Skocz do zawartości
(A)rturo

Hosting dla dużego sklepu internetowego

Polecane posty

Mam pewnego klienta, który posiada duży sklep internetowy, w jednej chwili odwiedza go nawet 1500-2000 użytkowników.

A w szczytowych momentach może być ich 5000 userów...

Przenieśliśmy go do Home, wcześniej korespondując z nimi czy hosting w wersji BUSINESS CLOUD

UNLIMITED

 

pozwoli na bezproblemowe działanie, odpowiedz była twierdząca ale pojawił się problem :

 

 

 

 

503 Service Unavailable Virtual Server overloaded - high load (or servicing) in progress.

 

Baza została bardzo dobrze zoptymalizowana, po prostu jest za dużo zapytań i home odmawia posłuszeństwa.

Możecie wskazać hosting albo usługę w home która by to obsłużyła? Chcemy uniknąć serwera dedykowana ze względu na administrację ...

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo widzę możliwość uniknięcia administrowania serwerem w tej czy innej formie. Chyba że znajdziesz kogoś, kto po prostu weźmie administrację na siebie.

 

Możesz ograniczyć trochę zakres tej administracji przenosząc się na chmurę, która oferuje hostowaną bazę MySQL (MySQL, tak?), jak Google Cloud, czy Amazon Web Services. AWS otworzył niedawno region Centralna Europa, Google Cloud ma od dawna Europe West, oba ~30ms od Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj hostingu dedykowanego, np VPS PRO z naszej oferty (takich ofert jest ogrom na rynku, jedne droższe drugie tańsze), odpowiedni pod Twoje wymagania z panelem, administracją oraz monitoringiem.

 

Jak duża jest ta baza?

Edytowano przez www.mzone.uk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że może być jednocześnie 5000 online? To ruch max, a jak wygląda średni stały?

 

Wątpie że jakiś vps utrzyma taki ruch - ja bym bardziej poszedł na dedyka z administracją i SSD.

 

Podeślij jak możesz więcej informacji na pomoc@biznes-host.pl - zajętość,transfer, jaki to skrypt,ile średnio jest tam osób, jaki masz budżet itp. - postaramy się coś dobrać dla Ciebie.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwile przenosiny nie są możliwe, bo każdy przestój to straty, zastanawia mnie ten home.pl robiliśmy wcześniej testy i wszystko wypadało pozytywnie a teraz jednak jest inaczej. Suport jak zwykle olewa :(

 

Dzięki za propozycje , damy sobie 1-2 dni i wyślemy PW

 

Zastanawia mnie czy w czasie rzeczywistym będzie mogło takie konto hostingowe przenieś na ich VPS bez żadnego przestoju..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwile przenosiny nie są możliwe, bo każdy przestój to straty, zastanawia mnie ten home.pl robiliśmy wcześniej testy i wszystko wypadało pozytywnie a teraz jednak jest inaczej. Suport jak zwykle olewa :(

 

Dzięki za propozycje , damy sobie 1-2 dni i wyślemy PW

 

Zastanawia mnie czy w czasie rzeczywistym będzie mogło takie konto hostingowe przenieś na ich VPS bez żadnego przestoju..

 

Problem może wynikać z nieprawidłowej konfiguracji bo nie wygląda mi to na błąd powodowany problemami z bazą danych. Testowałeś sklep ale bez obciążenia. Przy takim ruchu występują niewyobrażalne zapytania do serwera. Przejrzyj sobie dokładnie logi. Odnośnie przenosin to jedynym problemem tak naprawdę jest nowy adres IP jaki otrzymasz a propagacja DNS wymaga czasu, który w twoim przypadku będzie działał na twoją niekorzyść odnośnie ciągłości pracy samego sklepu.

 

Edytuję bo teraz do mnie doszło że trzymasz ten sklep na usłudze za 12 zeta. Nie mam więcej pytań!

