Skocz do zawartości
Fortson

Przepustowość łącza

Polecane posty

Cześć, mam do was pytanie. Posiadam łącze 40 mb/s download i 2 mb/s upload. Mam zamiar na domowym serwerze (na tym łączu) postawić coś a la hosting obrazków. Chciałbym dowiedzieć się jak to będzie wyglądało przy takim łączu i czy pod obciążeniem będą odczuwalne spadki prędkości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź. Teraz ceny łącz lecą mocno w dół, a mnie się umowa za niedługo kończy. Wtedy biorę 150/15 w Vectrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, żeby cokolwiek udostępnić ode mnie z serwera to koniecznie muszę posiadać zewnętrzne IP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam do was pytanie. Posiadam łącze 40 mb/s download i 2 mb/s upload. Mam zamiar na domowym serwerze (na tym łączu) postawić coś a la hosting obrazków. Chciałbym dowiedzieć się jak to będzie wyglądało przy takim łączu i czy pod obciążeniem będą odczuwalne spadki prędkości?

 

 

Zależy jaki ruch przewidujesz .

 

Może się okazać że zamiast kombinować ,lepiej jest kupić hosting za x $ na rok i będziesz miał to lepiej i taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domowe łącza często mają też limit pakietów na sekunde i to może być główny problem. 2 Mbps to trochę mało, ale 15 Mbps to w zasadzie bez większego stresu na początek powinno wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za pomoc. Gdzie znajdę informację o tym jak maszynę z Linuxem przepuścić przez tunel?

 

To co planuje będzie miało baaaardzo specyficzne i z góry ustalone grono odbiorców. Będą tam umieszczane zdjęcia tylko o jednej tematyce, bez żadnych głupich gifów, czy "śmiesznych obrazków".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

Nie łatwiej przekierować sobie port w routerze, na linuxie zainstalować dyndns czy też no-ip.org i dnsami przekierować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnego dostępu do routera, nawet nazwy sieci wifi nie mogę zmienić - Vectra. W tym wypadku lepiej będzie kupic jakiegoś takiego VPS'a w OVH i puścić połączenie przez tunel. Mam tylko pytanie, czy to ma wpływ prędkość mojego łącza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jmusisz hostować ,, z domu " to kup router kompatybilny z wymogami dostawcy i na nim przekierujesz ruch na hosta z obrazkami.

 

Nie wiem czemu chcesz robić tunele przez inne serwery skoro możesz właśnie taki serwer wykorzystać pod hosting.

Im mniej motania tym stabilniejsza usługa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze żeby w Vectrze było możliwe zainstalowanie własnego routera i jeszcze jego samodzielne konfigurowanie. Aczkolwiek możliwe, że jest opcja wzięcia samej bramki, która przydziela na LAN jeden adres zewnętrzny (dynamiczny) za pomocą DHCP. Tak można na pewno w UPC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mój adres IP od bardzo dawna, gdy dobrą prędkością było 1 mb/s. Gdy będę przechodził na 150 mb/s to zerwę umowę i wezmę adres zewnętrzny. Dzisiaj wezmę VPS'a w OVH i połączę się przez tunel.

 

Po połączeniu w sieci będę widoczny pod adresem VPS'a i nikt nie będzie widział mojego rzeczywistego adresu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, możesz także schować swój hosting za CloudFlare, który cachowałby całą zawartość. Postaraj się również o to, aby nagłówek mail() nie wypluwał tego rzeczywistego adresu IP, na przykład poprzez użycie zewnętrznego serwera SMTP.

Edytowano przez OneDistrict (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniam łącza z myślą o serwerze, po prostu obecnie za 40 mb/s płacę tyle co za obecne 150 mb/s. Dzięki za link do oferty, w przyszłości na pewno skorzystam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wysyłka 15Mbps to też niewiele, chyba że będziesz miał kilkunastu użytkowników tego hostingu. Wystarczy, że takie obrazki będą umieszczane w tematach na forum i na 1 stronie tematu znajdzie się ich 10. 2 osoby zawalą całe łącze tak, że nawet nie będziesz mógł spokojnie kupić hostingu pod te obrazki w jakiejś firmie, bo nie będzie się miało jak wydostać żądanie HTTP z Twojego komputera.

 

Upload w domu jest za mały na takie zabawy i jeszcze z tym 15Mbps można coś zdziałać, ale dalej musiałbyś mieć wąskie grono odbiorców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To będzie uciążliwe nawet przy jednym użytkowniku, bo zapcha upload bardzo upośledzając Fortsona domowe łącze, a nie pozwoli wykorzystać mu całego jego pasma. Jak podliczysz koszt prądu, to nie tylko lepiej i wygodniej, ale też taniej wychodzi komercyjny hosting.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, napotkałem problem. Mam już VPS i jestem połączony z nim przez tunel. Korzystam z Putty i Proxifier Portable. Mam odpalonego xamppa i na localhoscie widzę normalnie stronę, a wpisując IP w przeglądarce nic się nie dzieje. Proxifier Portable wykrywa mi tylko procesy przeglądarki, to może dlatego? Po sprawdzeniu IP na stronach, wyświetla mi się adres VPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×