Skocz do zawartości
sk8boy

Jak Sprawdzić Obciążenie Serwera ?

Polecane posty

Witam

 

Wraz z paroma kumplami kupiliśmy dedyka na którym postawilismy swoje strony/serwisy - chciałbym się dowiedzieć które konto/strona generuje największe obciążenie/ile zrzera pamięci itp... jak to sprawdzić ?? Mam zainstalwoanego Direct Admin na dedyku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Wraz z paroma kumplami kupiliśmy dedyka na którym postawilismy swoje strony/serwisy - chciałbym się dowiedzieć które konto/strona generuje największe obciążenie/ile zrzera pamięci itp... jak to sprawdzić ?? Mam zainstalwoanego Direct Admin na dedyku....

 

komenda TOP? =] ale to powie wam ile zzera na przyklad apache i ile mysql..

 

Kiedys byly jakies progsy, ale to wymaga ponownej konfiguracji calego dedyka..

 

Proponuje jeszcze zianstalowac lstata.. ale na szczegolowe informacje nie macie zbytnich szans bo kazde konto korzysta z tego samego, chyba ze pokombinujecie o poinstalujecie jakos podtrojnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a teraz jeszcze pytanie o bezpieczeństwo - jak sprawdzić czy dedyk jest dobrze zabezpieczony przed atakami ? przynajmniej tymi typowymi/standartowymi - instalowałem zabezpieczenia ale czy dobrze i skutecznie ? chciałbym się dowiedzieć jak to sprawdzić.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

istnieja programy z gotowymi testami

 

wpisujesz ip wybierasz rodzaj testow i odpalasz,a potem czytasz raport

kiedys byl o tym art w hakin9. jak znajde chwilke czasu i ten numer to napisze nazwe przyklaodwego progsa bo niestety nie pamietam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanko :)

 

Jak śledzić na bierząco wykorzystany transfer bo z tego co widze DA aktualizuje go co 24h - a ja chciałbym mieć info na bierząco aktualne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×