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Problem może wynikać z nieprawidłowej konfiguracji bo nie wygląda mi to na błąd powodowany problemami z bazą danych. Testowałeś sklep ale bez obciążenia. Przy takim ruchu występują niewyobrażalne zapytania do serwera. Przejrzyj sobie dokładnie logi. Odnośnie przenosin to jedynym problemem tak naprawdę jest nowy adres IP jaki otrzymasz a propagacja DNS wymaga czasu, który w twoim przypadku będzie działał na twoją niekorzyść odnośnie ciągłości pracy samego sklepu.

 

Edytuję bo teraz do mnie doszło że trzymasz ten sklep na usłudze za 12 zeta. Nie mam więcej pytań!

 

testowałem pod obciążeniem - było to ok. 3 miesiące temu - działał poprawnie.

Dostałem odpowiedz od Home.pl

 

Uprzejmie informuję, iż wyniki analizy administracyjnej wykazały, że powodem niedogodności jest nieoptymalne działanie aplikacji, która z wykorzystaniem wymienionych poniżej skryptów pracuje na bazie o nazwie "15223103_go", której wielkość (630MB) oraz nieoptymalne zapytania generują spowolnienia.

 

 

Przy tak dużej bazie sugerujemy zapoznanie się z ofertą serwerów VPS i dedykowanych dostępnych na stronie http://homecloud.pl ponieważ wskazywana przez Pana jednoczesna liczba odwiedzających stronę wyraźnie wskazuje na popularność witryny przerastającą możliwości techniczne hostingu współdzielonego.

 

Ciekawie czy taki VPS pociągnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

testowałem pod obciążeniem - było to ok. 3 miesiące temu - działał poprawnie.

Dostałem odpowiedz od Home.pl

 

Uprzejmie informuję, iż wyniki analizy administracyjnej wykazały, że powodem niedogodności jest nieoptymalne działanie aplikacji, która z wykorzystaniem wymienionych poniżej skryptów pracuje na bazie o nazwie "15223103_go", której wielkość (630MB) oraz nieoptymalne zapytania generują spowolnienia.

 

 

Przy tak dużej bazie sugerujemy zapoznanie się z ofertą serwerów VPS i dedykowanych dostępnych na stronie http://homecloud.pl ponieważ wskazywana przez Pana jednoczesna liczba odwiedzających stronę wyraźnie wskazuje na popularność witryny przerastającą możliwości techniczne hostingu współdzielonego.

 

Ciekawie czy taki VPS pociągnie...

 

Nie pociągnie bo dalej to będzie Home.pl i za chwilę dostaniesz odpowiedź o treści: Przepraszamy ale twój skrypt generuje za duży ruch prosimy skorzystać z oferty serwerów dedykowanych... Podałem tobie link do kei.pl tam będziesz miał spokój i łatwa zmianę parametrów. Jak masz zamiar dalej trzymać się usług oscylujących w podobnych przedziałach cenowych i jakościowych to ten sklep na pewno nie będzie często online.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cachowanie jest jakie tylko możliwe, cena nie gra roli..

Po prostu nie chcemy mieć dodatkowej pracy przy administrowaniu serwisem tj. administrowanie serwerem

Sami posiadamy własne serwery min. w ovh i hostujemy duże fora i portale, tutaj chodzi o rozwiązanie dla jednego klienta

 

Pojawił się na horyzoncie ZenBox.pl który chwali się możliwością obsłużenia bardzo dużych klientów.. wicie coś na ten temat?

 

Wysłałem również zapytanie do kei.pl

Edytowano przez (A)rturo (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że dobry serwer plus ogarnięty administrator to podstawa. Zagadaj do webion mają tam ogarniętego admina może przygotują coś specjalnego pod twoje oczekiwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi, podsumując:

Baza obecnie ma ok. 700MB

Miesięcznie sklep zlicza w/g GA ~150tyś uniq user

 

Trzeba założyć te +30% na kolejny rok

 

Chętnie poznamy oferty , chcemy pozbyć się kłopoty z administrowaniem serwerem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chętnie poznamy oferty , chcemy pozbyć się kłopoty z administrowaniem serwerem

 

 

Jakim miesięcznym budżetem dysponujesz?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie jest autorskie, nie ma ograniczenia budżetowego.

