Skocz do zawartości
adamz

www.leaseweb.com

Polecane posty

Po 3 latach w leaseweb moje doswiadczenia - polecam lekture bo pouczajace.

Wszystko jest dobrze poki nie ma problemow. Jak nie ma DDOS-a i siec nie laguje to chodzi calkiem szybko. Ceny przyzwoite, sprzet przyzwoity. Wady:

- technicy pracuja 10-17.30, czasem ktos wpadnie w innych godzinach, ale kosztuje to odpowiednio wiecej - 199E/godzina w najlepszym wypadku, w najgorszym - jak padl fizycznie dysk, za co teoretycznie odpowiadaja, w dzien roboczy przed dlugim weekendem policzyli sobie 299euro za jego wymiane po 17.30 (wykorzystali fakt, ze przyznalem sie ze to bardzo wazna maszyna i musze ja utruchomic :)

- wiekszosc awarii zgloszonych w piatek rano usuwaja w poniedzialek po poludniu

- jak jest jakis DDoS, wyfiltrowanie zajmuje im pare godzin - mam wrazenie ze szybciej DDoS wymiera po prostu

- oszukuja doslownie w fakturach - doliczaja nieistniejace licencje, przy rezygnacji z uslug 'zapominaja' o licencjach etc, jak sie ich nie pilnuje co do centa, to mozna zaplacic grubo wiecej

- dyski padaja zadziwiajaco czesto - doszly mnie sluchy ze kupuja uzywki masowo

- na instalacje (po zaplaceniu) czekalem raz ok. 1 miesiaca bo okazalo sie ze nie ma serwera akurat (zanim wzieli kase mowili ze jest)

- zagminne prosby o zmiane IP bo ktos sie pomylil, albo wylaczenie srewera na 30min bez powiadomienia - po wyjasnieniu okazuje sie ze technik go przeniosl bo miejsce dla drugiego klienta bylo potrzebne

- jak sie pojawiaja problemy, zazwyczaj odpowiedz jest "this only affected some servers in our network. Unfortunately your servers were affected.", wydaje mi sie ze wszyscy takie dostaja po prostu :)

NIGDY nie proscie o reinstall, bo sie to konczy tak:

"I'm very sorry, but I think I have mixed up the HD's and installed the OS on your data HD."

co oznacza utrate skrzetnie zbackupowanych danych na drugim dysku :)

 

Minie jeszcze z 20 lat jak dojda do poziomu pierwszych lepszych amerykanskich serwerowni, aczkolwiek jak ma sie duzo szczescia i przedewszystkim nie potrzebuje szybkich reakcji, czy jakichkolwiek gwarancji - to od biedy, ale polecam tylko wrogom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Bardzo pouczająca wypowiedź. W leaseweb jest jednak bardzo istotny poziom SLA za jaki się zapłaciło. Przy wyższym niż większość osób posiada (SLA 0) jest znacznie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze tylko, ze ceny wyższych supportów są specjalnie zaporowe - bo najtanszy poziom ktory zapewni reakcje w nocy i w weekendy to dodatkowy koszt 200euro/server, nie znam nikogo wsrod innych klientow ktory cos takiego wypupil, a reakcja nawet w nocy w wiekszosci serwerowni jest standardem - w leaseweb po 17.30 dziala juz tylko automatyczna sekretarka :) A jesli przecietny jednoprockowy serwer kosztuje 100 to po doplacaniu 200e daje nam 300euro za najtanszy 1procesorowy serwer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

My kiedyś korzystaliśmy z Leaseweb. Z przelwami nie ma problemu - dostaniejsz na pewno numer konta z kodem SWIFT/BIC i spokojnie z BZWBK im przelewaliśmy. Ok. 2-3 dni idzie przelew zagraniczny, tylko trzeba ustawić, że koszty przelewu obciążają zarówno nadawcę, jak i odbiorcę, inaczej można ładnie popłynąć na przelewach zagraniczych.

 

Co do łącz - generalnie z taniego pasma byliśmy zadowoleni, jednakże support pozostawiał wiele do życzenia. Długie czasy rekacji skłoniły nas do wyniesienia się z tamtej serwerowni. Ostatnio jednak słyszałem kilka skarg na niedziałające usługi podmiotów, które z nimi współpracowały, więc może faktycznie mają problemy z DOS'ami, a może jakieś inne? Ogólnie nie polecam jeśli jakość jest priorytetem. Kiedy sami korzystaliśmy (2004 rok) ceny były natomiast atrakcyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Leaseweb to nie serwerownia na powazne przedsiewziecia. Z doswiadczen moich jak i moich znajomych nadejdzie dzien w ktorym serwer bedzie lezal kilka dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leaseweb to nie serwerownia na powazne przedsiewziecia. Z doswiadczen moich jak i moich znajomych nadejdzie dzien w ktorym serwer bedzie lezal kilka dni...

