Skocz do zawartości
Czarekplpl

Postfix odrzuca maile na virtualne domeny

Polecane posty

Wtiam.

Właśnie skofigurowałem postfixa i dovecota na centos 6. Wszystko chodzi ladnie tylko ze nie dochodza wiadomosci wyslane na z zewnatrz na wirtuane domeny.

Log wyglada tak:

Sep  8 23:49:51 iZ23adihnzwZ dovecot: imap-login: Login: user=<wesley@onecentdeli.asia>, method=PLAIN, rip=127.0.0.1, lip=127.0.0.1, mpid=16162, secured
Sep  8 23:49:51 iZ23adihnzwZ dovecot: imap(wesley@onecentdeli.asia): Disconnected: Logged out bytes=90/777
Sep  8 23:50:42 iZ23adihnzwZ dovecot: imap-login: Login: user=<wesley@onecentdeli.asia>, method=PLAIN, rip=127.0.0.1, lip=127.0.0.1, mpid=16640, secured
Sep  8 23:50:42 iZ23adihnzwZ dovecot: imap(wesley@onecentdeli.asia): Disconnected: Logged out bytes=90/777
Sep  8 23:50:51 iZ23adihnzwZ dovecot: imap-login: Login: user=<wesley@onecentdeli.asia>, method=PLAIN, rip=127.0.0.1, lip=127.0.0.1, mpid=16643, secured
Sep  8 23:50:51 iZ23adihnzwZ dovecot: imap(wesley@onecentdeli.asia): Disconnected: Logged out bytes=90/777

Gdzie szukać przyczyn takiego zachowania ??

Może ktoś ma jakiś pomysł??

 

Czarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten log pokazuje w ogóle logowanie do imapa. Bez związku.

 

Wszystko chodzi ladnie tylko ze nie dochodza wiadomosci wyslane na z zewnatrz na wirtuane domeny.

To na zewnątrz czy z zewnątrz?

 

Ogólnie, Bash. ma rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie postawiłem wszystko z tutoriala i główna domena chodzi.

A jak chodzi o wirtualna to nie dochodza na nia maile z zewnątrz czyli np nie moge wysłac maila z gmaila na domene witrulana.

Mam komunikat ze moj serwer reject.

Dochodza maile wysyłane z webmaila z domeny glównej ale juz z Thunderbirda nie dochodzą.

 

Moze brak rekordu MX jest powodem? Bo mam tylko przekierowaną tę virtuaną domenę na ip serwera.

Czy to moze być przyczyną??

 

Acha i jeszcze chcialbym zapytac ile mniej wiecej kosztuje taka usługa jakbym to chciał komus zlecić???

 

Pozdrawiam

Czarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×