Szukamy naprawdę dobrego rozwiązania, znamy realia rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie moim zdaniem będzie serwer dedykowany + administracja i licencja DIrectadmin Lifetime (koszt wszystkiego może się zamknąć w około 500 złotych miesięcznie, jeśli jesteś zainteresowany zapraszam na PW).

 

Każdy serwer na który przenosisz swój projekt musi być przetestowany pod względem Twoich potrzeb, serwer serwerowi nie jest równy i tylko przetestowanie daje CI możliwość wyboru optymalnego rozwiązania i odpowiedniej maszyny pod ten projekt. Nikt też bez zaglądania do logów nie poda Ci co jest powodem problemów z Home, jednak odpowiedź z ich Helpdesk wskazuje za mała maszynę pod Twój projekt.

 

Przenosząc Twój projekt na jakikolwiek serwer zawsze podejmujesz ryzyko, że ten serwer będzie za mały, tak więc albo dość duży dobry VPS, albo mniejszy serwer dedykowany (ja bym wybrał to drugie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czy w czasie rzeczywistym będzie mogło takie konto hostingowe przenieś na ich VPS bez żadnego przestoju..

 

Jak najbardziej jest to możliwe bez najmniejszego problemu. Jednak dla bezpieczeństwa należało by taką operację wykonać w nocy kiedy ruch jest najmniejszy. Dodatkowo wyłączając możliwość robienia zakupów, po to by uniknąć problemów z zawieszonymi transakcjami.

 

Przy takim ruchu najlepiej zainteresować się dedykiem a nie VPS-em. Nie oszczędzaj na zapleczu technicznym bo może się to na tobie zemścić. Nie potrzebujesz potężnej maszyny, a jak nie masz obeznania w administracji to proponuję brać z nią oferty. Home omijaj szerokim łukiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tniemy jak się da, to 2x Classic 1 + 1x Classic 2 (ew. 3) z OVH dadzą radę :) (nie, nie żartuję i jeśli sklep jest sensownie napisany, to moim zdaniem da radę).

 

W przypadku jeśli budżet rzeczywiście bez większych limitów to dedyk jakiś z SSD, bo na żadnym shared takiego sklepu bym nie postawił. Jeśli macie usługi klientów na serwerach w OVH to raczej Wam DA nie potrzeba jak niektórzy sugerowali, bo raczej potraficie sami wszystko postawić, a skoro 1 klient to nie ma sensu mu panelu hostingowego instalować.

 

Czy da się bezboleśnie przenieść? Nie. Trzeba by w locie przenieść bazę i przełączyć w ciągu 3-5s połączenia skryptu z bazą, potem przenieść cały skrypt z danymi plikowymi i przenieść delegację. Na czas przenosin baza byłaby dość daleko, co spowalnia sklep i cała operacja z przeniesieniem bazy, wyrównaniem różnic i przełączeniem jest dość bolesna. Najlepiej zapowiedzieć przerwę na noc, odespać w dzień 3-4 godziny i zrobić to w nocy. 1, czy 2 to już (raczej) mniejszy ruch, lub jeśli target wąski to ruch malutki, więc można wrzucić sklep w tryb read-only, przenieść wszystko, DNSy z wcześniej obniżonymi TTLami przepisać i gotowe.

 

Moja "skromna" opinia.

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pdowiedzi, na tą chwile wybraliśmy oferte firmy www.lh.pl (serwer VPS) i wygląda na to że pomogło, zapewnili nam maszynę do tego obsługe oraz przenosiny.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×