Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam,

 

 

Czy orientujecie się jak wygladaja ceny lacz w Polsce ??

 

Interesuje mnie 10mbps, 20mbps, 40mbps oraz 100mbps.

Oczywiscie chodzi o cena instalacji oraz cene miesieczna przy umowie na 12mc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Czy orientujecie się jak wygladaja ceny lacz w Polsce ??

Interesuje mnie 10mbps, 20mbps, 40mbps oraz 100mbps.

Oczywiscie chodzi o cena instalacji oraz cene miesieczna przy umowie na 12mc.

 

Rozumiem ze chodzi o kolokacje. IMHO to gdzies tak:

10mbit - ok 450-500 pln / 1mbit

20mbit - ok 350-400 pln / 1mbit

100mbit - ok 300 pln / 1mbit

 

Ceny w serwerowniach raczej z wyzszej polki jak GtsEnergis / ATMAN.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
nie, chodzi o ceny samych łącz, nie w serwerowniach

 

W zasadzie to beda podobne, tylko dojdzie Ci pewnie koszt instalacji, czyli "pociagniecia kabla" do Ciebie.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli miesiecznie za 40mbps zaplace ok. 13-14tys. zl + na poczatek koszt podlaczenia, tak ?

 

a nie orientujecie sie jak to jest z dostepnoscia do lacz w Łodzi ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli miesiecznie za 40mbps zaplace ok. 13-14tys. zl + na poczatek koszt podlaczenia, tak ?

Zalezy jakie lacze :D Uzyje mojego ulubionego porownania -> motoryzacyjnego: mozesz miec 2 litrowa Nubire i mozesz miec 2 litrowego Lancera EVO IX :)

 

Pewnie ktos sprzeda Ci lacze taniej - 5% TPSA, jakis smieszny CIR, albo jego brak, albo wspoldzielone 40 mbit z 5 innymi firmami etc. Czynnikow bedzie sporo. Nie zaryzykowalbym upieranie sie przy jednej opcji, po prostu sprawdz providera, popytaj innych uzytkownikow jak dziala itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tymi 40mbps chyba przesadzilem.. ale na jutro rano, na 10.00 mam przygotowac raport dotyczacy informatyzacji firmy oraz kosztow jakie miej wiecej pochlonelo by stworzenie malego centrum wymiany danych

 

do tego przy okazji chcemy zrezygnowac z dotychczasowego dostawcy internetu i wszystko postawic na jednym laczu..

 

czyli potrzebuje :

lacze na ok. 50 stanowisk - mysle ze 10mbps spokojnie wystarczy, bo firma zmienila niedawno siedzibe i zostanie jeszcze zatrudnionych ok. 30 pracownikow

 

do tego oczywiscie musi byc troszke na strone www firmy oraz glowny cel czyli to centrum wymiany danych

 

bedzie sie skladalo z ok. 10 serwerow - 2 firmowe, 1 na www, 7 na dane

 

obciazenie bedzie, nieduze, tak samo trafic

 

czy 20mbps starczy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
lacze na ok. 50 stanowisk - mysle ze 10mbps spokojnie wystarczy, bo firma zmienila niedawno siedzibe i zostanie jeszcze zatrudnionych ok. 30 pracownikow

 

Zalezy do czego - jezeli pracownicy maja miec dostep tylko do maila / www i nie jest to np. drukarnia gdzie sciagane pliki moga miec po kilkadziesiat MB, to nawet te 10Mbit moze sie okazac duza rozrzutnoscia... Zaczalbym od tepsowego iDSLa 8Mbit np. redukujac koszty takiego lacza gdzies z dziesieciokrotnie... :D

 

do tego oczywiscie musi byc troszke na strone www firmy

 

Nie lepiej wykupic hosting wirtualny w sprawdzonej i wyspecjalizowanej firmie ?

 

oraz glowny cel czyli to centrum wymiany danych

 

No to brzmi juz groznie i musialbys rozwinac, zeby moc ocenic jakie tu bedzie potrzebne lacze :)

 

obciazenie bedzie, nieduze, tak samo trafic

 

Co to znaczy nieduze? Jaki transfer miesieczny przewidujesz ?

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie orientujecie sie jak to jest z dostepnoscia do lacz w Łodzi ??

 

TPSA , Futuro, ATMAN, GTS,Crowley, LODMAN, Exatel, Dialog - reszta zalezy od Twojej lokalizacji i od odległośći do węzła danego operatora (od kasy jaką jesteś wydać na podciągnięcie łącza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tymi 40mbps chyba przesadzilem.. ale na jutro rano, na 10.00 mam przygotowac raport dotyczacy informatyzacji firmy oraz kosztow jakie miej wiecej pochlonelo by stworzenie malego centrum wymiany danych

 

do tego przy okazji chcemy zrezygnowac z dotychczasowego dostawcy internetu i wszystko postawic na jednym laczu..

 

Na jednym laczu??? Polecam lepiej 2 mniejsze lacza u niezaleznych operatorow....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzienny ruch z naszej sieci do internetu - przy 50 stanowsikach - to ok. 15Gb i niestety czesto brakuje transferu

 

co do strony www, to w firmie i tak jest 2 administratorow i raczej nikt ich etatow nie bedzie pozbawial :D zajmuja sie nasza siecia i obecnym serwerem na www.. poza tym mamy dosc duzo plikow do sciagania na www, dziennie robionych jest na www duzo zmian i gdy jest sie polaczonym kabelkiem z serwerem to pliki sa kopiowane duzo szybciej

 

 

co do centrum wymiany danych... 2 serwery beda obslugiwaly produkcje, sprzedarz, zamowienia itp..

