Skocz do zawartości
razor

Co Was skłania do aktywności na forum

Polecane posty

Hej, mam takie pytanie ;) Może trochę z tyłka wzięte, ale w końcu to piaskownica. Otóż mam forum dyskusyjne dla webmasterów (adres tutaj jest nieważny). Niedługo wrzucam nowy szablon i chciałbym nadać mu trochę świeżości od strony merytorycznej. Zastanawia mnie, co by Was skusiło do założenia konta i aktywności na takim forum? W głowie mam różne akcje promocyjne, ale nie na wszystkie jednocześnie mogę sobie pozwolić... Czy AdWords i reklama na FB ma sens? Czy lepiej wpisy sponsorowane i reklamy na blogach tematycznych?

Na próbę wystartuję też z konkursami dla aktywnych, gdzie do rozdania będzie trochę sprzętu (wysokiej jakości słuchawki, klawiatury, książki branżowe i konta hostingowe), ale też sceptycznie nastawiny jestem do tego sposobu.

Spodziewam się odpowiedzi, że forum z wysokiej jakości treścią merytoryczną samo ściągnie specjalistów... Tak wiem, ale jednak chciałbym trochę wesprzeć ten proces dodatkowymi akcjami :)

Jeśli już dobrnąłeś do tego momentu tekstu, to poświęć dodatkową minutę i daj znać jakie jest Twoje zdanie na ten temat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dużej mierze rejestruje się na forum przez zaproszenie lub szukając informacji, która mnie w danej chwili interesuje. Obdarowywanie w tym przypadku nagrodami jest ciekawym rozwiązaniem ale nie wiem czy wartym zastosowania. Inwestowanie w AdWords bym sobie odpuścił , reklama na FB również. Bardziej bym się skupił na stworzeniu ciekawego wyglądu forum, coś co przyciągnie użytkowników ze względu na przyjemność z użytkowania i dobrze skonstruowanym zapleczu opartym na rzetelnej mocnej treści. Nie jest to trudne i w dużej mierze zależy od tematyki. Forum oparte na IP.Board ,którego wygląd sprawia że aż się chce zarejestrować http://ldi.org.pl/ , jest dowodem na to że forum może być również ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up

Co do wyglądu masz absolutną rację. A Fabian Janiszewski zawsze miał gust i tworzył fajne style dla IPB. Ja do nowego wyglądu swojego forum jestem bardzo przekonany. Kwestia miesiąca i myślę, że będzie wdrożony. Niemniej dzięki za trafną uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@siX

 

Co w tej szacie jest takie pięknego? Owszem! Przede wszystkim różni się od pozostałych projektów, ale nic po za tym według mnie nie ma prania mózgu. Strasznie ciemno. A może to magia? :)

 

@razor

 

Przede wszystkim społeczność/gość 70% zwraca na treść danego forum, następnie ocenia wygląd forum - 20%, a następny krokiem jest aktywność użytkowników - 10%. Nikt na forum się nie zarejestruje, ani nie wypowie, jeśli nie toczy się żadna dyskusja. Co do nagród - to wydaje mi się, że na forum jest to mało fajny sposób. Owszem, będzie jako tako zainteresowanie, ale tylko do momentu zakończenia. Może 10% z 100% zostanie na forum i coś podziała. Kiedyś był to naprawdę dobry pomysł i sprawdzał się.

 

Nie mniej jednak, życzę powodzenia w rozwijaniu projektu, chociaż ciężko jest się teraz wybić wśród tylu konkurencji. PS Adresem możesz się pochwalić, jednakże domyślam się, że jest to we...ta... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha nuda;) i chęć zabicia czasu:d a tak poważnie to czasem można się czegoś dowiedzieć, ja z reguły wchodzę na fora jak szukam czegoś konkretnego. Czasem ja mogę komuś pomóc, czasem ktoś mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×