Skocz do zawartości
zoxovsky

Własny serwer VPN

Polecane posty

Cześć,

 

Potrzebuję VPNa na swoje potrzeby ale mam takie jedno pytanie.

 

Potrzebuję dokładnie coś w tym stylu :

 

adres ip, login i hasło chce się łączyć za pomocą windowsa 7 tutaj :

 

Po podaniu adresu ip klikając Dalej jestem proszony o podanie loginu i hasła aby się połączyć z serwerem VPN, jest wgl. jakaś możliwość aby to zrobić ? Pytałem konsultanta z mintshostu o OpenVPN to mi odpowiedział, że nie ma takiej możliwości i tylko za pomocą zew. programu...

 

3H8wtaJ.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wbudowany w windowsa klient VPN obsługuje PPTP, jak podpowiada NetMat, ale ono jest tak dziurawe, że nie ma co się w to pchać w ogóle. Obsługuje też L2TP/IPSec, które z kolei jest raczej mało przystępne w konfiguracji po stronie serwera.

 

Sugerowałbym tak jak konsultant minthostu: skonfigurować OpenVPN-a i doinstalować klienta OpenVPN-a na Windowsie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego potrzebny jest mu ten VPN, skoro się pyta o takie rzeczy to domyślam się że wielkiej wiedzy na ten temat nie ma. PPTP skonfigurujesz i uruchomisz w 1-2 min, nie trzeba wielkiej wiedzy aby to zrobić, z L2TP/IPSec/OpenVPN już jest więcej zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytałem konsultanta z mintshostu o OpenVPN to mi odpowiedział, że nie ma takiej możliwości i tylko za pomocą zew. programu...

 

Chyba jakiegoś Andrzeja tam mają i świętują ;)

 

Ja korzystam z OpenVPN do celów prywatnych na maszynie w Mintshoscie. Nawet na stałe doinstalowali tun/tap na maszynie gdzie mam vpsa.

 

Szybka instalacja, ta z linku jest dla ubuntu ale wystarczy znaleźć odpowiednią paczkę dla dystrybucji z jakiej korzystasz i podmienić:

https://www.digitalocean.com/community/tutorials/how-to-install-openvpn-access-server-on-ubuntu-12-04

 

Pamiętaj że jeśli masz maszynę opartą o openvz musisz poprosić o doinstalowanie tun/tap, bo bez tego serwer nie stanie.

 

No i nie zapomnij o restarcie maszyny po instalacji wszystkiego.

Edytowano przez robson345 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale używając klienta wbudowanego w Windows? Windowsa nie mam, ale podejrzewam, że nie. Konsultant dobrze odpowiedział, że potrzebny będzie dodatkowy klient OpenVPN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale używając klienta wbudowanego w Windows? Windowsa nie mam, ale podejrzewam, że nie. Konsultant dobrze odpowiedział, że potrzebny będzie dodatkowy klient OpenVPN.

 

Faktycznie źle zrozumiałem wypowiedź zoxovsky, skojarzyłem klienta openvpn jako klienta wewnętrznego :)

 

Sprawdziłem na szybko i przy próbie połączenia z serwerem openvpn poprzez klienta Windowsa i wyskoczył problem z DNS-ami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Faktycznie źle zrozumiałem wypowiedź zoxovsky, skojarzyłem klienta openvpn jako klienta wewnętrznego :)

 

Sprawdziłem na szybko i przy próbie połączenia z serwerem openvpn poprzez klienta Windowsa i wyskoczył problem z DNS-ami.

 

Mi działa jakieś darmowe konto z neta więc najchętniej bym tak to używał bo ja potrzebuję do jednej strony tylko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×