 

Z odpowiednim SLA nie mozna niczego zarzucic. Oczywiscie ceny SLA są bardzo drogie, ale przy SLA 24x7x1 gdzie koszt oczywiscie jest dosc wysoki bowiem 1440 zł, nie mozna juz mowic iz nie jest to serwerowania na powazne przedsiewziecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymuje moje zdanie - do poważnych zastosowań się zupelnie nie nadaje. 1500pln dopłaty daje *tylko* support 24h, ale nie chroni od niekompetencji serwisu - czyli wymienione nie te dyski co trzeba, brak sprzetu na zamiane, koszmarne pomylki przy formatowaniu, etc. Szybszy support za 1500 to mniejsza opłowa sukcesu - kompetencja techników to ta ważniejsza połowa. Co ciekawe po wymianie dysku technik nie potrafił sobie poradzić z błędem fsck bo brak było partycji na tym dysku ktora byla wpisana w fstab. Trzeba bylo czekac do rana na drugiego technika ktory sobie z tym poradzil - smiech na sali ;) Nadaje sie tylko i wylacznie do zadan nie potrzebujacych wysokieog uptime. Ew. mozna liczyc na swoje osobiste szczescie i 'oby sie nic nie zepsulo'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy tutaj jest umowa na czas nieokreślony? Znacie jakieś inne serwerownie w innych krajach w których bardziej spokojnie można przetrzymywać treści na granicy z prawem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie pisze to ja napisze :P

 

  3. uw-gw0-at3-0-1-7.core.nask.p  0.0%	 1   11.7  11.7  11.7  11.7   0.0
 4. lim-gw-gi0-3-110.warman.nask  0.0%	 1   11.9  11.9  11.9  11.9   0.0
 5. Leaseweb.waw.pl-ix.pl		 0.0%	 1   44.1  44.1  44.1  44.1   0.0
 6. 85.17.100.153				 0.0%	 1   45.5  45.5  45.5  45.5   0.0
 7. 62.212.95.142				 0.0%	 1   51.0  51.0  51.0  51.0   0.0
 8. www.leaseweb.com			  0.0%	 1   47.2  47.2  47.2  47.2   0.0

 

Mamy pierwsza duza serwerownie, ktora ma bezposredni styk z wiekszoscia polskich operatorow.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

WOW, ertcap jakieś konkretne informacje? Wpięcie tylko do pl-ix'a czy przez kogoś? A może planują sprzedawać łącza dostępowe w Polsce ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam bo chce zakupić Unmetered 2, jak się sprawują serwery ? nadal dopisują do fakturki nie istniejące licencji itp.. ? support jest chyba okey, bo non stop na chacie rozmawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odświeżam bo chce zakupić Unmetered 2, jak się sprawują serwery ? nadal dopisują do fakturki nie istniejące licencji itp.. ? support jest chyba okey, bo non stop na chacie rozmawiam.

 

W sobote zamówilem dedyka, zaplacilem odrazu

W niedziele upomnieli sie o zaplate VATu iz zamowilem go na osobe fizyczna

NA fakturze ktora mam juz na kolejny cykl rozliczeniowy nic nie widze takiego jak licencje czy cos ;)

Jutro maja juz podstawic sprzet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm jak narazie korzystam z ich usług 3 miesiące w tym czasie przechodzilem też na inny plan jak narazie nie widać zadnych dodatkowych licencji czy cos ... a co do vatu tez go sie u mnie upominali jak u kolegi wyżej ale dopiero przy drugim serwerze ... przy 1 wszytko wliczone bylo przy zamówieniu hmmmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

scunek, zmieniałeś plan czy serwer? Leaseweb zmieniła szatę graficzną, wprowadziła nowe promocje dość ciekawe :) Można mieć dedyka już za około 1300 zł za rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

serwer heeh z semprona 3100+ 512mb ram transfer 500gb na core2duo 1gb ram transfer 2000gb za 10 euro drożej no i zadnych problemów nie bylo tylko im napisalem ze z pierwszego rezygnuje i mi go z rozliczen usuneli ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie podoba mi się za bardzo nowa strona LeaseWEB stara była bardziej czytelna dla mnie. Serwery z unlimited transfer podrożały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak moge wyslac pieniadze do Leaseweb.com, nie kozystajac z Paypal ? jest jakas alternatywa ? Podobno mozna zrobic "Bank Transfer" ale slyszalem ze z Polski nie da rady wyslac na holenderski numer konta pieniedzy.

