Skocz do zawartości
Martooti

Problemy z hostingiem GoDaddy w wybranych krajach

Polecane posty

Witam,

od kilku miesięcy korzystam z kilku hostingów w GoDaddy. Mniej więcej dwa tygodnie temu zaczęły się pojawiać problemy z serwerem, które nie bardzo rozumiem. Mianowicie strona, która ma dziennie max 300 odwiedzin zaczęła wyświetlać "server not found" komunikat, ale wygląda na to, że tylko dla użytkowników w Egipcie. Skontaktowałam się z GoDaddy z informacją, że strona nie działa, na co odpowiedzieli, że u nich wyświetla się prawidłowo. W międzyczasie poprosiłam więc inne osoby o otworzenie tej samej strony i tak w Niemczech, w Polsce, w USA wyświetlała się prawidłowo, a w Egipcie już nie. Kilka dni później okazało się, że problem dotyczy również innych stron na hostingu GoDaddy.

Wczoraj założyłam konto na uptimerobot.com i wyświetla się 100% uptime, pomimo iż wielokrotnie (w tym czasie) miałam problem z otworzeniem monitorowanych stron.

Dodam, że w zeszłym roku jedna z tych stron była na hostingu ipage i nigdy nie było problemu z ładowniem.

Wszelkie sugestie mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi przychodzi do głowy to to że zbanowali pewne klasy adresowe z danego kraju bo im pewnie smrodzili na serwerach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale kto miałby zbanować i dlaczego?

 

Jedna strona to blog w języku polskim niemalże bez grafik, druga strona dyskoteki, a trzecia pusty jeszcze wordpress. Na trzech różnych hostingach żeby nie było wątpliwości.

 

Jakieś rady co mogę zrobić w tej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Martooli, ale nie zbanowali Ciebie personalnie Ciebie i twoje strony, prawdopodobnie cały kraj. A kto? GoDaddy :) To typowa praktyka, w Polsce przykładowo dla zasady blokuje lub ogranicza się ruch z Afryki czy Chin, bo z tych obszarów są ataki czy problemy dla polskich sieci, a kilku misjonarzy sobie poradzi aby to obejść przez jakieś proxy żeby newsy z kraju poczytać :)

 

Jak potrzebujesz mieć strony dostępne dla użytkowników z Egiptu, to najlepiej tam sobie wykup hosting, a nie na 2 końcu globu. Inaczej nigdy nie będziesz mieć gwarancji 100% działania, za duża "odległość" i dużo rzeczy po drodze może się popsuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bałam się wykupować tutejszy serwer, bo w Egipcie bardzo często są problemy z internetem. Ale wygląda na to, że będę zmuszona się rozejrzeć. Czyżby ktoś miał hosting/serwer godny polecania tu w Afryce? :D

Ruch z Egiptu mi potrzebny, bo większości są to arabskojęzyczne strony związane z egipskimi firmami ;) ten polskojęzyczny blog to wyjątek, ale też przeznaczony dla polonii w Egipcie głównie.

A ja sama też w Egipie jestem i szlag mnie trafia jak kilka razy pod rząd przed zapisaniem czegokolwiek zostaję rozłączona. Co ciekawe nie odczuwam tego problemu jak się łączę przez FileZille, pliki transferują się w sumie normalnie, tylko przy odświeżaniu/ wyświetlaniu strony problemy nieustanne...

Dziękuję serdecznie za Wasze sugestie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałam otworzyć jedną z tych stron przez safe unblock i wyświetla się bez żadnego problemu. Czy można jakoś sprawdzić co i kto ją blokuje, że normalnie w przeglądarce nie chce się wyświetlić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął hosting lokalnie pod strony skierowane do Egipcjan albo turystów w Egipcie, a gdzieś w Europie pod strony skierowane do Polaków w Polsce. Masz kogoś, kto się zajmie VPS-em od strony administracyjnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Martooti trzymasz bloga na amerykańskich stronach ze skrajnymi tekstami typu "Muzełmanin terrorysta", allahu akbar" i się jeszcze dziwisz że Ci blokują dostęp. Przecież za każdym razem kiedy ktoś odwiedza Twojego bloga zapala się w większości Amerykańskich agencji bezpieczeństwa czerwona kontrolka. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie przeniesienie tego na lokalne podwórko. Bo w pewnym momencie możesz się zdziwić jak Ci wszystko zablokują i godaddy wypowie umowę. Żeby nie było że mam jakieś uprzedzenia, Amerkańce mają po prostu fioła na punkcie bezpieczeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Martooti

 

Nie widzę aby był problem z dostępnością strony pandoraclubboat.com po za tym, że jest dość "ciężka". Natomiast ciekawa sprawa jest z zona-egipcjanina.pl w połowie lokalizacji strona jest nie dostępna, powodów może być kilka np. problem z serwerami nazw, duże ich obłożenie lub coś innego.

 

Co do blokowania IP to nie jest to taka oczywista sprawa może z wyjątkiem takich Chiny (lub innych "zamkniętych" krajów) gdzie oni blokują nas a my ich. Być może Egipt również należy do grupy krajów gdzie wybiera się treści odpowiednie dla obywateli.

 

 

Reasumując w GD można wykupić usługę premium DNS, która kosztuje jakieś nie duże pieniądze i w większości przypadków pomaga rozwiązać problem z dostępnością, zwłaszcza jeśli to wina standardowych serwerów nazw.

 

Można też wykupić dedykowane IP i mieć je tylko dla siebie, bo nie jest wielką tajemnicą, że w shared hosting na jednym IP siedzi kilkanaście stron. Takie dedykowane IP pomaga też rozwiązać problem z "dziwnymi" sąsiadami no i jest przydzielane z innej klasy co pomaga w przypadku gdy standardowa jest gdzieś blokowana.

 

 

Pozdrawiam

Tomasz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

 

Przecież za każdym razem kiedy ktoś odwiedza Twojego bloga zapala się w większości Amerykańskich agencji bezpieczeństwa czerwona kontrolka

Posiedzę sobie na nich ot tak dla jaj, niech chłopaki sobie uczciwie pogłówkują :D

 

Wracając do tematu. Stron o tematyce bliskowschodniej lepiej nie trzymać na serwerach państw które tam najwięcej mącą. Podkreślić należy tutaj USA. Proponuję przenieść strony do jakiegoś mniej sfiksowanego kraju który będzie krajem neutralnym dla sytuacji w tym regionie świata to jest Egipt, Arabia, mombasy czy pejsy. Holandia, coś może poza Europą, względnie coś na wschód od nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×