Skocz do zawartości
gelinhouse

Poszukuje serwera dedykowanego do dzielenia na vpsy

Polecane posty

Witam !

Poszukuje jakiegoś serwera dedykowanego z 32 gb ram na którym mogę zainstalować proxmoxa i podzielić go na +/- 60 vpsów z windowsem 7.

Nie potrzebuje dodatkowych ip.

Czy to wogóle jest możliwe, aby jakiś serwer dedykowany to pociągnął ? Na vpsach będzie włączona tylko przeglądarka.

Dysk jaki potrzebuje to 1TB a łącze najlepiej 200 mb/s

 

Gdzie mógłbym ewentualnie nabyć takiego dedykla ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zapraszam do zapoznania się z ofertą Sprint Data Center - taka konfiguracja to SOS 3 w cenie 251 pln netto.

Każdy serwer można przetestować przez 7 dni.

 

56 gotowych konfiguracji dostępnych w 5 minut od opłacenia.

https://www.sprintdatacenter.pl/serwery-dedykowane

 

Zapraszam

 

Pozdrawiam

Krzysztof

kont info@sprintdatacenter.pl

tel. 696 021 304

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I przemyśl wybór VMWare ESXi i Citrix XenServer jako wirtualizacja ;)

 

Sorry, że trochę OT, ale w czym Proxmox miałby tu odstawać poza ceną oczywiście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że może być problem z 60 VMkami dzielącymi powiedzmy 8 czy 16 wątków/rdzeni
Chociaż jeżeli będziesz miał minimalne obciążenie, to powinno to jakoś działać, ale może się stać że zacznie Ci to wszystko bardzo niestabilnie chodzić.

Co do wyboru wirtualizacji to akurat tutaj KVM raczej się super sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc :)

 

Jak na razie kupiłem triala na sdc i próbuje zainstalować proxmox 3.3 stąd https://www.proxmox.com/pl/downloadsale jakoś nie udaje mi się go zainstalować ;/

 

Gdzie można w sdc znaleźć te gotowe systemy ?

 

 

Jeżeli nie potrzebujesz aż 64 dodatkowych adresów IP, tylko wystarczy Ci NAT to może zastanów się nad ofertą SYS:
http://www.soyoustart.com/pl/oferta/sys-ip-5-s.xml

 

 

Myślisz, że na tym dało by się tylko +/- 60 vpsów ?

 

 

Edytowano przez gelinhouse (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz w miarę szybkie łącze, to sobie zamontuj obraz .iso przez IPMI i instaluj. Możesz też napisać na serwis z prośbą włożenia pendrive z instalacją ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popros support SDC o wlozenie iso z debianem i na nim zainstaluj sobie proxmoxa (w przypadku konfiguracji sw raid),

jesli koniecznie chcesz proxmoxa od razu, popros support SDC by sciagneli i nagrali ISO.

Obecnie w takim tempie troche ci to zejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z taką wysyłką nawet sobie nie rób nadziei.
Poproś wsparcie, żeby wrzucili najnowszego Proxmoxa na pendrive i wpięli Ci go do serwera - zrebootujesz już sobie sam po USB i wygodnie zaczniesz instalację.

 

Szybko odpisują i są pomocni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@UP
Trochę drogie te serwery myślę, że już sys się bardziej opłaca.
Jak na razie jakos mi idzie instalacja proxmox na dedyku (Musialem instalowac z innego dedyka)
A jak myslicie dedyk E3-SAT-3 z sys uciagnie +/- 50-60 maszyn ?

 

 

Jeżeli nie potrzebujesz aż 64 dodatkowych adresów IP, tylko wystarczy Ci NAT to może zastanów się nad ofertą SYS:
http://www.soyoustart.com/pl/oferta/sys-ip-5-s.xml

 

 

Bo ten wg. mnie uciągnął by dużo więcej.

 

Zapomniałem dodać, że do każdego vpsa daje 512 mb ram.

