Skocz do zawartości
Albert86

AMD Phenom II x3 710 i SAPPHIRE HD 5770 1GB

Polecane posty

Witajcie, mam dylemat obecnie posiadam procek AMD Phenom II x3 710 (3x2,6) i karte graficzną radeona hd4850 512mb(2200mhz) i mam pytanie czy opłaca się ją wymienić na SAPPHIRE HD 5770 1GB (4800mhz) http://www.sapphiretech.com/presentation/product/product_index.aspx?pid=341 chodzi o to czy sobie processor poradzi z nią w grach? głównie zależy mi na cs:go na tej obecnej mam od 80 fps.

(zasilacz kupuję jakiś markowy też)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta karta (HD 5770) to takie maksimum dla Twojego procesora (tzn. nie ma sensu wrzucać niczego mocniejszego, bo CPU i tak będzie wąskim gardłem). Proponowana karta jest o ok. 20-25% mocniejsza od Twojej obecnej, ale skok wydajności w grach będzie niższy - tu potrzebny jest pełny upgrade, tj. z włączeniem [najpewniej] płyty głównej i procesora.

 

Na chwilę obecną powątpiewam więc w sens takiej operacji - skoro obecne rozwiązanie zapewnia Ci wystarczający komfort, to szkoda pakować w to kasy.

 

EDIT: Poprawiłem błąd merytoryczny.

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój dokładny model obecnej: http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=568&pid=175&psn=&lid=1&leg=0

 

Video Memory:
512 MB Size
256 -bit GDDR3
2200 MHz Effective
tej upolowanej:
Video Memory:
1024 MB Size
128 -bit GDDR5
4800 MHz Effective

 

2x więcej jest MHz Effective, ale niestety 2 razy mniej bitów, więc czemu tylko 20-25%? :-) Pytam z ciekawości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna ma dużo więcej parametrów niż tylko parametry pamięci. Ilość potoków, taktowanie rdzenia, architektura, sterowniki... Jest wiele innych czynników wpływających na wydajność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To technicznie ta sama karta, ale po liftingu, stąd zmieniono nazewnictwo. Wydajnościowo bez różnicy. Jeżeli masz możliwość nabycia HD6770 w cenie HD5770 to oczywiście, czemu nie. Celuj w Sapphire - charakteryzowały się chyba najlepszą kulturą pracy ze wszystkich wersji tego modelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×