Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
cezary188

Dedyk z jak najlepszym laczem na terenie PL

Polecane posty

Witam potrzebuje serwera dedykowanego zlokalizowanego na terenie PL. Jego parametry nie sa az tak istotne wazne zeby mial dysk min.300-500 GB i dobre lacze gwarantowane. Serwer bedzie sluzyl do przesylania plikow przez kilka tys. uzytkownikow takze warunki transferowe bardzo wazne.

 

Mysle o kwocie od 160-250 zl/mc z tym ze potrzebuje gwarantowanego lacza, albo firmy ktora nie zablokuje mi serwera jak nagle zapcham moje (gwarantowane) 100Mbit na 3-4 godziny (najwieksze obciazenie). Domyslenie pragnal bym gwarantowanego 1Gbit i dobrej dozy transferu wraz z ewentualnym rozliczaniem sie za dodatkowy transfer.

 

Narazie widze dwie w miare dobre firmy:

 

spiritdatacenter z gwarantowanym laczem 200 Mbit i 5TB transferu na start za 161zl oraz serwery.pl za 195zl z tym ze nie wiadomo co tam sie dostaje jezeli chodzi o lacze pozatym ze jest podpiete do 1Gbit.

 

 

Ktos moze mnie naprowadzic na cos dobrego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje serwera dedykowanego zlokalizowanego na terenie PL. Jego parametry nie sa az tak istotne wazne zeby mial dysk min.300-500 GB i dobre lacze gwarantowane. Serwer bedzie sluzyl do przesylania plikow przez kilka tys. uzytkownikow takze warunki transferowe bardzo wazne.

Ale...

 

Mysle o kwocie od 160-250 zl/mc z tym ze

:o

 

potrzebuje gwarantowanego lacza, albo firmy ktora nie zablokuje mi serwera jak nagle zapcham moje (gwarantowane) 100Mbit na 3-4 godziny (najwieksze obciazenie). Domyslenie pragnal bym gwarantowanego 1Gbit i dobrej dozy transferu wraz z ewentualnym rozliczaniem sie za dodatkowy transfer.

Może jeszcze w zestawie telewizor i samochód?

 

 

spiritdatacenter z gwarantowanym laczem 200 Mbit i 5TB transferu na start za 161zl oraz serwery.pl za 195zl z tym ze nie wiadomo co tam sie dostaje jezeli chodzi o lacze pozatym ze jest podpiete do 1Gbit.

 

A co masz dostać jak nie łącze? Co od tego łącza potrzebujesz prócz "gwarancji za 200zł"?

 

Ktos moze mnie naprowadzic na cos dobrego ?

 

Atman, eTop, itp napewno przygotują Ci ofertę :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Speedtest puszczony z serwera w SprintDataCenter:
Ping: 7.162 ms
Download: 241.73 Mbits/s
Upload: 189.45 Mbits/s


Jeśli chodzi o łącza gwarantowane, to Multimedia rok temu życzyła sobie 3 000 PLN miesięcznie za 300/300 Mbps na wschodzie Polski ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale...

 

:o

 

Może jeszcze w zestawie telewizor i samochód?

 

 

 

A co masz dostać jak nie łącze? Co od tego łącza potrzebujesz prócz "gwarancji za 200zł"?

 

 

Atman, eTop, itp napewno przygotują Ci ofertę :)

 

 

Tak wiem zadac czegos takiego w Polsce ?.... This is Madness ! :P A jednak ktos spelnia takie warunki jak sie okazuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

No tak, ale dedykowane łącze to chyba jedno zero więcej do ceny tak mi się wydaje :)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale dedykowane łącze to chyba jedno zero więcej do ceny tak mi się wydaje :)

 

 

 

Moze nie tyle dedykowane co gwarantowane. Tak zeby mnie nie odcieli albo zbanowali jak bede domykal czasami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod tym względem SDC można śmiało polecić, zdarzało mi się osiągać 100Mbps nawet przez większość dnia i problemu nie było. A było tak codziennie przez około 2-3 tygodnie. Dopóki mieścisz się w transferze 5TB to możesz być spokojny. Z dodatkowym transferem też nie będzie problemu jeżeli porozmawiasz o tym z działem handlowym. Ja np. dostałem bardzo dużo transferu w gratisie. Na tyle dużo, że nigdy tego nie wykorzystałem :) Maksymalnie zdarzyło mi się wykorzystać w jednym miesiącu 10TB.

Edytowano przez Suspect121 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem też ten temat.

 

Jak z polski to jedynie sprintdatacenter. Jak się dobrze dogadasz to możesz uzyskać transfer bez limitu i przepustowość 500Mbps w dobrej cenie. Rurki 1Gbps już "trochę" droższe.

 

Średnie zużycie łącza miałem co najmniej 100Mbps przez cały dzień, a w godzinach szczytu ok. 250-300Mbps. I trwało to stale przez kilka dobrych miesięcy i nie było żadnego problemu.

 

Swoją drogą, ktoś wie jak teraz wygląda u nich stabilność łącza i jak radzą sobie z atakami DDoS? Czy nadal jak jest jakiś atak na jednego klienta, to pada im całe łącze tj. na pozostałych serwerach?

 

PS. Bardzo ciekawie wygląda również oferta nowej marki - serwery.pl i warto się ku temu zastanowić, ale niestety jak na razie nie wiadomo jakie są te faktyczne w miarę "gwarantowane" parametry łącza i jak jest z limitami transferu, bo w jednych miejscach piszą, że bez limitu, a znów w innych że po przekroczeniu X TB obcinają rurkę.

 

Niby w opisie jest też "Przepustowość łącza 1 Gbit. Oferowana przepustowość łącza na poziomie aż 1 Gbit gwarantuje najwyższą wydajność."

Edytowano przez Desavil (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, ktoś wie jak teraz wygląda u nich stabilność łącza i jak radzą sobie z atakami DDoS? Czy nadal jak jest jakiś atak na jednego klienta, to pada im całe łącze tj. na pozostałych serwerach?

 

Były prowadzone prace modernizacyjne mające na celu wyeliminowania wąskiego gardła które było widoczne podczas dużych ataków DDoS. Prace te przyniosły skutek i obecnie jest w porządku. Prowadzę bardzo dokładne statystyki. Obecnie stabilność łącza jest utrzymywana na dobrym poziomie, nie mam zastrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Były prowadzone prace modernizacyjne mające na celu wyeliminowania wąskiego gardła które było widoczne podczas dużych ataków DDoS. Prace te przyniosły skutek i obecnie jest w porządku. Prowadzę bardzo dokładne statystyki. Obecnie stabilność łącza jest utrzymywana na dobrym poziomie, nie mam zastrzeżeń.

 

Ojj pracy to u nich było, było i było tak, że w końcu po kilku miesiącach tych ich "prac" i obiecywanek musiałem się niestety wynieść. Mógłbyś podrzucić jakieś screeny na PW, jestem ciekaw jak to w rzeczywistości wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Ojj pracy to u nich było, było i było tak, że w końcu po kilku miesiącach tych ich "prac" i obiecywanek musiałem się niestety wynieść. Mógłbyś podrzucić jakieś screeny na PW, jestem ciekaw jak to w rzeczywistości wygląda?

 

Jasne, wysłałem Ci na PW statystyki ruchu z dziś. Od początku listopada jest w porządku.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×