Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bryn1u

Cannot open your terminal '/dev/pts/0' - please check.

Polecane posty

Witam,

 

Jak w temacie. Probuje odpalic cos/skrypt na screenie i wtedy dostaje taki komunikat:

Cannot open your terminal '/dev/pts/0' - please check.
Jezeli nadam chmod 666 na /dev/pts/* i powroce do roli usera dziala fajnie. Po reboocie znow problem sie pojawia. Probowalem dodac usera do grupy tty w /etc/group, blad ten sam. Po czescie rozwiazalem to w sposob taki:
script /dev/null
Ale po dodaniu do crona niestety nie dziala. Zalezy mi po prostu, zeby w cronie po reboocie system odpalal skrypt na screenie, ale za kazdym razem dostaje Cannot open your terminal '/dev/pts/0' - please check. System to debian 7.
Zna ktos jakis sposob, zeby sie tego wyzbyc/naprawic ?
Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Grr wrr. Nie słuchaj go, nie wie co mówi ;-) Pod żadnym pozorem tak nie rób, to nie jest bezpieczne.

 

"Próbujesz coś odpalić na screenie" - nie jest przypadkiem tak, że zalogowałeś się na innego użytkownika z poziomu roota via su -?

 

Sztuczka z script /dev/null działa fajnie, ale nijak się to ma do crona. Jeśli dodasz z prawidłowymi flagami screena do crona użytkownika na którym ma się uruchamiać nie powinno być problemu. Przykładowo, ja odpalam screena z flagami -dmS. Ostatnią, S dodaję dla przejrzystości, żeby nadać screenowi nazwę, istotne są dwie pierwsze flagi:

       -m   causes screen  to  ignore  the  $STY  environment  variable.  With
            "screen  -m"  creation  of  a  new session is enforced, regardless
            whether screen is called from within  another  screen  session  or
            not.  This  flag has a special meaning in connection with the `-d'
            option:

       -d -m   Start screen in "detached" mode. This creates a new session but
               doesn't attach  to  it.  This  is  useful  for  system  startup
               scripts.

Jeśli bardzo chcesz mieć crona jako root, to zrób skrypt (wrapper) który pierw wykona script /dev/null a potem uruchomi screena z w/w flagami.

 

@samu

 

Pod FreeBSD-10.1 w jailu nawet to fajnie dziala. Tutaj nie mam za bardzo pojecia jak rozwiazac ten problem. Probowalem juz chyba wszystkiego. Ta metoda co mi podales tez sie nie chce sprawdzac :( Tak logowalem sie za pomoca su - user. Teraz zalogowalem sie normalnie, efekt ten sam. Popatrz co jest w /dev/pts

 

bryn1u@mk223:~$ ls -lo /dev/pts
razem 0
crw--w---- 1 bryn1u 136, 0 gru 23 07:27 0
c--------- 1 root     5, 2 gru 22 14:04 ptmx

 

Z konta bryn1u moge normalnie odpalic screena jest to chyba zrozumiale, ale z innych juz nie. Chyba, ze nadam 666 chmody. (nie 777 jak kolega "radzil). Czy moge stworzyc wiecej pts;ow dla poszczegolnych userow ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×