 

Edytowano przez gelinhouse (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może przemyśl instalację Windows Server 2012 zamiast Windows 7? W minimalnych wymaganiach ma właśnie 512 MB RAM, kiedy W7 wymaga dwa razy tyle.

 

Przy 60 Windowsach na jednej maszynie może być cienko z prockiem.. W SOS 3 masz trochę lepszy procesor niż w tym E3-SAT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uciągnie tyle na ile pozwolą zasoby które serwery VPS będą zużywać. Musisz przeliczyć ile CPU potrzebujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne ile ramu dasz per VPS, zwróć uwagę na to, że masz 8 rdzeni i 8 wątków, a więc nawet jak przydzielisz po jednym na jedną VM'ke to na jeden rdzeń przypada prawie 8 VPSów. Do poczytania odnośnie overcommitu na KVM: https://access.redhat.com/documentation/en-US/Red_Hat_Enterprise_Linux/6/html/Virtualization_Administration_Guide/chap-Virtualization-Tips_and_tricks-Overcommitting_with_KVM.html

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za ~ 200-300 pln dostaniesz w USA dual xeon 5650 - 12 rdzeni, 24 wątki i 32 gig ramu. Sprzęt niewiele mniej wydajny niż dual Xeon 2620. Kobyła ciężka do zajechania. Mam kilka takich serwerów i są conajmniej 2x wydajniejsze niż Xeon 1230v2 (a podobne cenowo). Nie bierz nic w OVH - nie opłaca się. Mają słaby sprzęt jak za tą kasę. Wprawdzie transferu dużo, ale do przeglądarki pewnie nie potrzebujesz 200mbps.

 

P.S. Otwórz sobie na swoim kompie kilkanaście przeglądarek i spróbuj z nimi robić to co masz zamiar robić na dedyku. Jeżeli w przegladarce działa jakiś bot do gier to ten Xeon 1230v2 czy jaki tam ovh daje nie da rady.

 

P.S.2 - możliwe, że mniejszą utratę mocy obliczeniowej CPU (spowodowaną wirtualizacją) miałbyś korzystając z VirtualBox lub Vmware Workstation.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do czego te 60 windowsów tak w ogóle?

 

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze :)

 

Nie ważne ile ramu dasz per VPS, zwróć uwagę na to, że masz 8 rdzeni i 8 wątków, a więc nawet jak przydzielisz po jednym na jedną VM'ke to na jeden rdzeń przypada prawie 8 VPSów. Do poczytania odnośnie overcommitu na KVM: https://access.redhat.com/documentation/en-US/Red_Hat_Enterprise_Linux/6/html/Virtualization_Administration_Guide/chap-Virtualization-Tips_and_tricks-Overcommitting_with_KVM.html

 

Dzięki.

 

Za ~ 200-300 pln dostaniesz w USA dual xeon 5650 - 12 rdzeni, 24 wątki i 32 gig ramu. Sprzęt niewiele mniej wydajny niż dual Xeon 2620. Kobyła ciężka do zajechania. Mam kilka takich serwerów i są conajmniej 2x wydajniejsze niż Xeon 1230v2 (a podobne cenowo). Nie bierz nic w OVH - nie opłaca się. Mają słaby sprzęt jak za tą kasę. Wprawdzie transferu dużo, ale do przeglądarki pewnie nie potrzebujesz 200mbps.

 

P.S. Otwórz sobie na swoim kompie kilkanaście przeglądarek i spróbuj z nimi robić to co masz zamiar robić na dedyku. Jeżeli w przegladarce działa jakiś bot do gier to ten Xeon 1230v2 czy jaki tam ovh daje nie da rady.

 

P.S.2 - możliwe, że mniejszą utratę mocy obliczeniowej CPU (spowodowaną wirtualizacją) miałbyś korzystając z VirtualBox lub Vmware Workstation.

 

Mógłbyś dać jakieś namiary gdzie dokładnie w takiej cenie znajdę aż tak dobry serwer ? Szukałem z pomocą wujka googla, ale nic nie mogę znaleźć w lepszej cenie niż ovh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×