Skocz do zawartości
zaq123

Maskowanie serwerów

Polecane posty

Witam ma małe pytanie w jaki sposób mogę zamaskować serwery dedykowane mam ich około 10 w rożnych data center..Chce aby po wpisaniu w cmd tracert nie wskazywało gdzie i w jakim data center znajduje się dana maszyna. Każda maszyna ma swoja nazwe... z tego co wiem jest jakis sposób na zamaskowanie tych maszyn

 

Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodzi ci o revdns, musisz pisac do poszczegolnego DC odnosnie zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Usługa WWW ? Jeżeli tak to Cloudflare, Incapsula czy inne proxy/cdn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kazdy dedyk podlaczac pod clud flare w sumie mozna rozwiazanie dosc ciekawe
na dedyki sa wysylane i pobieranie pliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CloudFlare to tylko (reverse) proxy dla stron internetowych. Napisz, co chcesz osiągnąć, bo podejrzewam, że wybrałeś złe rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w skrocie mam poare dedykow
nazywa sie czyli stoi na subdomenie
serwer1

serwer2 itp

wpisujac cmd tracert nazwa domeny
mozemy wysledzic gdzie i w jakism dc sie znajduje

chcialbym tego unikac zeby wskazywalo zupelnie cos innego niz walsciwy dc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. Rozumiem. Ale czemu chcesz to ukryć? Cała idea serwera w Internecie polega na tym, że nie jest ukryty, że łatwo go znaleźć i się z nim połączyć.

 

Rozwiązanie zależy od zagrożenia. Masz na przykład problem z DDoS-ami?

 

Ogólnie, jeśli hostujesz tam wyłącznie strony www, to CloudFlare może być. Ale jeśli coś więcej, to musisz kupić normalny tunel. Kiedyś PRQ takie sprzedawało, ale teraz chyba celują już tylko w domowych użytkowników. Oczywiście, to zwiększy opóźnienie i potencjalnie zmniejszy transfer.

Edytowano przez blfr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ukrycie serwera nic nie da, użytkownik MUSI się połączyć z czymś co zna, pakiet musi do tego czegoś dolecieć, a jeśli pakiet doleci to można i sprawdzić jego trasę.

 

Cloudflare działa tylko dla stron WWW, jeśli tylko taką usługę hostujesz to śmiało można się zainteresować, i w pełni to zda egzamin. Jeśli hostujesz coś innego to albo sobie znajdziesz jakieś porządny tunel, który tylko skomplikuje rzeczy, zwiększy opóźnienie i spowoduje dodatkowe problemy, albo pogodzisz się z tym jak działa internet.

 

Zmiana revDNSa może pomóc jeśli nie chcesz, żeby twój serwer się przedstawiał domeną firmy, ale w żaden sposób nie ukryje to np. revDNSów wszystkich routerów po drodze, w tym na 100% routerów firmy w której się hostujesz.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×