Skocz do zawartości
witek010

VPS: nowy użytkownik FTP

Polecane posty

Cześć,

 

Posiadam serwer na ovh.pl. Jest to VPS. Mam tam użytkownika root, którym się łącze przez ftp i działa dobrze.

 

Chcę teraz dodać nowego użytkownika ftp i wskazać katalog, na który ma mieć dostęp. Jak to zrobić?

 

Robiłem adduser - stworzył się użytkownik. Jak potem nadać mu hasło i katalog, do którego ma mieć dostęp?

 

Czy po tych czynnościach trzeba restartować serwer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie poważnie, zgrywać cwaniaka na forum każdy potrafi :)

Ciemnogród, zamiast pomóc koledze to jak zwykle wypisywane są głupoty. Chyba przesłanie tego portalu minęło się z celem.
"Fachowcy za piątaka" :)

 

Edytowano przez lou. (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jak kto woli, ja w te klocki dobry nie jestem, ale wiem, że są tutaj tacy, którzy mogli by pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jw. pod warunkiem, że serwer FTP działa na kontach systemowych a nie np. na bazie mysql.

 

Zadbaj też o to by konfiguracja serwera FTP lokowała użytkownika w jego katalogu domowym. Przykładowo w proftpd jest to opcja:

DefaultRoot ~

 

która to niestety domyślnie jest zakomentowana. Pamiętaj jednak, że dla systemowego roota katalogiem domowym jest /root. Dlatego też włączając tą opcję "zablokujesz" także roota w jego katalogu domowym. No ale tak powinna konfiguracja serwera wyglądać przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa.

 

Reasumując podałem ci rozwiązanie ale podałeś zbyt mało informacji odnośnie twojej konfiguracji. Brakuje informacji o tym jakiego serwera FTP używasz oraz skąd brani są użytkownicy (systemowi czy z bazy danych).

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×