Skocz do zawartości
KarolSosna

Logowanie do FTP na stronie WWW

Polecane posty

Dzień dobry!
Potrzebuje skryptu który po wejściu na strone loguje się do innego serwera FTP i wyświetla z niego wybrany plik (na przykład index.html).
Poniżej mam skrypt który działa połowicznie, ponieważ łączy się z serwerem FTP ale przeglądarka wymaga zalogowania się.
<?php
$ftp='cba.pl';
$port=21;
$przedawnienie=90;
$uzytkownik = 'admin@radiojerozolima.pl';
$haslo='PanTadeusz';
print "Laczenie z $ftp\n";
if ($polaczenie=ftp_connect($ftp, $port, $przedawnienie))
{
print "Polaczono z $ftp\n";
echo "<iframe src='ftp://radiojerozolima.cba.pl/index.html' height='100%' width='100%'></iframe>" ; 
}
else
print ("Nie mozna zalogowac uzytkownika $uzytkownik do serwera $ftp");
ftp_close($polaczenie);
}
else
print ("Nie mozna polaczyc się z serwerem $ftp");
?>
No i tu mam pytanie: gdzie popełniam błąd?
Mam również drugie pytanie: czy takie połączenie będzie bezpieczne?
W końcu w skrypcie niezbędne jest umieszczenie danych do logowania.
Da się je jakoś wyciągnąć z PHP lub przechwycić?
Pozdrawiam i proszę o pomoc!

 

PS: Mam nadzieje, że nie patrzycie na staż użytkownika, ponieważ moje stare konto niestety przepadło (nie pamiętam na który email je zarejestrowałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

iframe działa po stronie przeglądarki i w nie jest powiązane z ftp_connect

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taki pomysł ale właśnie z tego powodu z niego zrezgnowałem. Za każdym razem by wyświetlić plik z FTP musiał bym go pobierać. Sprawa wygląda tak, że mam router z udostępnianiem FTP i chciałbym na nim postawić prostą stronę www. Router posiada dwie opcje: pierwsza bez wymaganego logowania wyświetla listę plików (niestety ignoruje index.html) a druga opcja z wymaganym logowaniem - by wyświetlić jakikolwiek plik wymaga zalogowania.

 

Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

żeby wyświetlić stronę, musisz posiadać i tak inny hosting
to jest bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ma sens, ponieważ na hostingu jest możliwość, że strace moje pliki. Poza tym, plików tych używam w sieci wewnętrznej. Chce po prostu mieć dostęp do nich z zewnątrz za pomocą www. Jest to wykonalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w ten sposób jak juz ci podawano, ale najlepiej dobezpieczyć takie pliki hasłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Na hostingu nie stracisz plików pod warunkiem, że hosting oferuje i wykonuje codziennie backup (hekko.pl między innymi).
Zauważ jednak, że jak zrobisz u siebie serwer WWW i zwiększy się na nim ruch będziesz miał spory problem z internetem w domu.

Musisz także mieć stały adres IP, żeby strona nie padła z dnia na dzień bo zmiana adresu..

Najlepszym rozwiązaniem będzie pobieranie zawartości przez CRON a Ty możesz pobierać stronę poprzez skrypt (file_get_contents). :)

Edytowano przez l3szcz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi bardziej o to, że na serwerze jest duży ruch. O ile teraz w mojej własnej sieci moge szybko przerzucać pliki to po zmianie na zewnętrzny serwer czas uploadu byłby bardzo długi.

Zmienne IP to nie problem - DDNS, ale mam pytanie czy jest możliwość podpięcia domeny pod adres DDNS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi bardziej o to, że na serwerze jest duży ruch. O ile teraz w mojej własnej sieci moge szybko przerzucać pliki to po zmianie na zewnętrzny serwer czas uploadu byłby bardzo długi.

Zmienne IP to nie problem - DDNS, ale mam pytanie czy jest możliwość podpięcia domeny pod adres DDNS?

 

Jak będą ludzie ciągnąć pliki z Twojego routera to będzie to bardzo wolno działać a Tobie internet też zwolni bo Ci wysyca łącze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Patrzysz na to od strony wrzucania plików a nie komfortu użytkowników - to jest idiotyzm, jeżeli chcesz aby Ci net nie padł z dnia na dzień to kup pakiet hostingowy z dowolnej firmy. Przyzwyczaisz się do wrzucania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Jendakże załóż lepiej na zewnętrznym serwerze (hostingu) konto i nie będziesz żałował, zmarnujesz tylko swój czas na konfigurację i mnóstwo nerwów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×