wciąż 301. Wewnętrzne linki pozmieniałem, ale już nie biegałem po forach i innych miejscach i nie próbowałem edytować linków w swoich starych postach.

 

W .htaccess mam coś na kształt:

RewriteRule ^(folder1|folder2|innyfolder|ijeszczetenfolder)/(.*)$ http://$1.example.com/$2 [L,R=301]

ale dla tylko jednego folderu może być:

RewriteRule ^folder/(.*)$ http://subdomena.example.com/$1 [L,R=301]

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×