Skocz do zawartości

Polecane posty

Gość nrm

dosyć dziwne pytanie, między kei a ovh jest przepaść jakościowa. trochę jak między piotr i paweł a biedronką ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio robię maraton po opiniach firm, z którymi miałem okazje współpracować.

 

Jeśli chodzi o kei.pl to dla mnie jest to po prostu ekstraklasa w zakresie usług dla zwykłych zjadaczy chleba. Dalej są już tylko firmy świadczące usługi dla profesjonalnych przedsięwzięć typu nk.

W kei korzystałem z hostingu współdzielonego i ogólnie w ciągu kilku lat zdarzyła się tam tylko jedna awaria związana z zasilaniem. Nigdy więcej nie udało mi się "przyłapać" kei chociażby na jakimś krótkim padzie. Strona co prawda nie była monitorowana przez zewnętrzny system, ale praktycznie każdego dnia roboczego ktoś działał na backendzie przez 8-10h.

Hosting zawsze działał sprawnie, nie zdarzały się tzw "gorsze dni", gdzie nagle wszystko spowalniało. Prawdopodobnie wynika to z tego, że serwery posiadają bezpieczny zapas mocy i klienci nie są na nich upychani na siłę.

Ogólnie więc pod kątem stabilności i działania jak dla mnie po prostu ideał do jakiego porównuje wszystkie inne firmy i rzadko która takie porównanie znosi.

 

Cena tego hostingu powoduje, że nie warto wykorzystywać go na jakieś śmieci, ale z drugiej strony jak dla mnie jest adekwatna do jakości.

 

BOK - kolejny wzorzec. Odpowiadają w przewidywalnym czasie na każde pytanie. Zawsze kulturalnie i merytorycznie. Użytkownik DataBase pokazał już co potrafi napisać do swojego dostawcy w innym temacie (zdaje się IQ) więc odpowiedzi zaprezentowane prze kei na jego "zapytania" chyba tylko potwierdzają moją tezę ;-)

 

Minusy? Nie stwierdziłem czegoś co można nazwać typowym minusem w tej firmie. Jednak faktem jest, że niektóre firmy starają się bardziej indywidualizować swoją ofertę. Np. w kei.pl bardzo mocno trzymają się limitu 5% maszyny referencyjnej. Wykupienie wyższego pakietu nie zmienia sprawy, bo zwiększa się tylko transfer, ale nie ten limit. Nie można także w żaden sposób wykupić większego limitu procesora indywidualnie etc. W sumie jest to zrozumiałe i nie mam o to pretensji - taka jest oferta i albo się podoba albo nie.

Bardziej dziwi mnie brak elastyczności w przypadku droższych usług typu Luna. Np. w Lunie nie można dokupić adresu IP - w dzisiejszych czasach trochę to "nietypowe".

Dla przykładu w firmie IQ, którą również cenię, takie błahostki jak dodatkowe IP do VPS załatwiane są od ręki jednym mailem- nawet nie musiałem dokonać wpłaty za dodatkowy adres IP przed jego aktywacją.

 

Zaznaczę jednak, że nie są to dla mnie minusy - rozumiem, że po prostu taka jest oferta firmy i kropka. Raczej plusem innej firmy będzie dla mnie, że podchodzi bardziej indywidualnie do klienta.

 

Reasumując ten przydługi post - jeśli komuś nie przeszkadzają ograniczenia, które wymieniłem, to śmiało można brać ten hosting. Jest to czołówka jakościowa na polskim rynku i trudno wskazać lepsze firmy.

 

PS. porównanie ovh z kei.pl również mnie rozbawiło. To zupełnie inna liga. Analfabeta - jeśli tylko finanse pozwalają to bierz kei.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba przez przypadek wyłączyłem powiadomienie o odpowiedzi w tym temacie. Ale w końcu tu zajrzałem. Ciesze się, że mogłem Wam choć trochę poprawić humor :lol: Jako, że ponownie zająłem się tematem, mam jeszcze jedno pytanie (sorry, że znowu w temacie z opiniami o kei, ale próbuje sobie ułożyć ranking hostingów, więc w sumie chyba się tu nadaje)- co lepsze uphost, czy kei.pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam raczej pozytywną opinię na temat KEI, chociaż korzystam tylko z jednego serwera wirtualnego.

Za to mam wrażenie, że oferta od lat w ogóle się nie rozwija...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×