Skocz do zawartości
geekboy68k

MaraDNS - lokalizacja pliku mararc

Polecane posty

Czołem!

Czy ktoś z forum korzysta z serwera MaraDNS? Postawiłem sobie na Debianie w/w w wersji 1.4.12 i przejrzałem dokumentację. Jak domniemam, plik konfiguracyjny mararc powinien znajdować się w katalogu /etc. Plik taki znalazłem jednak w /etc/maradns - wewnątrz zawiera się przykładowa konfiguracja, jednak wpisy nie są zakomentowane i wydaje się, że serwer z niej korzysta (traceroute po domenie oddelegowanej u rejestratora, ale nie podpiętej do serwera, mimo wszystko do niego dociera).

 

Będę wdzięczny za rozjaśnienie sytuacji. Plik z /etc/maradns wywalić, a stworzyć odpowiedni, wg dokumentacji, w /etc, czy może stworzyć go, ale tego z /etc/maradns w ogóle nie ruszać?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez krótki czas korzystałem z MaraDNS (v2.0) na Windowsie, może się to jednak troszkę różnić od wersji na Debiana.

O ile dobrze pamiętam - po prostu edytowałem ten domyślny plik "mararc" istniejący już w tym samym katalogu co wszelkie inne pliki MaraDNS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :)

Jeżeli ktoś ma coś do dodania (w kwestii potwierdzenia w/w - dla pewności), to także będę wdzięczny gdyż, jeżeli dobrze zrozumiałem, dwójka różni się w pewien sposób pod względem budowy od gałęzi 1.4.x, niezależnie od systemu.

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Niezależnie od lokalizacji pliku konfiguracyjnego, skontaktowałem się z autorem w/w programu. Twierdzi on, że wersja dostępna w repozytoriach stabilnego Debiana posiada poważnego buga i z jego strony została już jakiś czas temu poprawiona. Na aktualizację w repozytoriach musimy jeszcze trochę poczekać. Póki co zaleca się skompilowanie MaraDNS na własną rękę.

 

To tak gdyby ktoś był zainteresowany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×