Skocz do zawartości
Gość thetox

realizacja czeku

Polecane posty

Gość thetox

Wie ktoś gdzie można zrealizować czek z usa dolarówy? Ale w formie wysłania tych dolarów na konto dolarówe, nie od razu na złotówki.

Pytałem juz chyba w 10 bankach, w pko np trzeba mieć 6 miesięcy konto wiec, odpada.

Szukajac w Google nic nie ma albo stare dane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie realizują pytałem, dalej nie wiem gdzie zrealizować czek.

W ogóle to jacyś nie niedorozwinięci ludzie pracują w bankach i na infoliniach banku.

Dzwonie na infolinie tak tak jest możliwość, idę osobiście nie nie da rady.

W PKO dzwonie tak da radę nie ma problemu, idę do banku nie nie da rady, w innym PKO

ze trzeba mieć konto u nich minimum pół roku, i pewnie mając konto pół roku i tak by

nie dało zrealizować, w jednym PKO pani ze skanowała czek i przesłała do Warszawy 30

minut czekania na odpowiedz nie da rady bo coś tam coś.

W innym zaś banku trafiło mi się tak ze pani skierowała mnie prosto do kierownika banku

a on na to ze nie wie czy da radę i musi to sprawdzić, i to jest kierownik banku.

W innym banku też słyszałem ze czeki w Polsce nie są zbyt popularne.

Podsumowując nie wiem gdzie ten czek zrealizuje i w jakim kraju ja mieszkam jacy to ludzie pracują w bankach gdzie pilnują naszych pieniędzy, czeku nie Idze zrealizować

Polska to ciemnogród nadal!!! Ja się pytam w jakiej UNI my jesteśmy.

Edytowano przez thetox (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Lista banków w których pytałem i nie realizują

 

ING

PKO

Millenium

BZW BK

alior bank

City Bank

deutsche bank

euro bank

mbank

BPH

Narodowy

Agricole

 

I jeszcze tam jakieś już nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głupote zrobiłeś biorąc taki czek w Ameryce to nie problem u nas jednak jest. Wiem bo skoro kasy dostaję z USA.

Mogłeś poprosić o przekaz western union.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety czeki nie są formą płatności, która została przyjęta w Polsce za mało problematyczną. Szczerze to będziesz miał spory problem czego sam jesteś świadkiem. W krajach gdzie ta forma płatności jest dość znacznie rozwinięta jak np UK to naturalny sposób opłacania usług czy po prostu przekazania jakiejś kwoty. Realizacja maksymalnie do 5 dni roboczych i po sprawie. W Polsce jesteś widziany jako coś dziwnego niestety.

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety czeki nie są formą płatności, która została przyjęta w Polsce za mało problematyczną. Szczerze to będziesz miał spory problem czego sam jesteś świadkiem. W krajach gdzie ta forma płatności jest dość znacznie rozwinięta jak np UK to naturalny sposób opłacania usług czy po prostu przekazania jakiejś kwoty. Realizacja maksymalnie do 5 dni roboczych i po sprawie. W Polsce jesteś widziany jako coś dziwnego niestety.

 

Realizacja czeków na wyspach wygląda tak:

  • bierzesz gotówkę dostajesz od razu do ręki :)
  • wrzucasz na konto czekasz 3 dni za pieniędzmi :blink:

Chcesz pieniądze od razu ale na konto, bierzesz gotówkę i wpłacasz na konto, " fucking logic" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×