 

cel podstawowy jednak to ok 6 serwerow na pliki.. glownie zdjecia, filmy ze szkolen, prezentacje i inne duze pliki ktore kraza w firmie i nie ma czasu na ich wysylke poczta, kurierem czy tez innymi srodkami np. do USA

 

dane beda wgrywane glownie w siedzibie firmy w lodzi, jednak pobierane beda przez nasze filie na calym swiecie.. docelowo te 6 serwerow ma dysponowac dyskami o lacznej pojemnosci ok. 2TB = 2000GB

 

co do transferu to miesiecznie ok. 5TB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
dzienny ruch z naszej sieci do internetu - przy 50 stanowsikach - to ok. 15Gb i niestety czesto brakuje transferu

 

15GB * 30 dni = 450GB / m-c, czyli wystarczy 3Mbit lacza do tego.

 

co do transferu to miesiecznie ok. 5TB

 

... 30Mbit :D

 

Generalnie webhostingowy ruch przeliczaj sobie zapotrzebowanie: 1Mbit == 170GB / mc.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... A nie taniej (i w miare sensownie) podpiac iDSL 15mbps? Albo i 2-3 w miare potrzeb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do tego przy okazji chcemy zrezygnowac z dotychczasowego dostawcy internetu i wszystko postawic na jednym laczu..

 

A Łącze zapasowe !!!??

 

Po za tym w firmie handlowej -

50 handlowców 100 pracowników,

własny serwer łącze 4Mbit Wystarcza (oczywiście dobre łacze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10Mbit z podziałem 2Mbit do TPSA reszta do pozostałych sieci - 270 zł netto za 1Mbit. Cena taka tylko dlatego, że był do podciągnięcia nowy światłowód. Normalnie 250 zł. Łącze z GTS.

Ogólnie zawsze TPSA kopie po tyłku... Na szęście po ostanich negocjacjach zostali zmuszeni do obniżenia cen łącz międzyoperatorskich nawet o 20% ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli sama strona WWW nie ma duzej ogladalnosci, a w/w pracownicy pracuja w 1 biurowcu (or sumfing), to:

 

- 2MBit na www -> wyjscie na swiat dla www, poczty

- 100/1000Mbit LAN - dla pracownikow, plikow www, baz itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale ceny 14tys za 40mbit? :mellow: chyba bym musial firme zamknąc..

 

Ja mam 2 łącza po 10mbit i płace za nie 3800zl od PIONIERa (torman)

 

a tak poza tym mamokolo 120 maszyn (w tym 40pracownikow) i wszystkie na jednym laczu dzialaja (zuzycie srednio do 5mbit) . DRugie mam prawie nie uzywane, jakies serwery gierek stoja itp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ceny 14tys za 40mbit? :mellow: chyba bym musial firme zamknąc..

 

Ja mam 2 łącza po 10mbit i płace za nie 3800zl od PIONIERa (torman)

 

a tak poza tym mamokolo 120 maszyn (w tym 40pracownikow) i wszystkie na jednym laczu dzialaja (zuzycie srednio do 5mbit) . DRugie mam prawie nie uzywane, jakies serwery gierek stoja itp..

 

Ceny laczy do firm zawsze beda wyzsze anizeli zakupu w centrach danych, poniewaz dostarczenie sygnali po kraju oraz ostatnia mila kosztuje. Natomiast ceny w centrach danych sa juz rozsadne, obecnie mozna kupic port Ethernet (10Mb/s) bez ograniczen z szafa w cenie 3.000 zl lub port FastEthernet (100Mb/s) bez ograniczen z szafa za 100Mb/s i to bez ograniczen na procent ruchu do sieci TP czy realizowanie ruchu poprzez operatorow zagranicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Polecam lacza z GTSa.

Procz lacza Global TRansit (czyli do wszystkich operatorow polskich i zgaraninczyhc) mozna sobie wizasc lacze tzw. peering - do wszystkich operatorow polskich z wylaczeniem TPSA.

Cena peeringu to okolo 60 zl/MBit.

 

Biorac te 2 rodzjae lacza - dostaejmy jedneo spojne lacze - bo podzila jest realizowany na Routerach GTSu.

 

Jest jednak jedno ale: peeringu mozemy wziasc maksymalnie tyle MBit ile wynosci przeustowosc lacza Global TRansit.

 

Moja siec blokowa ma w tej chwili 16+16 MBit - i peering bardzo dobrze sie sprawdza - a przy tym niewiele kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja siec blokowa ma w tej chwili 16+16 MBit - i peering bardzo dobrze sie sprawdza - a przy tym niewiele kosztuje.

 

w osiedlowkach na p2p ktore ssa dane z zachodnich serwerow itp. sprawdza sie dobrze w hostingu juz sprawa wyglada odwrotnie wiekszosc internautow ma lacza z TPSA i trzeba miec dobre styki z tym operatorem a nie z TIER1 itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×