 

Jeśli masz wątpliwości co do tego jak zapłacić, możesz skorzystać z naszego pośrednictwa. Co do ceny dogadamy się - minimalna marża.

 

Pozdrawiam,

Mariusz Jokiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozpisalem sie ostatnio na wht to i dodam cos o leaseweb :)

 

Serwery mam tam od ok 3 lat. Co do jakosci hardwaru roznie z tym bywalo ... ale jakos nie odczulem za bardzo ze to uzywki czy szrot. Fakt kilka padow dyskow bylo ale w sumie wszystko na raidzie wiec .... no i tu jest problem. Nie bylo by z tym problemu gdyby wymienili dysk uszkodzony i przywrocili raid tylko ze wlasnie ten "support" zazwyczaj wszystko psuje w tym wypadku. Poziom SLA nie ma tu znaczenia tylko kompetencja pracownikow chyba ze maja innych do supportu platnego 200-300Eur/1h a inny do SLA. Korzystalem z platnego - o cenach nawet nie wspomne bo mozna sie przerwocic - a konsekwencje to utrata wszystkich danych i dysku backupu.

Serwer 6 dyskow, 1-5 w raid5 + nr.6 backup ... pada dysk w raid, wymieniaja go i przywracaja raid ... tylko ze na dyskach 2-6 :) no i leca z dymem dane i backup. Oczywiscie wymiany niewlasciwych dyskow tez sie zdarzaly. Na 4-5 interwencji z dyskami/wymiana tylko 1 zakonczyla sie pomyslnie - reszta wymagala przywrocenia backupu z zew. serwera (cud ze taki mielismy - teraz to standard jezeli chodzi o serwery w Leaseweb).

Co moge jeszcze dodac. Jezeli chodzi o siec czasem faktycznie siada (ddos/routery/itp) ale jeszcze nie az tak czesto, support wiadomo ... piatek 17:35 i juz nic sie nie zalatwi - czekamy do poniedzialku. Plus to ze maja bezposredni styk do pl-ix i jeszcze w miare rozsadne cenowo oraz zroznicowane konfiguracje (mowie o tych mocniejszych). Co do faktur musze przejrzec .. jedyne co pamietam to doliczanie do niektorych serwerow dodatkowych IP np za Drac .. licencji itp cudow nie zauwazylem nadmiarowych. No i problemy przy pomylkach z fakturami, pomimo zmiany danych tydzien przed wystawieniem faktury i tak wystawili ja blednie (nowe dane/stary nip) a teraz marudza ze juz nie moga zmienic :/

... to chyba na tyle jak narazie ...

 

Ktos tam widzialem wczesniej narzekal ze szkoda ze nie wzial OVH ... nie zaluj - chociaz oba DC nie do polecenia do powazniejszych zastosowan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o moją opinię w tym temacie mogę śmiało powiedzieć iż korzystamy z ich usług już kilka lat, nie możemy narzekać na współpracę która zawsze układała się pomyślnie. Fakt iż ceny supportu są wysokie ale jakość kosztuje. Gdy korzystaliśmy z ich supportu nigdy nie zawiódł przy odpowiednim SLA. Oczywiście bez odpowiedniego SLA które jest dosyć drogie sytuacja wygląda tak iż na wszystko się czeka, niestety w tym przypadku od piątku popołudnia do poniedziałku godziny 8.30 należy zapomnieć o wsparciu i to jest duży minus.

 

Reasumując leaseweb.com wychodzi na plus jeśli w zamyśle osoby która inwestuje w serwer nie są jedynie oszczędności a odpowiednia jakość. Obecnie sami odsprzedajemy serwery w LeaseWeb bo chcąc nie chcąc serwery dedykowane w Holandii są dosyć tanie i jest w związku z tym duże zainteresowanie,a w przypadku serwerów sami oferujemy dodatkowy support na poziomie software'owym.

 

W Polsce serwery są dosyć drogie niestety, wszystko kwestia łącz których ceny są wysokie chociaż są firmy jak ATM S.A. które mają ceny łącz na niższym już poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×