Skocz do zawartości
Łukasz Bodziony

Ustawa z PRL

Polecane posty

Ubiegam się o zmianę kategorii wojskowej ponieważ kilka lat temu miałem pewien kłopot z zdrowiem teraz jest wszystko ok ale nadal nie chcą zmienić mi kategorii podpierając się tym wpisem

 

 

. Jak stanowi art. 28 ust. 4c ustawy z dnia 21 listopada 1967r. o powszechnym obowiązku obrony RP,do powiatowej komisji lekarskiej nie kieruje się osób, wobec których wydano ostateczne orzeczenie ustalające kategorię zdolności do czynnej służby wojskowej D lub E.. Jak stanowi art. 28 ust. 4c ustawy z dnia 21 listopada 1967r. o powszechnym obowiązku obrony RP,do powiatowej komisji lekarskiej nie kieruje się osób, wobec których wydano ostateczne orzeczenie ustalające kategorię zdolności do czynnej służby wojskowej D lub E.

 

A więc mam do was pytanie nadal żyjemy w PRL bo nic się nie zmieniło widocznie? . Jak można ten problem rozwiązać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ano żyjemy nadal w PRL :) Tak z ciekawości, po co ci zmiana kategorii? Do pracy czy po prostu chcesz mieć A jak na prawdziwego faceta przystało? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Do pracy czy po prostu chcesz mieć A jak na prawdziwego faceta przystało? :)

Dokładnie tak oraz chcę przejść 3 miesięczny kurs w NSR a tu jest cyrk z ustawą i nie mogę zmienić sobie kategorii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że gdyby data legislacji była po 1989 roku to byłoby w porządku?

 

Trudno rozpieprzyć cały system prawny pod pretekstem zmiany ustroju. W Niemczech też obowiązują niektóre ustawy, które uchwalono w czasach III Rzeszy.

Najstarsza polska, która wciąż obowiązuje, to (chyba) ustawa o zbiórkach publicznych z 1933 roku.

 

Spieprzył lekarz. Jeżeli problem był czasowy, to i decyzja powinna być tymczasowa. Jeżeli lekarz uznał, że problem jest nierozwiązywalny, ale w jakiś sposób go rozwiązano, to cóż... zostaje Ci sąd - zaskarżasz decyzję. Powinni rozpatrzyć na Twoją korzyść.

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro dostałeś D z jakiegoś powodu to co teraz nagle ozdrowiałeś ?

Nie no ręce opadają ... szukasz pracy zapisz się do Legii Cudzoziemskiej ... tam płacą lepiej niż w NSR ale trzeba mieć "grande cojones"

:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką przypadłość jak Guz mózgu :) zdarza się został usunięty i zdrowie wróciło do normy ale kategoria została. Pracy nie szukam bo mam pracę ale militaria to moja pasja i to jest jeden główny powód do odbycia służby w NSR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

 

Skoro dostałeś D z jakiegoś powodu to co teraz nagle ozdrowiałeś ?

Też mam kategorię "De". Na uszy. Teraz pojawiła się szansa na to że mi to naprawią. Jeżeli się uda to rozważam batalię o zmianę kategorii. To źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy żle czy dobrze, ale czemu od razu A ?

Za moich czasów "D" bylo pożądane z uwagi na wymiganie się od służby wojskowej, która była obowiązkowa. Dziś widać sytuacja w się odwróciła i praca w wojsku jest porządna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką przypadłość jak Guz mózgu :) zdarza się został usunięty i zdrowie wróciło do normy ale kategoria została. Pracy nie szukam bo mam pracę ale militaria to moja pasja i to jest jeden główny powód do odbycia służby w NSR

 

Fajnie, że Ci się udało, gratulację!

 

W kwestii: w obecnym porządku prawnym nie masz na to szans, co prawda Artykuł 28 ust. 4d ustawy z dn. 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej dopuszcza możliwość ponownego rozpatrywania, ale tylko wtedy gdy opinia lekarska została wydana z naruszeniem przepisów prawa, a i takie postępowanie musi być wszczęte z urzędu przez przew. powiatowej komisji lek.

 

Tak czy siak, soldatem nie będziesz (i dobrze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×