Skocz do zawartości
VenoxSkC

Wlasna skrzynka pocztowa na vps.

Polecane posty

To zależy co masz zainstalowane obecnie. Doinstalowanie odpowiednich elementów to nie problem ale nie wiem czy sobie poradzisz. Jeżeli jest to czysty VPS to może pójdź w kierunku jakiegoś darmowego panelu np zpanel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem dokładnie na jakiej zasadzie zoho funkcjonuje . Ale potrzebuję to zrobić w ten sposób np mam domene csgo.pl i ta domena kieruje do serwera ts3 oraz do strony www ... A potrzebuję zrobić mail o nazwie np. : info@csgo.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To najprościej zrobić tak. Zaloguj się swoim kontem google (gmail) do Malinatora (prawy górny róg), potem dodaj swoją domenę w ustawieniach (settings: znów prawy górny róg) i ustaw automatycznie forwardowanie na swojego gmaila. U swojego registrara dodaj rekord MX wskazujący serwer, który oni podadzą. I tyle, maile automatycznie trafią do Twojej normalnej skrzynki.

 

EDYCJA: E, to chyba jednak nie działa. Można odbierać pocztę, ale nie udało mi się ustawić automatycznego forwardowania. To zostaje Yandex (niżej) i w ograniczonym zakresie Zoho oraz Inbox.eu.

 

Jeśli chcesz, albo będziesz chciał w przyszłości, normalny hosting mail dla swojej domeny, to z prawdziwie darmowych został już chyba tylko Yandex Mail. Panel domeny po rosyjsku, ale z tym mozna sobie poradzić google translate, natomiast webmail już jest dostępny po angielsku.

 

Oczywiście, możesz postawić własny serwer, ale to jest dość złożone i raczej trochę ponad Twoje umiejętności w tej chwili. Zacznij od serwera www (polecam nginx), który jest łatwiejszy w obsłudze i daje bardziej satysfakcjonujące efekty.

Edytowano przez spindritf (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Najprościej byłoby chyba kupić jakieś absolutnie najtańsze konto shared www z panelem np. directadmin, ustawić domenę na dnsy tej firmy, i zmodyfikować tylko rekord A dla domeny na IP vps-a. Następnie stworzyć potrzebne konta email. W ten sposób jest już gotowy dns (nie trzeba się męczyć np. z BIND). Do tego najczęściej jest już jakiś panel do poczty (np.roundcube) oraz dostęp IMAP/SMTP.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najprościej byłoby podać nazwę domeny, żebyśmy mogli zobaczyć, czemu nie działa. Poza tym, nie musi stawiać BINDa (a nawet gdyby musiał stawiać serwer DNS, to przecież nie BINDa), bo pewnie registrar zapewnia taką usługę w cenie rejestracji domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×