Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Czarekplpl

Maile z webmaila dochodzą do gmaila jako spam.

Polecane posty

Witam.

Właśnie konfigurowałem postfixa i dovecota.

Przy próbach przesyłania maili zauważyłem, że maile wysłane z mojego serwera z webmaila (Wiewiórka) trafiają do w gamilu do spamu.

Natomiast wysłane z Thunderbirda przychodzą normalnie.

 

Czy ktoś może mi zjaśnić dlaczego tak się może dziać i jak wogóle szukać przyczyn tego zjawiska??

 

Pozdrawiam

Czarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

IP twojej sieci/isp jest na czarnych listach (na 90%), dlatego wiadomość wysyłana via webmail wpada do spamu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie jest przypadkiem odwrotnie. Jak wysyłasz thunderbirdem to do nagłówka maila jest doklejany IP kompa, z którego wyszło a z webmaila jest localhost?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności, sprawdź, czy Twoje IP albo domena są na czarnej liście. Zobacz w nagłówkach wiadomości odebranej w gmailu, czy przechodzisz pomyślnie test spf i dkim.

 

Powodów, dla których trafiasz do spamu może być bardzo wiele i Google ich, oczywiście, nie publikuje. Może coś dokleja webmail? Czym się różnią nagłówki? Może treść jest inna? A może akurat w taką heurystykę trafiłeś.

Edytowano przez spindritf (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności, sprawdź, czy Twoje IP albo domena są na czarnej liście. Zobacz w nagłówkach wiadomości odebranej w gmailu, czy przechodzisz pomyślnie test spf i dkim.

 

Powodów, dla których trafiasz do spamu może być bardzo wiele i Google ich, oczywiście, nie publikuje. Może coś dokleja webmail? Czym się różnią nagłówki? Może treść jest inna? A może akurat w taką heurystykę trafiłeś.

 

Wygląda na to ze trafiłem na jakąs czarną listę naFABELSOURCES.

Czy możesz mi doradzić jak się z tej listy wypisać?? :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×