Skocz do zawartości
Desavil

Wydajność usługi na serwerze, a w wirtualizacji

Polecane posty

Witam, zastanawiam się nad lepszym zarządzaniem swoimi usługami uruchomionymi na serwerze - głównie chodzi mi tutaj o skalowalność, łatwy i szybki sposób ich migracji np. na inny fizyczny serwer dedykowany.

 

Stąd też moje pytanie. Przykładowo czy będzie jakakolwiek różnica w wydajności w zainstalowanym panelu DirectAdmin w VMce na OpenVZ, a takim samym zainstalowaniu go bezpośrednio na serwerze? Dzięki temu mam nieograniczone możliwości migracji VM i usług na niej, co przekłada się na szybkość i nie trzeba ponownie konfigurować na nowym serwerze tego, co już mamy. Przy czym zaznaczam również, że podane w ustawieniach kontenera parametry takie jak CPU/RAM itp. będą gwarantowane, gdyż na serwerze będzie prawdopodobnie uruchomiona tylko ta jedna VMka.

 

DirectAdmin to tylko przykład, czy niezależnie od tego co uruchomię na VM wydajność będzie taka sama jakby usługa była uruchomiona bezpośrednio na serwerze?

 

Może znacie inne rozwiązania, do tego co chcę osiągnąć?

 

Pozdrawiam!

Edytowano przez Desavil (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kontenerówka nie powinna wpływać w zasadniczy sposób na różnicę w wydajności.

Używasz jednak błędnego nazewnictwa.
CT = Container (openvz, lxc)
VM = Virtual Machine. (kvm, xen, vmware)

W przypadku kontenera trudno mówić o wirtualizowaniu zasobów, raczej o ich współdzieleniu na poziomie jądra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie. Czy w przypadku VM jest tak samo z wydajnością, jak w przypadku CT?

 

Czy mógłbym prosić o wypisanie wad i zalet wirtualizacji takich jak: OpenVZ, LXC, Docker?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku standardowych kontenerów OpenVZ nie podzielisz wirtualnego dysku na partycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×