Skocz do zawartości
robson345

Geo IP

Polecane posty

Zainstalowałem sobie moduł geo ip do iptables bo kilka dni temu przeżyłem najazd botów z Chin. Wszystko zainstalowało się poprawnie oraz pod dodaniu reguły

 

 

iptables -A INPUT -m geoip --src-cc CN -j DROP

 

i wymaganym restarcie uspokoiło się. Jednak co jakiś czas pojawiają się wejścia botów z chińskich IP. Czy to normalne że pojedyncze wejścia zdarzają się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A aktualizujesz bazę IP? Miej na uwadze, że niektóre klasy adresowe nie są jeszcze zaalokowane, więc nie ma ich w bazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

Z moich doświadczeń wynika że skuteczność geoip jest na poziomie 60-65proc. względem dokładności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz sporo czasu i chcesz stworzyć własne, dokładniejsze reguły to łap link do strony gdzie wygenerujesz listę zakresów IP w formacie CIDR dla wybranego kraju. W przypadku Chin wychodzi tego sporo ponieważ ponad 5tys zakresów IP. Możesz to zredukować ręcznie.

 

https://www.countryipblocks.net/country_selection.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że regułki oparte o kraj są naprawdę słabe. Lepiej logować podejrzane zachowania (access.log + error.log) i napisać sobie własne filtry chociażby do fail2bana (jest naprawdę mocno modularny), tak żeby wycinać IPki w zależności od przewinień, aniżeli kraju z którego pochodzą.

 

Oczywiście zrobisz jak uważasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Archi problem w tym że chodzi o spamowanie przez boty i nie wiem czy uda się coś napisać pod f2b. W sumie po zainstalowaniu geoip ilość spamu spadła do około 100 wpisów dziennie, gdzie wcześniej leciało to w setkach. Najłatwiejszym rozwiązaniem było by włączenie captcha a ja chce tego właśnie uniknąć i znaleźć inne rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×