Skocz do zawartości
PCziomal

Co się dzieje z dyskiem twardym serwera dedykowanego po zakończeniu używania przez klienta

Polecane posty

Witam,

od jakiegoś czasu zastanawiam się co się dzieje z dyskiem twardym, gdy np. przestaniemy opłacać serwer dedykowany? Jest on jakoś zerowany i idzie do następnego klienta, czy po każdym kliencie jest niszczony?

Nie mam zamiaru otwierać serwerowni - pytam po prostu z ciekawości :D

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Dane są niszczone a serwer trafia do puli "wolnych"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reinstall leci. U nas dyski, które już wychodzą z użycia są niszczone fizycznie. A nowy klient dostaje nowe dyski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niszczone fizycznie czy po prostu nadpisywane? :P

 

Oczywiście, że nadpisywane. Ty też co formata nowy dysk kupujesz?

 

Jak serwer przestaje być opłacany to zostaje wyłączony, a dane z dysku wyzerowane, czy jak kto woli - nadpisane zerami. Serwer trafia do puli wolnych, zostaje przydzielony innemu klientowi i zostaje zainstalowany nowy system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×