Skocz do zawartości
mabnet

[szukam] serwer dedykowany z dużym limitem połączeń

Polecane posty

Witam,

 

Szukam oferty provaidera z serwerami z USA/CA, które nie będą miały bardzo wysokie limity połączeń wychodzących na sekundę. Aktualnie mamy serwery w OVH, jednak OVH mimo, że zaprzecza na s ma limit połączeń wychodzących 50.

 

Na serwerze mamy appkę do odpytywania sociali facebooka (mamy odpowiednią ilość IP), problemem jest to, że więcej niż 50 połączeń na sekundę nie zainicjujemy, a to jest dla nas zbyt mała ilość -> im większy limit tym lepiej ;)

 

Czy możecie polecić coś sensownego? Ważne aby dostawca w swojej ofercie miał bloki ip 256+ tak jak OVH. Co do parametrów serwera to muszą to byc mocne jednostki +256 GB RAM/ do 32 dysków SSD etc.

 

 

Edytowano przez mabnet (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to fb limituje ilość połączeń? Bardziej logiczne miejsce na limit niż analiza ruchu wychodzącego przez OVH

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@theONE nie nie limituje, robiliśmy przez kilka dni testy, odpytując na raz np 1K różnych stron/rozne serwery etc, efekt ten sam. To ze jest limit jesteśmy pewni na 100%, teraz jesteśmy na etapie szukania innego provaidera.

 

Edytowano przez mabnet (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ovh nie ma (a przynajmniej 6 mcy temu nie miało) limitów połączeń. Testowałem poprzez skanowanie portów (a było tego grubo ponad 50 skanów na sekundę). Dostawałem anti hack detection i serwer szedł offline za to, że w zbyt krótkim czasie było zbyt dużo połączeń (zanim serwer szedł offline połączenia były wykonywane bez problemu).

 

Co do IP - nie wiem czy tak o dostaniesz w USA /24. Zazwyczaj w usa chcą justification. Co za tym idzie dla Ciebie najlepiej byłoby rozbić działania na kilka dedyków z 24-32 gb ram (o ile to wykonalne). Weź też pod uwagę, że ovh jest bardzo tanie jeżeli chodzi o serwery. W usa za taki sam sprzęt zapłacisz pewnie 2x więcej. Znając Twój budżet łatwiej byłoby coś doradzić.

 

Jeżeli potrzebowałbyś bardzo dużych ilości IP do odpytywania FB mogę coś zaoferować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No OVH tez mówi, ze limitów nie ma - wczoraj testowaliśmy i był, wiec nie wiem czy coś się zmieniło czy nie.

Odnośnie budzettu to 1-1.5K / msc na start + IPKI osobno.

 

Jak wieksze budzety. - w zalezności co tam dostane.

Rozbicie w sumie wchodzi w grę, ale w pierwszej kolejności wolałbym całość na 1 serwerze mieć.

 

p.s

widziałem właśnie ze w USA ceny x2 :P

Edytowano przez mabnet (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możemy przygotować CI taki serwer ale w UK, jeśli Ci ta lokalizacja odpowiada.

 

Limit to ponad 300TB na łaczy 1Gbps.

 

W USA mamy ale na łaczu do 100Mbps.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie budzettu to 1-1.5K / msc na start

 

za 1.5k msc to masz serwer z 256gb ram w OVH. Taki sam w DC w USA z dużą ilością dysków (nie wiem po co Ci 32 dyski ssd ale to szczegół) zapłacisz 2 razy więcej czyli 2-3k miesięcznie (bliżej 3 niż 2).

 

Za 69 dolarów miesięcznie możesz dostać jeden dedyk dual xeon 5650 (niewiele słabszy od dual 2620 v1, niektórzy w testach nawet nie dostrzegali różnicy), 24 GB ram, 2x1tb sata, 1gbps z 30TB transweru, 5 usable IPs.

 

5 takich serwerów (około 1.3k pln) zmiecie wydajnością CPU to co teraz masz w OVH.

 

P.S. Mam skrypt odpytuje google z częstotliwością ~ 30k zapytań na minutę i siedzi na dedyku za 300pln. Zastanawia mnie co takiego robi Twój skrypt że potrzebuje aż takiego sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×