Skocz do zawartości
bjN

Nowy laptop

Polecane posty

Witajcie!
Mój znajomy planuje zakupić laptopa w cenie +/- 3,5k ( sklepy stacjonarne najlepiej - komputronik, mediaexpert itd. z odbiorem w sklepie ). Laptop przeznaczony do gier typu FIFA 15 / NBA 2k15, jakieś filmy oraz muzyka, przeglądanie internetu. To chyba wszystko jeśli są jakieś dodatkowe pytania proszę pytać odpowiem.

Dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli szukamy notebooka uniwersalnego, ale bardziej w kierunku gier (taka FIFA 15 to dość wymagająca rzecz, mimo wszystko).

Podstawowe pytanie - z systemem czy bez?

 

Na wstępie polecam Lenovo Y50 z Core i5 (w opcji bez systemu dostaniesz wersję z 8GB RAM). Nie wiem jakie masz to "plus/minus", ale warto dorzucić do modelu z Core i7 (Y50-70). Nie będzie problemu z dostępnością obu w stacjonarnych sklepach (np. X-Kom, Euro).

W tym przedziale ciężko będzie o coś wydajniejszego. Należy jednak mieć na uwadze jego wady:

- grzeje się - pod dużym obciążeniem obudowa może osiągnąć nawet 57 stopni; to samo tyczy się także generowanego hałasu, chociaż przy typowym użytkowaniu komputer jest cichy,

- bateria nie jest ekstra wydajna (ze 4,5 godziny pod obciążeniem to maksimum),

- nie jest ani lekki (2,4 kg), ani cienki jak ultrabook, chociaż przesadnie klockowaty także nie (23 mm),

- posiada dysk hybrydowy zamiast SSD (można wymienić).

 

Zapewni Ci za to maksimum doznań przy prawie każdej współczesnej produkcji.

Dookreśl się więc na czym Ci bardziej zależy - wysoka wydajność w w/w grach kosztem mobilności, czy to drugie kosztem tego pierwszego... Przy Twoim budżecie, biorąc pod uwagę to, co na chwilę obecną jest na rynku, trudno będzie jednak pogodzić akceptowalną wydajność z w miarę sensowną mobilnością.

 

Tak BTW, sugeruję poczekać do października-listopada, aż zaprezentowane na IFA modele trafią na rynek - zwłaszcza, że pokazano sporo nowości, a wystawione modele to nie tylko "mocniejsze podzespoły w tej samej oprawie".

Ceny obecnych, topowych urządzeń powinny sporo stopnieć, co daje większe pole do manewru. Kupowanie komputerów w momencie premiery ich następców jest bez sensu.

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W obrębie 3,5k proponuje Lenovo y510p z 2x GF755 i matową matrycą 1920x1080. Mam i złego słowa powiedzieć nie mogę. Tyle tylko że jest problem znaleźć taki model z Windowsem.

 

Jeśli jest to z W8 i z błyszcząca matryca 1366x768.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu. Y50 jest wydajniejszy i chłodniejszy (GTX 860M GPU vs GT 755M/750M SLI) niż Y510p, do tego ma lepszy dźwięk dzięki wbudowanemu subwooferowi i jest po prostu zgrabniejszy/lżejszy.

Dotykowy ekran pominąłem, bo nie dla każdego jest to dodatkowa zaleta.

 

@spindtrif

Nie każdy potrzebuje ekstra licencji Windowsa (np. subskrybenci MSDN/AA). Ponadto - gry to już nie tylko Windows zwłaszcza, gdy mówimy o nowych produkcjach.

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Y50 owszem jest wydajniejsze, ale trzeba dołożyć minimum 500 złotych do wersji z procesorem i7 i Windowsem. Jak to nie jest problem to dokładać i brać.

 

Jak woofer to tylko z własnym zasilaniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do programów wymagających mocy obliczeniowej - owszem, lepiej będzie wziąć coś z Core i7. W przypadku gier nie ma to wielkiego znaczenia zwłaszcza, że w przypadku Y510p problem stanowią te karty graficzne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do programów wymagających mocy obliczeniowej - owszem, lepiej będzie wziąć coś z Core i7. W przypadku gier nie ma to wielkiego znaczenia zwłaszcza, że w przypadku Y510p problem stanowią te karty graficzne.

 

W obecnych czasach ma znaczenie procesor bo od tego jaki kupi teraz decyduje na ile lat mu starczy ten laptop. To nie desktop że można sobie wydłubać procka i włożyć coś mocniejszego. Coraz więcej gier pisanych jest wielowątkowo dlatego taki i5 zacznie kulać po 2 latach a i7 wytrzyma dłużej, a różnica cenowa jest niewielka, więc ja bym się zastanowił.

 

Co masz na myśli pisząc że problemem są karty w modelu Y510p? Jakoś nie odnotowałem żadnych problemów z nimi.

Edytowano przez robson345 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pomagałem bratu w wyborze:

 

Lapek z:

- Intel Core i7-4700MQ (4 rdzenie, od 2.40 GHz do 3.40 GHz, 6 MB cache)
- 8 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz)
- Dysk SSD + zwykly 5200obr
- 17`3 Cali

- system chłodzenia ( nie grzeje rąk )

- podświetlana klawiatura

- win8

 

http://www.x-kom.pl/p/189835-notebook-laptop-17-3-lenovo-z710-i7-4700mq-8-1201000-dvd-rw-win8x-gt745m.html

 

Polecam, cena 3439 zł

Edytowano przez GyniO (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×