Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
predzyl

VPS podpięcie subdomeny

Polecane posty

Witam

 

Mam wykupione w jednej firmie hosting www i serwer VPS.

Na hostingu mam główną stronę powiedzmy że się nazywa zzz.pl

 

Na hostingu a raczej w DA w zakladce DNS mam ustawioną subdomenę czyli np: plikii do niej IP maszynki VPS

 

I teraz się rozchi co i jak mam zainstalować aby po wpisaniu w przeglądarkę pliki.zzz.pl otworzyła się strona z plikami na VPS

 

Miałem zainstalowany jakiś tam panel do zarządzania i fajnie działało ale strasznie mi ram zjadało a teraz zainstalowałem nc4serwer i gnome do tego jdownloader i potrzeba mi jak najmniej ramo zjadacza.

 

Chodzi mi o to żeby VPS tylko podpiąć pod subdomenę nie muszę mieć bazy danych, email itp nawet strony tekstowej nie muszę mieć tylko żeby wyświetlało zawartość folderu na VPS

 

Bo subdomena w folderze będą pliki więc żaden plik html czy php nie będzie mi potrzebny, aha coś zamiast apache bym poprosił bo on sporo zjada

 

System to Ubuntu 12.04 32bit dlaczego ten bo tylko na nim działał pulpit zdalny, jdownloader, panel do zarządzania itp a np: na debianie albo to działało a tamto nie.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz na VPS-ie zainstalować serwer www (nginx, apache) i skonfigurować w nim obsługę pliki.zzz.pl (server {} dla nginksa i vhost chyba dla apache). Swoją drogą Ubuntu 12.04 jest stare i powinieneś mieć przynajmniej 14.04.

Edytowano przez spindritf (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie taki stary a i tego 14 miałem ale na nim też był problemy troche tych systemów potestowałem i Ubuntu 12 działa najlepiej.

 

No właśnie myślałęm nam nginx tylko jak to skonfigurować ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×