Skocz do zawartości
Gość Pokuć

Jaki hosting/serwer?

Polecane posty

Gość Pokuć

Witajcie,

 

Na chwilę obecną mam wykupiony serwer VPS + DA w Biznes-Host o następujących parametrach:

 

- 50 GB dysku twardego

- Transfer: 1000 GB

- 1 GB RAM

- Procesor - 3,4 Ghz - 100% 1 rdzenia

- Dostęp do konta root (ssh)

- 1 adres IP

- System operacyjny Debian

- Panel Direct Admin

- Usługa administracji serwerem

 

Za całość płacę 474 PLN rocznie.

 

Na chwilę obecną wykorzystuję niecałe 10 GB przydzielonej powierzchni. Średnia wykorzystania transferu miesięcznego to 240 GB (12.2013 - 09.2014), najniższa wartość to 154.90 GB, zaś najwyższa to 334.19 GB.

Jeżeli chodzi o load average to prezentuje się on w następujący sposób 0.16, 0.13, 0.04.

 

Na serwerze znajduje się 9 użytkowników + admin i 10 domen. Strony są zbudowane na znanych CMS typu Joomla, PHP-Fusion i WordPress. Jedna strona oparta jest o skrypt Chevereto. Nie są to duże strony, nawet te oparte o Joomla to typowe wizytówki.

 

Jak już wspomniałem wszystko siedzi na wykupionym w Biznes-Host.pl serwerze VPS. Zdarzyło się że serwer raz czy dwa dostał na kilka sekund laga albo w nocy był przez chwilę niedostępny (restart czy coś tam). W nocy śpię w domu bądź w pracy więc nawet kilkominutowa przerwa w działaniu nie miałaby dla mnie większego znaczenia. Ogółem jestem z działania serwera zadowolony, czasem jak coś potrzebuję (nie ta wersja PHP czy MySQL, coś nie działa bo gdzieś zaliczyłem literówkę, blokada IP po zakresach etc) to piszę i mam. Nie jestem typem bardzo wymagającego klienta ani pretensjonalnego vide raz na kilka tygodni czy tam miesięcy od 3:05 do 3:09 w nocy krótka niedostępność serwera czy jednej z jego usług.

 

Umowa na serwer dobiega powoli do końca. Nie znajduję argumentów przeciw, więc najprawdopodobniej przedłużę usługę na kolejny rok. Jako że przez rok w naszej branży potrafi się baaardzo dużo zmienić, obserwuję oferty innych firm. Tańszego raczej nic nie znajdę, ale może coś jeszcze lepszego.

 

W moim zainteresowaniu jest serwer reseller bądź serwer vps. Zwykłe konto www raczej odpada, chcę żeby każdy użytkownik miał osobny dostęp do panelu DirectAdmin (chociaż większość z nich nie wie nawet jak się do niego zalogować i zazwyczaj na mnie spadał obowiązek wyklikania nowej bazy i wysłania na maila danych). 50 GB powierzchni powinno być aż nadto, nie ma jakiegoś stałego przyrostu, bardziej utrzymanie się na konkretnym poziomie. Transfer 500 GB z możliwością zwiększenia na miesiąc bądź na stałe ale bez rozstrzeliwania mojego portfela :) Domeny, subdomeny, maile i bazy wolałbym bez określonego limitu - nie przewiduję nagłego wzrostu ale nie chciałbym być w sytuacji gdy będę chciał dodać jedną domenę czy bazę i okaże się że nie mam takiej możliwości. Dość istotną i ważną rzeczą jest możliwość zablokowania IP po zakresach kilku krajów (spamy, boty czy inne niepożądane syfy). Na tę chwilę mam blokadę na kilka państw i mam nieco więcej spokoju jeżeli chodzi o spam czy ataki na rzadko aktualizowane skrypty. Nie jest to może rozwiązanie idealne ale zawsze trochę mniej stresu.

 

Podsumowując co mi potrzeba:

- Powierzchnia do 50 GB

- Transfer 500 GB

- Direct Admin

- Domeny, sub, maile, bazy - bez limitu

- Możliwość wyboru wersji PHP i ewentualnie MySQL

- Blokowanie IP po zakresach całych państw

- Serwer reseller bądź VPS

- Bardzo wysoka niezawodność - użytkownicy których trzymam siedzą bardziej charytatywnie ale wymagania mają trochę za wysokie.

 

Za całość chciałbym zapłacić rocznie jakieś sensowne pieniądze. Mniej raczej nie będzie ale też nie chciałbym wydać x3 więcej i mieć gorsze warunki, niestabilność etc.

 

Budżet powiedzmy w granicach 500 PLN za rok ale oferty za 600 i 800 też rozważę. Serwer w Biznes-Host.pl mam ważny do końca listopada i jeżeli nie zdecyduje się go przedłużyć to nowy serwer bym potrzebował od około 15 listopada.

 

Przy większej kwocie mile widziane by było aby na pomocy telefonicznej siedziała jakaś miła młoda pani skora do udzielenia pomocy :)

 

Prośba o oferty od firm z zastrzeżeniem i wyłączeniem firm które pojawiły się wczoraj czy dwa miesiące temu i nie ma możliwości oceny ich działalności w dłuższym przedziale czasowym. Wszystkie pozostałe mile widziane :)

 

O podjętej decyzji to jest o tym czy zostaję na kolejny rok w Biznes-Host.pl czy przenoszę się do innej firmy poinformuję najpóźniej do końca października w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polacam NetDC.pl. Sam się skusiłem i nie jestem zawiedziony a wręcz przeciwnie - dobry support, dobra oferta i cena całkiem przystępna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Mały kotlet, wiem...

 

O podjętej decyzji to jest o tym czy zostaję na kolejny rok w Biznes-Host.pl czy przenoszę się do innej firmy poinformuję najpóźniej do końca października w tym temacie.

Terminy mnie się nie trzymają ostatnio w ogóle :( Po dość długim namyśle i analizowaniu zdecydowałem się na przedłużenie serwera VPS w firmie Biznes-Host.pl. Mam nadzieję że współpraca będzie układać się tak dobrze jak przez miniony rok a może nawet i lepiej :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×